Tallinna Ettevõtluspäeva tasuta programm keskendub väärtuse loomisele

Üheksateistkümnendat korda toimuv Tallinna Ettevõtluspäev toimub 27. septembril, pakkudes osalejatele enam kui 40 erinevat üritust ja päädib Tallinna Ettevõtlusauhindade võitjate autasustamisega.

Tänavuse ettevõtluspäeva programm ja sisu on valminud koostöös ettevõtjatega ning kõigile osalejatele on ettevõtluspäev tasuta.

Abilinnapea Joosep Vimma sõnul on huvitavat sisu erineva profiiliga külastajale. „Programmi koostades palusime ettevõtjatel välja pakkuda teemasid, linna ettevõtluskeskus valis neist kõige põnevamad välja,” kirjeldas Vimm. „Nii oleme saanud eriilmelise programmi, kus lavaaega saavad teemad on tõesti seinast seina – betooniprinteritest kuni väärtuspõhise brändinguni.“

Ettevõtluspäeva programm on tihe ja mitmekülgne. Päeva jooksul arutatakse, kas rohepööre päästab turismiettevõtluse, aga ka selle üle, kuidas läbi kliendiväärtuse kiiremini eduni jõuda. Lavalt kuuleb lugusid sellest, kuidas mõni apsakas võib eduni viia ja kuidas aitab tehisintellekt ettevõtetel tulevikus paremaid juhtimisotsuseid teha. Julgustatakse alustama ettevõtlusega ja innovatsioonivõimekuse meistriklassis räägitakse kuidas oma uuenduslikke ideid edukalt ja jätkusuutlikult ellu viia jpm. Seminarid toimuvad nii eesti ja vene keeles ning mõned neist on jälgitavad ka veebi teel.

Päev pärast ettevõtluspäeva konverentsi, 28. septembril tunnustatakse traditsiooniliselt Tallinna tublimaid ettevõtteid ja ettevõtluse arendajaid ning antakse üle tänavused Tallinna ettevõtlusauhinnad. Traditsiooniliselt valitakse parimad välja ettevõtete seast, kes on aasta jooksul omas valdkonnas midagi märkimisväärset korda saatnud, näiteks loonud kõige rohkem töökohti, teinud teoks oma innovaatilise ja keskkonnasõbraliku idee, toonud turule põneva toote või teenuse, lisanud oma tegevusega ühiskonnale lisaväärtust või koostööprojektiga maailma muutnud.

Lisaks seitsmele põhikategooriale antakse ettevõtluspäeval koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid üle ka eriauhinnad aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele.

Programm algab teisipäeval, 27. septembri hommikul kell 9.30 ja lõpeb õhtul kell 17.00. Ettevõtluspäeval osalemine on kõigile tasuta. Programm on leitav ettevotluspaev.tallinn.ee