Uudised

Rahenduslike teadustööde võitjad 2020 on selgunud

 6. oktoobril 2020 selgusid Tallinna selle aasta parimad ettevõtlusteod.

Teie ees on parimad rakenduslikud teadustööd 2020!
Rakenduslik teadustöö 2020 koostöös  -ga: Teenuseplatvorm BioTa ehk kohaloome biofiilses Tallinnas –– teadustöö autor Triin Jürgens.
Teadustöö raames disainiti linnakeskkonna elurikkust ja tolmeldajate rolli olulisust toetav platvorm BioTa, mis võimaldab kaasata linnakeskkonna elurikkuse kaitsesse nii linnakodanikud, eksperdid-teadlased kui ka linnaametnikud ning linna koostööpartnerid. Platvormi graafiline disain on loodud Grete Siim poolt.
 
Rakenduslik teadustöö 2020 koostöös Sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid: Veskiposti arenduse 6 kv elektrivõrgu projekt – teadustöö autor Vaido Sooäär.
Tegemist on eeskujuliku näitega kaasaegse kõrgetasemelise elektrilahendusega ehitusprojektist. Ettevõttes läbiviidud diplomipraktika käigus projekteeriti keskpingevõrk Tallinna ühele suuremahulisemale päikeseenergia tootmist võimaldavale arendusele Veskiposti tänaval. Lisaks töökindlale elektrotehnilisele lahendusele sobitub projekt ka hästi linnapilti.
 
Rakenduslik teadustöö 2020 koostöös 
TalTech - Tallinn University of Technology

-ga: Robotlaev NYMO, uurimisrühm koosseisus Heigo Mõlder, Tanel Jalakas, Indrek Roasto, Taavi Möller.
Autonoomne robotlaev NYMO on loodud Tal Techi, HY Tech Comp OÜ ja MEC insenerilahendused OÜ vahelise koostööprojekti tulemusena. Mitmeotstarbeline robotlaev suudab tajuda ümbritsevat keskkonda ning läbida ilma välise sekkumiseta etteantud missioonipunkte. NYMOt saab juhtida läbi mobiilirakenduse.
 
Rakenduslik teadustöö 2020 koostöös  iga:
C-vitamiini seerumi retseptiarendus – teadustöö täitjad Rando Tuvikene, Mari-Liis Leinus, Heidi Lees.
Teadustöö tulemusena valmis uudne nõgeseekstraktiga C-vitamiini näoseerum. Toote koostis on unikaalne selles sisalduvate koostisosade kombinatsioonide ja komponentide spetsiifilisuse tõttu.