Seminar "Ringdisaini audit ettevõttes – Kuidas planeerida uusi tooteid ja teenuseid keskkonnateadlikule tarbijale?"

Korraldaja
Eesti Disainikeskus
Sisu

Edasimüüjad uurivad tooraine päritolu või tootmisviisi kohta? Partnerid eeldavad keskkonnasäästlikku missiooni? Tarbijad ei osta Hiinast imporditud kaupu? 


 


Tuleviku majandus on ringmajandus ning üha rohkem ettevõtteid maailmas tegeleb selle juurutamisega. Eesti Disainikeskus koostöös partneritega on välja töötanud ringdisaini auditi metodoloogia. Ringdisaini auditi läbiviimise tulemusel selguvad ettevõtte võimalused, kuidas liikuda jätkusuutlikuma ja ressursitõhusama majandamise suunas. Seminaril tuuakse näited edukalt läbiviidud ringdisaini audititest. 


 


Seminari toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.

Esinejad

Harri Moora - SA Stockholmi Keskkonnainsituudi Tallinna Keskuse teadur ja keskkonnaekspert. Harri on spetsialiseerunud säästva tarbimise ja tootmisega seotud keskkonnapoliitikale ja juhtimisvahenditele (EMS, EPE, LCA, EcoDesignCircle) (hwww.sei.org/people/harri-moora/)


Markus Vihma - OÜ Rootloop tegevjuht (ringmajandus.ee), tema kogemus ulatub strateegiate, toodete ja teenussüsteemide arendamisel üle Euroopa, Aasia ja USA, sh Fortune 500 ettevõttele. Ta on omandamas ringmajandusealast  doktorikraadi (Eesti Kunstiakadeemia, Columbia University), on olnud nooremteadur, Jätkusuuliku Disaini Labori asutaja ja koordinaator. Magistrikraadiga Lundi Ülikoolist  (MSc in Sustainability Science and Environmental Studies) on tal on pikaajaline kogemus ettevõtete keskkonna- ja ärimudelite koostamisel ja hindamisel. Oma ettekandes räägib Markus ringmajandusest ning kuidas ettevõtted saavad sellest kasu lõigata oma tootearenduses  

Sihtgrupp
Ettevõtjad, kes arendavad või plaanivad arendada uusi tooteid
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Forte saal