Kuidas väiketootjana kiiremini toidulauale jõuda?

01.10.2024

11:30 - 12:30

Radisson Collection hotelli konverentsikeskuses, Rävala pst 3, Tallinn

Salvesta kalendrisse



Tagasi programmi

Kuidas väiketootjana kiiremini toidulauale jõuda?

Uurime erinevate toiduainetööstuse ettevõtjate käest miks ja kuidas nad oma teekonnale jõudsid, milliste väljakutsetega on nad ettevõtjana silmitsi seisnud, kui palju nad arvesse võtavad toiduainetööstuse tulevikutrende, millist rolli hakkab tehnoloogia mängima toidu tootmise ja tarbimise kujundamisel tulevikus, millist nõu annaksid nad ettevõtjale, kes alles plaanib alustada toiduainetööstuses ja kuidas Eesti toitu maailma müüa.

Sihtgrupp


Ettevõtjad ja eraisikud

Esinejad


Panelistid

  • TANEL TANG /Saaremaa Mahemunad/ Tallinna Ettevõtlusinkubaatori programmi vilistlane, Saaremaa Mahemunad asutaja, Tanel Tang on ettevõtte kasvuks viinud läbi mitmeid kreatiivseid projekte. Üheks selliseks on Saaremaa Digikana – NFT projekt, mille käigus pandi müüki 650 digitaalset kana. Kahe nädalaga müüdi kõik digikanad ning teeniti 65 000 eurot. Eestimaalaste südamed võitis ta saates „Tanel ja kanad“, mis mahemunade kasvatamise valusid ja võlusid tutvustas ning Saaremaa Mahemunade nõudlust mitu korda tõstis. Täna on Tanel lisaks oma kanala pidamisele alustanud ka oma majoneesi brändiga ja suviti peab ta Salmes oma kohvikut, mis müüb väga maitsvaid saiakesi!
  • CAROLINE ARUOJA /Nöösker Mead/ Nöösker on Eesti keskel, Roosna-Allikul asuv mõdukoda, mis murrab traditsioone, pannes kokku õlle- ja veinimeistrite tarkused uuel moel. Nööskeri mõdude keskmes on Eesti mesi ja kohalikud marjad ning puuviljad, sekka ka mõni eksootilisem vürts. Mõdukoda, mille iga jook räägib oma ainulaadse loo uudishimust ja loovusest ning iga lonks on austusavaldus meie kodumaa loodusele ja selle rikkalikele maitsetele. Ja loomulikult mesilaste hindamatule panusele, sest ilma nendeta poleks ka mõdu.
  • ANDREAN RAZUMOVSKI/Mati Foods/ Mati Foods loob imemaitsvaid, tervislikke ja jätkusuutlikke alternatiive lihale ja kalale. Kõlab uskumatult, aga Mati liha ja kala analoogide peamine koostisosa on seeneniidistik: seente maa-alune osa, millest võib tinglikult mõelda kui seente juurtest. Seeneniidistik kasvab fermentatsiooni teel – see protsess sarnaneb oma olemuselt õlle pruulimise või pärmitaigna tegemisega. Seeneniidistikust liha analoogide valmistamine on igati mõistlik, sest võrreldes näiteks kanaliha tootmisega, kulub Mati kanaloogi valmistamiseks vähem vett, maad ja muid ressursse. Mati missioon on luua vegan tooteid, mis on maitsvamad, tervislikumad, taskukohasemad ja populaarsemad kui nende loomsed konkurendid.

Moderaator- Paavo Pettai Baltimaade esimese kaerajoogi tööstuse Yook asutaja ja partner.

Korraldaja


Tallinna Ettevõtlusinkubaator