Kaubandus-Tööstuskoda: Kas vanus on vaid number? Vanus ja oskused

Sisu

Kas teadsid, et 2023.aasta on oskuste aasta Euroopa Liidus? Kuidas on lood aga töötaja vanuse ning oskustega? Ajal, mil inimeste eluiga üha kasvab, kasvab ka töökohal veedetud aastate arv. Kuid siiski, paljud, kes lähenevad pensionieale või on sinna juba jõudnud, tõdevad- olen kogenud oma vanuse tõttu diskrimineerimist.

Kas vanus on vaid number? Kas oskused, mida töökohal on vaja, lakkavad ühel hetkel lugemast? Püüame leida vastuse küsimusele, kas ja mida saab tööandja ära teha vanemaealiste kaasamiseks töökohale. Osalema on oodatud nii need, keda teema lihtsalt kõnetab kui ettevõtjad, ettevõtete juhid, personalijuhid ja -spetsialistid.

PÄEVAKAVA
12.00- 12.05 Sissejuhatus moderaatori poolt, Piret Potisepp, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda 12.05- 12.25 ’’Kas vanus on vaid number? Lühikokkuvõte magistritööst ning soovitused tööandjatele’’ Piret Jõhvik
12.25- 12.55 Arutelu: ’’Mida tööandja saavad teha, et vanuselist diskrimineerimist vähendada ning vanemaealiste tööhõivet tõsta?’’
Arutelus osalejad:
Airi Neemre, SOKOS Hotel Viru personalijuht,
Piret Jõhvik, Bigbank AS Finantskuritegevuse ennetamise üksuse juht,
Merite Liidemaa-Pärn, Metsä Wood Eesti.
12.55-13.00- Kokkuvõte moderaatori poolt ja ’’Hõbestrateegiad’’ projekti tutvustus

Palume registreeruda üritusele lisatud vormi kaudu: https://www.koda.ee/et/sundmused/tallinna-ettevotluspaev-kas-vanus-vaid-number

 

  • Piret Jõhvik on Bigbank AS. Tema üheks ülesandeks on tõsta töötajate teadlikkust rahapesu ennetamise ja terrorismi rahastamise tõkestamise valdkonnas. Vabatahtlikuna veab Piret koolitusprojekte Eesti Pangaliidus, et tõsta erinevate organisatsioonide ja ettevõtete teadlikkust finantsmaailmas toimuvast.
    Koolitajana on ta tegutsenud 20+ aastat, kindlustusõiguse, haldusõiguse ja rahapesu tõkestamise valdkonnas. Piret tunneb sügavamat huvi inimeste arendamise ja õpetamise protsesside vastu, seega läks õppima Tallinna Ülikooli andragoogikat. Talle on omistatud täiskasvanute koolitaja 7 taseme kutsekvalifikatsioon. Väärtustab elukestvat õpet ja õppimist läbi elukaare, mis võimaldab inimesel säilitada aktiivsuse ja olla kaasatud ühiskonnas ja kogukonnas toimuvates sündmustes. Inimese eluea pikenedes on vaja uusi lähenemisi ka ettevõtetes, et tagada jätkusuutlikkus ja kompetents, mida edasi anda noorematele kolleegidele. Tööprotsesside kujundamine, et kaasata 50+ aastaseid inimesi, nende teadmisi ja kogemusi, on Pireti peamiseks uurimisvaldkonnaks. Inimese homne päev algab juba täna.

 

  • Airi Neemre on personalitöö valdkonnas tegutsenud juba üle kahe aastakümne, millest märkimisväärse osa hotellinduse valdkonnas ja Radisson Hotel Group erinevate hotellide personalijuhina. Praegu töötab legendaarse Original Sokos Hotel Viru personalijuhina, kuid on tegutsenud ka logistika, müügi ja turunduse valdkonna ettevõtetes personalijuhina, konsultandina ning andnud personalijuhtimise loenguid Tallinna Teeninduskoolis.

 

  • Merite Liidemaa-Pärn, Metsä Wood Eesti AS juhtimise-ja personalidirektor, juhatuse liige
    Merite on personalivaldkonnas toimetanud üle 15 aasta ning seda nii tootmis-kui teenindusettevõtetes. Hariduskäik: Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž, ärijuhtmise eriala (cum laude); Tallinna Tehnikaülikool, personalitöö- ja arendus (cum laude); Tartu Ülikooli, õigusteadus (läbitud 80%).
    Töö Metsä Woodi Pärnu kasevineeritehases on andnud olulise kogemuse green field projektis tehase meeskonna värbamisel (ehk nullist sajani vaid mõne kuuga), arenguprogrammide loomisel, rahvusvahelise kontserni tööviiside juurutamisel ja juhtimiskultuuri kujundamisel. Koos Pärnu personalijuhtidega on loodud vabatahtlik koostöökogu HR Foorum, mille eestvedaja olen. Lisaks networkingule pean oluliseks panustamist tööohutusele, väärtuspõhisele ja strateegilisele juhtimisele ning walk the talk põhimõtet.

 

Sihtgrupp:
personalijuhid, tööotsijad, eriti vanuses 55+, ettevõtjad ning väiketettevõtete omanikud ja juhid

Esinejad
Piret Jõhvik
Airi Neemre
Merite Liidemaa-Pärn
Piret Potisepp
Korraldaja
Kaubandus-Tööstuskoda
Toimumiskoht
Viru Konverentsikeskus
Saal
Allegro
Algus / Lõpp
12:15 - 13:15