Muuta või muutuda?

Sisu

Avaseminaril „Muuta või muutuda?“ toome kuulajateni tublide ettevõtjate põnevad lood sellest, kuidas nad on viimase aasta muutused oma kasuks tööle pannud. Et muutunud maailmas ellu jääda, tuleb reageerida kiiresti, tuleb olla valmis vanast lahti laskma ja tuleb kaasa minna uute trendidega või nagu selle seminari esinejate põhjal saab öelda, tuleb ise neid uusi trende luua.

Esinejad:

  • Iglupark, Priit Kallas
  • GraceFit, Shalini Mody, Sven Nuum
  • Lilli Jahilo moemaja, Tene Kipp
  • Lahepere Villa, Helen Vihtol

 

Lilli Jahilo moemaja

12 aastat moevaldkonnas tegutsenud Lilli Jahilo on öelnud, et koroona-aastast töökamat aega ei ole tal olnudki. Kui varem oli moemaja täis glamuurseid peokleite, siis viimasel aastal on suurem rõhk naturaalsetest kangastest kasuaalsetel rõivastel – seelikutel, pluusidel ja jakkidel, mida saab rohkem kombineerida ja igapäevaselt kanda.

Lilli Jahilo brändi jaoks on juba aastaid olnud oluline keskkonnasäästlik tootmine, kuid eelmisel aastal kutsus Lilli Jahilo Moemaja ellu uue ringi initsiatiivi, mis tähendab, et kliendid, kes on Lilli Jahilo Moemajast kleidi ostnud, aga ei kanna seda enam või on see moraalselt väsinud nende jaoks, saavad tuua selle moemajja müüki ja seeläbi leida see riideese uue kandja ja toote eluiga pikeneb veelgi.

 

Lahepere villa

Lahepere villa on Eesti Peakokkade ühenduse tegevjuhi Helen Vihtoli pere poolt loodud elamusresto kaunis Kloogarannas Lahepere lahe ääres. Restorani peakokaks on Silver Saa, kuid igal teisel laupäeval pakub 5-käigulist õhtusööki keegi Eesti parimatest peakokkadest. See on restoran, mis on avatud ainult kolmapäevast laupäevani ja mida saab külastada ainult eelneval kokkuleppel, restoran, kus menüü vahetub iga nädal ja kus klient ei saa ise valida, mida ta sööb vaid talle pakutakse igal nädalal uut peakoka poolt fikseeritud kolmekäigulist menüüd, mille eest tuleb juba broneerides tasuda. Vaatamata kõigele sellele või ilmselt just kõige selle tõttu on siia restorani väga raske kohti saada. Tundub, et eestlaste restoranikultuur on viimase aasta jooksul väga palju muutunud ja hea meel on näha, et nii uued kui vanad restoranid nende muudatustega ja ootamatult tekkinud uute võimaluste ja trendidega nii hästi kaasa lähevad.

 

Iglupark
Samal ajal, kui kogu pealinna turismiäri oli suure hoobi saanud, avas Iglucrafti looja ja aasta ettevõtjaks pärjatud Priit Kallas Noblessneri kvartalis oma uusima ärilaienduse – iglupargi, kus saab rentida imeliste merevaadetega maju, saunu ning päevakontoreid. Kuidas leida julgus just praegu ja just Tallinnas iglupark avada? Vastuseks sellele küsimusele sobib ilmselt väga hästi Priit Kallase öeldud lause „Unistada tasub ikkagi väga suurelt ja ise tuleb rajada teed nende unistusteni.
Käsitööna valmistatud omapäraseid laastudega kaetud kumera vormiga iglusid võib täna kohata juba kõikjal maailmas – näiteks on eestlaste sauna soetanud juba nii tunnustatud peakokk Gordon Ramsay, jalgpallistaar David Beckham kui ka maailmakuulus režissöör Guy Ritchie. Lisaks ligi miljoni suurusele investeeringule Noblessneri kvartalis on ettevõttel suured plaanid avada kümneid igluparke veel nii Eestis kui ka Euroopas.

 

GraceFit
GraceFiti looja Shaliny Mody sõnul on  GraceFiti naiselike liikumiste ning enese eest hoolitsemise programmid ja üritused mõeldud kõikidele naistele, kes soovivad olla füüsiliselt ja vaimselt vormis. Naistele mõeldud online treeningprogrammi looja ja asutaja Shalini Mody ning tema partner, turundusega tegelev Sven Nuum räägivad meile, kuidas on Gracefiti online-programmid, LIVE trennid, Tallinnas toimuvad treeningud ja inspireerivad üritused kasvanud eri Eestimaa paigust pärit ligi tuhande naisega kogukonnaks. Shaliny sõnul on GraceFit sündinud tema enda teekonnast.

 

Korraldaja
Tallinna ettevõtluskeskus
Toimumiskoht
Viru Konverentsikeskus + online
Saal
Grande 1+2
Algus / Lõpp
10:00 - 11:00