Muuta või muutuda?

Sisu

Avaseminaril „Muuta või muutuda?“ toome kuulajateni tublide ettevõtjate põnevad lood sellest, kuidas nad on viimase aasta muutused oma kasuks tööle pannud. Et muutunud maailmas ellu jääda, tuleb reageerida kiiresti, tuleb olla valmis vanast lahti laskma ja tuleb kaasa minna uute trendidega või nagu selle seminari esinejate põhjal saab öelda, tuleb ise neid uusi trende  luua.

Esinejad:

  • Iglupark, Priit Kallas
  • GraceFit, Shalini Mody, Sven Nuum
  • Uuskasutuskeskus, Diana Paakspuu
  • Lahepere Villa, Helen Vihtol
  • Marit Ilison loovateljee, Peeter Ilison
  • Haage, Xenia Joost

 

Tule ettevõtluspäeva avaseminarile ning saa teada, kas ja kuidas on viimase aasta muutunud olukord nendel tublidel ettevõtjatel ideede teostamisele kaasa aidanud või takistuseks olnud?


Esinejate tutvustused:

Haage vesi

Tartumaal Haage külas asub üks üheksast mineraalveekaevust Eestis ja just sealt 210 meetri sügavusest puurkaevust on pärit Haage looduslik mineraalvesi. Selles leidub nii tervisele häid mineraalaineid kui ka bioloogiliselt aktiivseid komponente. Haage vesi tunnistati selle aasta juunis kõrgetasemelise Brussels International Taste Institute toiduainete kvaliteedi- ja maitsetestis äärmiselt hea maitsega mineraalveeks. Žüriisse kuulus 200 liiget, nende hulgas Michelin tärne omavaid tippkokkasid ja sommeljeesid kokku 20-st riigist. Haage Vesi ekspordijuhi Xenia Joosti sõnul on tegu tunnustusega Eesti loodusele ning selle puhtusele ja maitsetele

Haage on puutumata, lihtne ja ilus. Tema mahedus täiustab maitsebuketti ning on ideaalseks kaaslaseks toidule ja veinile. Haage on valatud põhjamaiselt minimalistlikku kuube, mis kaunistab igat lauda. Hoidmaks meie hindamatut vara, Eestimaa puhast loodust, on see klaaspudel keskkonna huvides toodetud siinsamas Eestis. Nimelt valmivad Haage eridisainiga veepudelid Järvakandi klaasitehases. Prooviti erinevaid variante, kuid otsustati, et Eesti vee puhul on õige edasi minna Eestis toodetud pudeliga. Klaaspudel on keskkonnasõbralikum ja selle tootmine kodumaal on jätkusuutlik ning kontrollitav. Järvakandi klaasitehase kasuks rääkis nende pikk ajalugu ja professionaalsus. Koroonakriisi alguses tõdesid Haage juhid, et kohaliku partneriga töötamise puhul on ka muid eeliseid, näiteks piiride ja pika transpordiahela puudumine, mille tulemuseks on väiksem ökoloogiline jalajälg.

 

Uuskasutuskeskus

Keskkonnaga seotud teemad, sealhulgas taaskasutus, on tulnud, et jääda ning muutuvad aina olulisemaks, sest igaühe rohelise jalajälje vähendamine on möödapääsmatu. Järjest enam inimesi soovib anda oma panust keskkonna heaks, kuid see peab olema talle samal ajal mugav. Sellest mõtteloogikast lähtuvalt arendas Uuskasutuskeskus välja innovatiivse kogumismajade kontseptsiooni, mis on ainulaadne ka väljaspool Eestit. Kogumismajad asuvad tihedalt käidavate kohtade vahetus läheduses ning kogumismajja saab iseteeninduslikult 24/7 ära tuua kõik korralikud ja kasutuskõlblikud asjad, mida inimesed ise enam ei vaja: riided, jalatsid, raamatud, nõud, mänguasjad, väiksemad mööbliesemed, kodutehnika jms. Uuskasutuskeskus sorteerib kõik kokku kogutud asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb müüki, osa koostööpartnerite kaudu abivajajatele. Uuskasutuskeskus toetab suurperesid, koduta jäänud inimesi, naiste kriisikodusid, loomade varjupaiku ning lisaks materjalide ja muude tarvilike asjadega õpilasfirmasid, kunstitudengeid ja käsitöölisi. Lisaks teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatrite ja filmitegijatega, laenutades asju kindlal perioodil kasutuseks. Nii võib uuele ringile antud ese üllatada ka teleekraani vahendusel, näiteks seriaalides „Lahutus Eesti moodi“, „Pilvede all“ ja „Tulejoonel“. Ülejäänud annetuste müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus isemajandava mittetulundusühinguna kaupluste ülalpidamiskulud ja laienemise üle Eesti. Uuskasutuskeskusel on 16 poodi (neist 8 Tallinnas), lisaks koroona ajal avatud e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee.

 

Marit Ilison loovateljee

Loovateljeed Marit Ilison Creative Atelier peab kunstnik ja disainer Marit Ilison koos vend Peeter Ilisoniga juba aastast 2013. Marit Ilisoni  loomingus põimuvad kontseptuaalne lähenemine, esteetiline vorm ning aeganõudev tehniline teostus. Marit Ilisoni käekirja on nimetatud “sosistavaks luksuseks”, milles kohtuvad kultuuriline taust, isiklikud tunded ja keskkonnasäästlik mõtteviis. Marit Ilison on tegelenud nii moe-, kostüümi-, lava- kui ka näitusekujundustega ning teinud kohaspetsiifilisi installatsioone. ema  loomingut on kajastanud ka mitmed rahvusvahelised väljaanded nagu The New York TimesVogue ParisVogue ItalyWomen’s Wear DailyDezeen, Stiletto, It’s Nice That ja VICE, tema looming on alates 2017. aastast müügil luksuskaubamajas Matches Fashion.  Longing For Sleep kollektsiooni mantlid, valmistati spetsiaalselt Matchesi jaoks. Tänaseks on tema aeg põimunud kunsti, interjööride loomise, moe-, kostüümi- ja lavakujunduse, ettevõtluse, muusika tegemise ja hõrgutavate kookide valmistamise vahel. Eelkõige on see kantud soovist luua ilusaid tundeid ja keskkondi.

 

Lahepere villa

Lahepere villa on endise Eesti Peakokkade ühenduse tegevjuhi Helen Vihtoli pere poolt loodud elamusresto kaunis Kloogarannas Lahepere lahe ääres. Restorani peakokaks on Silver Saa, kuid regulaarselt pakub 5-käigulist õhtusööki keegi Eesti parimatest peakokkadest. See on restoran, mis on avatud ainult kolmapäevast laupäevani ja mida saab külastada ainult eelneval kokkuleppel, restoran, kus menüü vahetub iga nädal ja kus klient ei saa ise valida, mida ta sööb vaid talle pakutakse igal nädalal uut peakoka poolt fikseeritud kolmekäigulist menüüd, mille eest tuleb juba broneerides tasuda. Vaatamata kõigele sellele või ilmselt just kõige selle tõttu on siia restorani väga raske kohti saada. Tundub, et eestlaste restoranikultuur on viimase aasta jooksul väga palju muutunud ja hea meel on näha, et nii uued kui vanad restoranid nende muudatustega ja ootamatult tekkinud uute võimaluste ja trendidega nii hästi kaasa lähevad.

 

Iglupark

Samal ajal, kui kogu pealinna turismiäri oli suure hoobi saanud, avas Iglucrafti looja ja aasta ettevõtjaks pärjatud Priit Kallas Noblessneri kvartalis oma uusima ärilaienduse – iglupargi, kus saab rentida imeliste merevaadetega maju, saunu ning päevakontoreid. Kuidas leida julgus just praegu ja just Tallinnas iglupark avada? Vastuseks sellele küsimusele sobib ilmselt väga hästi Priit Kallase öeldud lause „Unistada tasub ikkagi väga suurelt ja ise tuleb rajada teed nende unistusteni.
Käsitööna valmistatud omapäraseid laastudega kaetud kumera vormiga iglusid võib täna kohata juba kõikjal maailmas – näiteks on eestlaste sauna soetanud juba nii tunnustatud peakokk Gordon Ramsay, jalgpallistaar David Beckham kui ka maailmakuulus režissöör Guy Ritchie. Lisaks ligi miljoni suurusele investeeringule Noblessneri kvartalis on ettevõttel suured plaanid avada kümneid igluparke veel nii Eestis kui ka Euroopas.

 

GraceFit

GraceFiti looja Shaliny Mody sõnul on  GraceFiti naiselike liikumiste ning enese eest hoolitsemise programmid ja üritused mõeldud kõikidele naistele, kes soovivad olla füüsiliselt ja vaimselt vormis. Naistele mõeldud online treeningprogrammi looja ja asutaja Shalini Mody ning tema partner, turundusega tegelev Sven Nuum räägivad meile, kuidas on Gracefiti online-programmid, LIVE trennid, Tallinnas toimuvad treeningud ja inspireerivad üritused kasvanud eri Eestimaa paigust pärit ligi tuhande naisega kogukonnaks. Shaliny sõnul on GraceFit sündinud tema enda teekonnast.

 

Korraldaja
Tallinna ettevõtluskeskus
Toimumiskoht
Viru Konverentsikeskus + online
Saal
Grande 1+2
Algus / Lõpp
10:00 - 11:00