Tallinna Ettevõtluspäeva avaseminar: Vääratusest väärtuseni? - väikeettevõtjate põnevad lood

Sisu

Avaseminaril „Vääratusest väärtuseni?“ toome kuulajateni tublide ettevõtjate põnevad lood sellest, kuidas ettevõtluses läbi lüüa. Kõige suurem viga ettevõtluses on see, kui ei alustata. Kui sa ei alusta, siis oled niikuinii ebaõnnestunud, kui alustad, siis võib-olla tuleb ette ootamatusi, raskeid olukordi ja ebaõnnestumisi aga võib-olla ka mitte.

Tule ettevõtluspäeva avaseminarile ning saa teada, kas ka nendel tublidel ettevõtjatel on olnud selliseid ootamatuid olukordi ja, kas need on takistuseks olnud või hoopis ideede teostamisele kaasa aidanud?


Esinejad:

  • Kõnekindlus, Kaili Adamson
  • Haljas Houses, Otto Täht
  • Rändav Kokk, Anneli Kägi
  • Hagen Bikes, Kaspar Peek

Moderaator: Urmas Vaino

Haljas Houses

Haljas Houses toodab kaheksanurkseid peegelsaunasid, millel on silmapaistev disain ning mis sobivad oma olemuselt paljudesse majapidamistesse. Kaheksanurkne klaasseinadega disain pakub panoraamvaadet ümbritsevale ning tekitab sellega mõnusalt avara mulje, jättes sauna kasutajale peegelklaasidega siiski täieliku privaatsuse.

Peegelklaasist saunasid tootev ettevõte Haljas Houses on pälvinud esimese Eesti saunana maailma ühe hinnatuima rahvusvahelise disainiauhinna Red Dot. Toodet disainides on peetud silmas nii sauna head väljanägemist, kasutusmugavust kui ka materjalide kvaliteeti. Mõeldud on ka paigaldusmugavuse peale. Näiteks ei vaja saun vundamenti ehk on kergesti teisaldatav ning mahub merekonteinerisse, muutes toote saatmise üle maailma tunduvalt mugavamaks.

 

Kõnekindlus

Kolme väikese lapse ema poolt loodud Kõnekindlus on eestimaine logopeediliste mängude ja abivahendite bränd. Mängude sisu on valminud koostöös Eesti logopeedidega. Mängud on töiseks abivahendiks spetsialistile ja lasteasutustele ning lapsevanematele, et aidata kaasa lapse kõne arengule. Seda kõike lõbusalt ja mänguliselt!

Logopeedilist abi vajavate laste arv on ajaga kasvanud ja lisaks häälduspuuetele tuleb varasemast rohkem tegeleda ka kõnearendusega, sest lapsed veedavad üha enam aega nutiseadmetes ning lastega kodus rääkimist ja mängimist on jäänud vähemaks. Kõnekindluse esimene toode, uudne logopeediline õppemäng nimega Kõnevurr ei ole abiks ainult professionaalsetele logopeedidele, vaid aitab samal ajal ka lapsevanemal oma lastele kõneprobleemide korral suurt abi pakkuda.

 

Hagen Bikes

Hagen Bikes sai alguse 2014. aastal Taanis, kui eestlasest asutaja Kaspar Peeki käe all valmis ettevõtte esimene terasraamidel disainratas. Pärast kolme tegutsemisaastat kolis ettevõte Eestisse ning valmis esimene kastiratta prototüüp, mis sai pärast pikki katsetusi turuvalmis 2020. aastal. Hagen Bikes kastiratas on osutunud menukaks üle kogu Euroopa: ettevõtte käive ja müüdud rataste hulk kasvab kiirelt ning täna sõidetakse Hageni kastiratastega 16 Euroopa riigis.

Hageni Bikes eesmärk on populariseerida jalgrataste kasutust linnakeskkonnas ning muuta jalgrattad eelistatud sõiduvahendiks ka kõigile neile, kelle igapäevased tegevused hõlmavad laste, trennikoti ja nädalase ostukorvi vedamist. Hageni arendatud kastirattad on mugava disainiga, kerged, kiired ja innovaatilised. Vähe tähtis pole ka see, et ratastele on paigaldatud GPS moodul, mis võimaldab soovimatu ratta teisaldamise korral ratast kerge vaevaga üles leida.

Hagen Bikes kes 2021. aasta lõpus seadis sammud börsile, sai samal ajal ka suure tunnustuse osaliseks. Nimelt valis Bikerumor nende “Night Hawk” mudeli 2021 aasta parimaks elektrijalgrattaks.

 

Rändav kokk

Rändav kokk ehk Anneli on õppinud kokk. Ta on teinud seda tööd järjepidevalt üle 10 aasta,  töötanud nii kohvikutes, restoranides kui ka cateringis. Praegu aga tuleb Anneli sulle appi, et pakkuda sinu külalistele kustumatut maitseelamust ning korraldada üks vinge kodugurmee sinu enda kodus.

Rändav kokk aitab kokku panna just sulle ja su külalistele sobiva menüü ning tuleb kohale koos tooraine ja kõige muu vajaminevaga. Samuti korraldab ja hoolitseb ta peokoha ja -laua dekoreerimise eest. Kui Anneli on kohale jõudnud, ennast mõnusalt sisse seadnud, ettevalmistused ära teinud, tutvustab ta rõõmuga ka sinu külalistele sündmuse menüüd ning räägib ja näitab erinevaid nippe, kuidas näiteks mahlast ja maitsvat liha grillida. Enda suurimaks sõbraks peab ta Big Green Egg’i, millel küpsetab nii liha, juurvilju, kooki kui ka sepikut.

Rändav kokk teeb kõik, et sündmus oleks sinu nägu ja, et see oleks sinu ja su külaliste päev, mida te saate koos nautida, muretsemata toidu ja selle valmistamise pärast. Kutsuda külla kokk, kes sinu külaliste eest hoolitseb on kõigi jaoks eriline ja meeldejääv.

 

Esinejad
Kaili Adamson - Kõnekindlus
Otto Täht - Haljas Houses
Anneli Kägi - Rändav Kokk
Kaspar Peek - Hagen Bikes
Moderaator - Urmas Vaino
Korraldaja
Tallinna ettevõtluskeskus
Toimumiskoht
Viru Konverentsikeskus
Saal
Grande 1+2
Algus / Lõpp
09:30 - 10:30