Teadus- ja ärilinnak Tehnopol ja TalTech, Targa linna tippkeskus: Kuidas luua tarka linna? Vajadused, lahendused ja võimalused ettevõtetele

Korraldaja
TalTech, Targa linna tippkeskus
Sisu

Tallinna linn ning teadus- ja ärilinnak Tehnopol korraldasid äsja Tallinnovation konkursi, et tuua linnapilti nüüdisaegseid lahendusi, mis linna arendaksid ning seda veelgi nutikamaks, inimsõbralikumaks, säätlikumaks ja avatumaks muudaksid. Samuti edendatakse konkursi abil koostööd linna ja tehnoloogiaettevõtete vahel.


Targa linna tippkeskusele on antud Eesti riigi ja Euroopa Komisjoni poolt mandaat ja ka rahalised vahendid (15M€), et välja töötada 10 lahendust, mis lähtuks omavalitsuse probleemidest ja omaksid võimalikult laia mõju. Lahenduste väljatöötamine toimub aastatel 2021-2027.


Sissejuhatuse teevad Martin Goroško ja Ralf-Martin Soe. Seejärel tutvustab Martin Goroško Tallinnovation targa linna lahenduste konkurssi ja intervjueerib selle võitjaid (maksimaalselt kolme). Seejärel Martin Goroško intervjueerib Ralf-Martin Soed kes tutvustab inspireerivaid nutika linna näiteid maailmas, räägib Targa linna tippkeskuse poolt kaardistatud arenguvajadustest (2-3). Viimasena intervjueerib Martin Goroško Külle Tärnovit, kes tutvustab targa linna tippkeskuse poolt korraldatavat innovatsioonikonkurssi ja selle tingimusi.


 

Esinejad

Martin Gotroško, teadus- ja ärilinnaku Tehnopol äriarendusüksuse juht Ralf-Martin Soe, targa linna tippkeskuse direktor Külle Tärnov, targa linna tippkeskuse innovatsioonijuht


 

Sihtgrupp
Nutikad inimesed: teadlased, insenerid, ettevõtjad, arendajad