Ettevõtluspäev 2012

Tallinna Ettevõtlusameti eestvedamisel toimus 2. oktoobril ettevõtluspäev, mille eesmärgiks on tunnustada ja väärtustada ettevõtjaid, ettevõtlikku elustiili ning pakkuda kasulikku infot ettevõtluse valdkonnast.

Üheksanda Tallinna ettevõtluspäeva üritusi külastas hinnanguliselt umbes 3500 ettevõtlikku inimest: ettevõtjad said ammutada hulgaliselt häid ideid, mida tulevikus paremini teha või muuta. Alustavad ettevõtjad said aga hoogu tiibadesse ja usku iseenda edusse ning noored ettevõtlushuvilised lahkusid ürituselt kindla teadmisega, et ettevõtlik tasub olla.

2. oktoobril toimus ettevõtluspäeva keskuses ehk Olümpia konverentsikeskuses 35 erinevat koolitust, seminari, töötuba, millest võttis osa üle 2000 inimese. Populaarsematel üritustel olid saalid nii täis, et kuulajad ei mahtunud ruumidesse ära. Tänavu toimunud üritused erinesid varasematest aastatest paljuski ettevõtjakesksemate teemade poolest, mis peegeldus ka külastajate tagasisidest: palju pakuti praktilisi näiteid, edulugusid ja õppetunde, nippe ja kasulikke soovitusi.  Programmi iseloomustab eelkõige praktilisus, läbimõeldus ja kvaliteet, kajastati hetkel aktuaalseid ning vajalikke teemasid, koolitajateks/lektoriteks olid Eesti tippettevõtjad ning parimad oma ala spetsialistid.

3. oktoobril toimus noorte ettevõtluspäev, mille keskseks paigaks oli tänavu Nukuteatri väike saal. Kui ettevõtluspäev keskendus pigem tegutsevale ettevõtjale, siis noorte ettevõtluspäeval kajastati teemasid, mis oma olemuselt sobiksid rohkem alustavale ettevõtjale ja tudengile. Ühtekokku toimus noorte ettevõtluspäeval kümmekond erinevat sündmust. Nukuteatri väike saal tõi päeva vältel kokku ligi 1000 noort.

Ent kümmekond ettevõtluspäeva programmis olevat üritust leidis aset ka väljaspool ametlikke keskusi: noorte ettevõtluslaat, ettevõtlusinkubaatorite lahtiste uste päev, töötoad ülikoolides jpm. Üheksas Tallinna ettevõtluspäev lõppes piduliku ettevõtlusööga 3. oktoobri õhtul, kus pärjati kuut edukamat Tallinna ettevõtet ettevõtlusauhindadega.

Ettevõtluspäeva programmi üritusi aitas korraldada ligi 50 erinevat koostööpartnerit, kelle hulgas olid erinevad erialaliidud, MTÜ-d, ülikoolid, eraettevõtted, riigiasutused, kohaliku omavalitsuse üksused jt.

Järgmine, sedapuhku kümnes, Tallinna ettevõtluspäev toimub juba aasta pärast, oktoobri esimesel nädalal.