Tallinna Ettevõtluspäev keskendub sel aastal oskustele tuleviku ettevõtluses

Tallinna Ettevõtluspäev keskendub sel aastal oskustele tuleviku ettevõtluses

Igasügisene Tallinna Ettevõtluspäev toimub tänavu juba 20. korda 26. septembril Viru Konverentsikeskuses. Ürituse teemaks on “Tuleviku ettevõtluses maksavad oskused”, mille all keskendutakse ettevõtlusoskuste arengule ning olulisusele muutuvas ärikeskkonnas.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul on tänapäeva muutuvas maailmas edu võti mitte ainult teadmistes, vaid ka oskustes. „Just oskused kujundavad meie võimekust kohanduda, innustada ja luua uusi võimalusi edukaks ettevõtluseks. Ettevõtluspäev on suurepärane võimalus arutada ettevõtluse tuleviku üle, kus loovus, koostöö, tehnoloogiline osavus ja pidev õppimine on need väärtused, mis meid edule juhivad. 20 aastat tagasi olid ettevõtlusoskused märkimisväärselt erinevad võrreldes tänapäevaga. Enamik ettevõtjaid keskendus kohalikule turule, rahvusvaheline kaubandus ja digitaalne äri olid alles lapsekingades. Ettevõtlusoskused põhinesid peamiselt traditsioonilisel müügil, suhtlemisel ja finantsjuhtimisel. Nüüdseks on digitaliseerimine muutnud ärimaailma olemust, võimaldades uusi ärimudeleid ja laiemat rahvusvahelist turgu,“ rääkis Vimm.

Enam kui 50 ettevõtluspäeva seminaril arutatakse, mil viisil kasvab ettevõtlusoskuste tähtsus tulevikus ja miks peavad ettevõtjad olema valmis kohanema kiiresti muutuva majanduskeskkonnaga ning omama laiemaid teadmisi tehnoloogia ja finantsjuhtimise valdkonnas, kaasa arvatud robotiseerumise ja tehisintellekti rakendamise osas. Lisaks tehnilistele oskustele on oluline ka uuenduslik mõtlemine ja võime luua uusi ärimudeleid, mis vastavad tuleviku väljakutsetele. Ettevõtjate roll ühiskonnas kasvab, keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik käitumine on muutunud konkurentsieeliseks.

Ettevõtluspäeva üritustele saab tasuta registreeruda alates tänasest, 12. septembrist aadressil www.ettevotluspaev.tallinn.ee/programm.