Avalehele

Printerisõbralik versioonVõitjad läbi aegade

 

Tallinna ettevõtlusauhindade nominendid kategooriate lõikes (2004-2015)


ARENDUSPROJEKT

2004

Viru Keskus

Võitja

Ülemiste Keskus

 

City Plaza

 

Hotell Tallink

 

 

 

2005

GoHotel Group

Võitja

 

 

2006

Kalev SPA (Kalevi Veekeskus OÜ)

 

 

AS Lasnamäe Tööstuspark

 

 

MTÜ Kotka Staadion jalgpalli sisehall

Võitja

 

 

 

2007

Hotell Telegraaf (AS Legendijuhtimine)

 

Tartu maantee rekonstrueerimine (Tallinna linn)

 

Tornimäe Kaksiktorn (EKE Invest)

Võitja

 

Fahle maja (Koger & Partnerid)

 

 

 

 

2008

Rotermanni kvartal (I arendusetapp) (Rotermann Eesti OÜ)

Võitja

 

Lasnamäe Tööstuspark (Lasnamäe Tööstuspark AS)

 

 

Delta Plaza (E.L.L. Kinnisvara AS)

 

 

 

 

2009

Kultuuri- ja vabaaja keskus SOLARIS (Solaris Keskus AS)

 

 

Tähesaju City (Citypro OÜ)

 

 

Ülemiste City (Ülemiste City AS)

Võitja

 

 

 

2010

Baltika Kvartali arenduse I etapp - tootmishoonete rekonstrueerimine – arendaja OÜ Baltika TP 

 

 

Meriton hotellikompleksi renoveerimine – Old Town Garden, bistroo Mary, Meriton World – arendaja Meriton Hotels Group OÜ

 

 

AIA Maja – arendaja Pitek Arendus OÜ

Võitja

 

 

 

2011

Sadamaturu avamine Jahisadamas (OÜ Sadama Turg)

 

 

Suurgildi hoone rekonstrueerimine ja uue püsinäituse avamine (Eesti Ajaloomuuseum)

Võitja

 

Valge Maja (BPT Varahaldus OÜ)

 

 

 

 

2012

Tallinna Teletorni rekonstrueerimine (SA Tallinna Teletorn)

 

 

Äri- ja büroohoone Tehnopol 1KV ja Mehhatroonikumi rajamine (SA Tallinna Teaduspark TEHNOPOL)

 

 

Eesti Meremuuseumi Lennusadama vesilennukite angaaride ja sadamaala rekonstrueerimine (Eesti Meremuuseum)

Võitja

 

Tammsaare Ärikeskus (Kaamos Kinnisvara AS)

 

 

 

 

2013

Ragnar Nurkse nimeline kolmiktorn - arendaja AS Technopolis Ülemiste

Võitja

 

Navigator ärimaja - arendaja Capital Mill OÜ

 

 

Ülemiste ristmiku rekonstrueerimine - arendaja Tallinna Kommunaalamet

 

 

 

 

2014

Hotell Palace rekonstrueeerimine - arendajad EfTEN Kinnisvarafond AS, AS Esraven ja OÜ ALDERA HOTELL (operaator)

 

 

Uus kruiisikai Tallinna Vanasadamas - arendaja aktsiaselts TALLINNA SADAM

Võitja

 

Sõpruse 157 ärihoone - arendaja Hepsor OÜ

 

 

Ülemiste kaubanduskeskuse laiendus – arendaja Ülemiste Center OÜ

 

 

Restoran Noa rajamine – arendajad OKO restoranid OÜ (operaator) ja OSAÜHING BALTEK ARENDUS

 

     
2015

Bernhard Schmidt`i büroohoone – arendaja AS Technopolis Ülemiste

Võitja
  Kadrioru Ärikeskus - arendaja Pirita Tee Development OÜ  
  ON-hoone - arendaja PLKV Invest OÜ  
  Kultuurikatel – arendaja Sihtasutus Tallinna Kultuurikatel  
     

 

 

INKUBAATORIETTEVÕTE

2004

Baltinfo

Võitja

Estweb

 

Hinnaweb/Enterprime

 

 

 

2005

Berolina Baltic OÜ

 

RMP Eesti OÜ

 

E-Teater OÜ

 

MEC Insenerilahendused OÜ

Võitja

Audioguide OÜ

 

 

 

2006

2IN OÜ 

Võitja

 

RMP Eesti OÜ

 

 

Right Head OÜ

 

 

 

 

2007

H&E Welding Services 

Võitja

 

Wild Events OÜ

 

CODEHOOP OÜ

 

Green IT OÜ

 

 

 

 

2008

NU tekstiabi OÜ

Võitja

 

Smart Travel OÜ

 

 

Harriet Designs OÜ

 

 

 

 

2009

OÜ Bloom

Võitja

 

OÜ Aprint

 

 

OÜ Smartdust Solutions

 

 

 

 

 


KOOSTÖÖPROJEKT

2010

Eesti IKT Klaster – MTÜ Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit

Võitja

Projektid Disainiöö ja Cities for All  - MTÜ Eesti Disainerite Liit

 

Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus – AS Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus

 

 

 

2011

Projekt „Märka lipu märki“ – MTÜ Eesti Toiduainetööstuse Liit

Võitja

Kruiisilaeva Gemini pööring Tallinnas – DenEesti OÜ, Tallinna Sadam, Tallinna Lennujaam, CF&S Estonia AS

 

E-kviitung – MTÜ Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit

 

Jäätmete taaskasutuse klaster – MTÜ Eesti Jäätmekäitlejate Liit

 

 

 

2012

IKT Ekspordiklaster – MTÜ IKT Demokeskus

Võitja

 

Kruiisilaeva Gemini pööring Tallinnas – DenEesti OÜ, Tallinna Sadam, Tallinna Lennujaam, CF&S Estonia AS

 

 

Festival Tallinn Music Week ja Garage48 Tallinn Music 2012– OÜ Musiccase

 

 

 

 

2013

Rakuravi klaster – projekti eestvedaja Mittetulundusühing Rakuravi

 

Eesti Spordimeditsiini klaster SportEST – projekti eestvedaja Spordimeditsiini Sihtasutus

 

Vähivastase ravimi Virexxa arendus – projekti eestvedaja AS Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskus

Võitja

 

 

 

2014

Neokliinikum – projekti eestvedaja Aktsiaselts Mammograaf

 

 

MEKTORY – projekti eestvedaja TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus

 

 

Eesti meditsiiniteenuste ekspordiklaster Medicine Estonia – projekti eestvedaja Teenusmajanduse Koda

Võitja

 

 

 

2015 Ühisrahastusplatvorm Fundwise – projekti eestvedaja Fundwise OÜ  
  Finantsteenuste klaster FinanceEstonia – projekti eestvedaja mittetulundusühing „FinanceEstonia“  
  Telliskivi Loomelinnak – projekti eestvedaja OÜ Telliskivi Maja Võitja
     

 

 

SPIN-OFF ETTEVÕTE

2006

Smartimplant OÜ

 

Prosyntest AS

 

Otter AG OÜ

Võitja

Rantelon OÜ

 

 

 

2007

OÜ Otter AG

 

AS Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskus

Võitja

 

 

SÄRAV STARTIJA

2004

Ruut Ehitus OÜ 

 

Rain Stuudio OÜ

Võitja

Live Agency OÜ

 

 

 

2005

Cleanmell OÜ

 

Promodern OÜ

Võitja

VV Travel Agency OÜ

 

Ruum ja Maastik OÜ

 

Sungate Security OÜ

 

 

 

2006

CD Kaart OÜ

 

 

LTKV Projekt OÜ

Võitja

 

Sisearhitektuuribüroo LINK OÜ

 

 

 

 

2007

E-Geo OÜ

 

Geoplan Eesti OÜ

Võitja

 

Meedium OÜ

 

FEM Ehitus OÜ

 

 

Eliit Teenindus OÜ

 

 

Parketimeistrid OÜ

 

 

 

 

2008

Väikelaste Päevahoid OÜ

 

 

GSMvalve OÜ

Võitja

 

T-Model OÜ

 

 

RAAM Arhitektid OÜ

 

 

 

 

2009

OÜ Bloom

 

 

OÜ ELKA Networks

 

 

OÜ Smardust Solutions

Võitja

 

 

 

2010

OÜ Rehvitakso

 

 

OÜ Guna Advertising

 

 

APRINT OÜ

 

 

EOL&CO OÜ

Võitja

 

 

 

2011

Network Tomorrow OÜ

 

 

Tolm OÜ

Võitja

 

SmartWay Systems OÜ

 

 

 

 

2012

Like A Local OÜ

 

 

Foodstudio Tallinn OÜ

 

 

Stagecraft OÜ

Võitja

 

 

 

2013

Turundus OÜ (internetiturundus)

 

 

Like A Local OÜ (reklaami müük ja reisijuhtide kirjastamine)

 

 

Pipedrive OÜ (müügihaldustarkvara arendus)

Võitja

 

 

 

2014

SR Trust OÜ (kosmeetika tootmine)

 

 

HeatConsult OÜ (insenertehniline projekteerimine)

Võitja

 

SWÄRK OÜ (meestesärkide tootmine)

 

 

 

 

 

2015 Lingvist Technologies OÜ (keeleõppetarkvara) Võitja
  OÜ FHK Kliinik (hambaraviteenused)  
  Marmi Futerno OÜ (looduslikust kivist tooted)  
     

 

 

TALLINNA NOOR ETTEVÕTJA

2007

OÜ Realister (auhinnaraha 30 000 kr)

Võitja

OÜ Sildrem Grupp (auhinnaraha 10 000 kr)

 

OÜ Wild Events (auhinnaraha 10 000 kr)

 

OÜ Etiketi Keskus (auhinnaraha 10 000 kr)

 

 

 

2008

GSMvalve OÜ

Võitja

Frukt Kuubis OÜ

 

Interact Projektid&Koolitus OÜ

 

 

 

TÖÖKOHTADE LOOJA

2004

Tallink Grupp AS

Võitja

Elcoteq Tallinn AS

 

Falck Eesti AS

 

 

 

2005

ESS Puhastustööde AS

 

Elcoteq Tallinn AS

Võitja

SOL Eesti OÜ

 

Rimi Eesti Food AS

 

 

 

2006

Tallink Grupp AS

Võitja

 

Hansapank AS

 

 

A-Selver AS

 

 

 

 

2007

2007. aastal nimetatud auhinda välja ei antud.

 

 

2008

2008. aastal nimetatud auhinda välja ei antud.

 

 

2009

(auhind Sotsiaalsete töökohtade looja)

 

 

AS TEA Kirjastus 

 

 

Adelan Prügiveod OÜ

 

 

Comarket AS (ABC Market AS)

Võitja

 

 

 

2010

Elisa Eesti AS

 

 

ISS Eesti AS

 

 

Spratfil AS

Võitja

 

 

 

2011

Elisa Eesti AS

Võitja

 

ISS Eesti AS

 

 

Runway International OÜ

 

 

 

 

2012

Estanc AS

Võitja

 

OÜ TLG Hotell

 

 

Swissotel Estonia OÜ

 

 

 

 

2013

Aktsiaselts Spratfil (kalatöötlemine)

 

 

Kühne + Nagel AS (logistikateenused)

Võitja

 

 

 

2014

isePankur AS (sotsiaalpangandus)

 

 

KÜHNE+NAGEL AS (logistikateenused)

Võitja

 

Ericsson Eesti Aktsiaselts (elektroonikakomponentide tootmine)

 

 

Widex Eesti OÜ (kuulmisseadmete tootmine)

 

 

 

 

2015 Widex Eesti OÜ (kuulmisseadmete tootmine)

Võitja

  Transferwise Ltd Eesti filiaal (finantsteenused)  
  ODIL Eesti OÜ (toitlustusteenused)  
     

 

 

TURISMITEGU

2007

Kadrioru pargi avamine: pargi muuseumi, kohviku, infopunkti ja lastepargi avamine; vabaõhukontsertide korraldamine (Kadrioru Park/)

 

Jazzkaare muusikafestivalid (MTÜ Jazzkaar Sõprade Ühing)

 

Birgitta Festival – (Tallinna Filharmoonia)

Võitja

 

Disainiaasta – (Eesti Kunstiakadeemia Disaini Innovatsioonikeskus)

 

Keskaja turg & Mardilaat & Eesti Käsitöö kauplused – (Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit

 

 

2008

Nukulaat 2008 Raekoja platsil (Rewilwerk OÜ)

 

Käsitöölaadad  - Jüripäevalaat, Rahvakunstilaat, Keskajapäevad, Mardilaat (MTÜ Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit)

Võitja

 

Jalgrattamatkad ja kepikõnnituurid Tallinnas (City Bike OÜ)

 

Kolmapäevased kunsti- ja käsitöölaadad Raekoja platsil (Whorton Capital OÜ)

 

 

2009

Madonna kontsert Tallinnas – BDG Music OÜ

 

 

Tallinna kui toiduturismi sihtkoha tuntuse suurendamine läbi rahvusvahelise kokkade võistluse Bocuse d`Or – MTÜ Bocuse d`Or Eesti

 

 

Rotermanni kvartali sündmused (Eesti toidu turg, käsitöö- ja disainiturg, kontserdid, näitused, tänavakunsti üritused jme ) – Rotermann Eesti OÜ

Võitja

 

 

 

2010

Ekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219“ bastionikäikudes – Tallinna Linnamuuseum

 

 

Meistrite Hoovi renoveerimine ja eksponeerimine MTÜ Meistrite Hoov

 

 

Vanasadama jahisadam  - AS Tallinna Sadam

Võitja

 

KEHRWIEDER kohvik – OÜ Hiiekivi

 

 

Tallinna omad säravad suveniirid – KL Trade OÜ

 

 

 

 

2011

XI Noorte Laulu- ja Tantsupidu „Maa ja ilm“ – Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

 

 

Eesti esimene hotellimuuseum Hotell Viru ja KGB – AS Sokotel  

Võitja

 

Suurgildi hoone rekonstrueerimine ja uue püsinäituse avamine – Eesti Ajaloomuuseum

 

 

 

 

2012

Mereajaloo ekskursioon ajaloolise kuunariga „Kajsamoor“ – Warren Equipment OÜ

 

 

Eesti Meremuuseum Lennusadamas – Eesti Meremuuseum

 

 

Tallinna Teletorni arendamine turismiatraktsiooniks – SA Tallinna Teletorn

Võitja

 

 

 

2013

Tallinn Music Week 2013 – projekti eestvedaja Musiccase OÜ

 

 

Robbie Williams: Live in Tallinn – projekti eestvedaja Factory OÜ  

Võitja

 

Tallinna Teletorni Servakõnd – projekti eestvedaja Sihtasutus Tallinna Teletorn

 

 

 

 

2014

Eesti lugude hotell Solo Sokos Hotel Estoria – projekti eestvedaja AS Sokotel

 

 

Uus kruiisikai Tallinna Vanasadamas – projekti eestvedaja aktsiaselts TALLINNA SADAM

 

 

Balloon Tallinn – projekti eestvedaja OÜ Lennulaev

Võitja

 

AS Tallinn Airport GH teenindus maailma parim - projekti eestvedaja AS Tallinn Airport GH

 

 

 

 

2015 Projekt „Kunst valitseb“ Raekojas – projekti eestvedaja Art-Life Projekt OÜ  
  SEB Tallinna Maraton – projekti eestvedaja Sprodiürituste Korraldamise Klubi MTÜ Võitja
  Projekt „Aadama passioon“ – projekti eestvedaja Sihtasutus Eesti Kontsert  
     

 

 

VASTUTUSTUNDLIK ETTEVÕTJA

2007

Coca-Cola HBC Eesti AS

 

Humana Sorteerimiskeskus OÜ

 

RMP Eesti 

Võitja

 

 

2008

Humana Sorteerimiskeskus OÜ

 

3 Step IT OÜ

 

Leibur AS

 

Tallinna Vesi AS

Võitja

 

Microsoft Estonia OÜ

 

 

2009

Humana Sorteerimiskeskus OÜ

Võitja

 

Ragn-Sells AS

 

 

Microsoft Estonia OÜ  (laste- ja noortesõbraliku ettevõtte eriauhind)

 

 

 

 

2010

Coca-Cola HBC Eesti AS

Võitja

 

Green IT OÜ

 

 

AS G4S  laste- ja noortesõbraliku ettevõtte eriauhind

 

 

RMP Eesti OÜ

 

 

 

 

2011

Rimi Eesti Food AS

 

 

Swedbank AS  

 

 

Microsoft Estonia OÜ

Võitja

 

AS Tallinna Vesi (laste- ja noortesõbraliku ettevõtte eriauhind)

 

 

 

 

2012

Rimi Eesti Food AS  (laste- ja noortesõbraliku ettevõtte eriauhind)

 

 

Swedbank AS

Võitja

 

Kliinik32 OÜ

 

 

 

 

2013

AS SEB Pank (finantsteenused)

 

 

OÜ Loodusvägi (mahetoodete arendus ja tootmine)

Võitja

 

AKTSIASELTS TALLINNA VESI (vee- ja kanalisatsiooniteenuse osutamine)

 

 

Ökouuenduse eriauhind:

Meiren Snow Next Generation kiir- ja tavateesahk MSPN4604 – projekteerija ja tootja Meiren Engineering OÜ

 

 

 

 

2014

AS SEB Pank (finantsteenused)

 

 

AS ISS Eesti (kinnisvara haldamise ja korrashoiu teenused)

Võitja

 

OÜ Loodusvägi (mahetoodete arendus ja tootmine)

Danske Bank A/S Eesti filiaal (finantsteenused)

 

 

Ökouuenduse eriauhind:

Keskkonnasäästlik innovatsioon tootearenduses (naturaal-kosmeetikasarja koostis ja tootmismeetod) - tootja Aktsiaselts CHEMI-PHARM

 

 

 

 

2015 Chocolala OÜ (käsitöömaiustuste tootmine)  
  Osaühing MANPOWER (personaliteenused) Võitja
  mittetulundusühing Uuskasutus (sotsiaalne ettevõtlus)  
 

Ökouuenduse eriauhind:

Merepõhja ankurdatav seiresüsteem merekeskkonna seisukorra hindamiseks - arendaja Flydog Solutions OÜ


 

ERIAUHINNAD

 

ERIAUHIND „RAKENDUSLIK TEADUSTÖÖ“

2005

Trammi pardaseadmete toitemuundur; Trammi veoajam; Trammi juhtimis-, järelevalve ja diagnostikasüsteemid

Teadustöö juht – Juhan Laugis 

Võitja

 

 

2006

Hüdrauliliste võrkude mudelite standardlahenduste väljatöötamine

Teadustöö juht:

Võitja

 

 

2007

GLI valgud ravimmärklaudadena

Teadustöö juhid: Priit Kogerman, Andres Valkna; teadustöö täitja: Madis Metsis, Anne Meikas)

Võitja

 

 

 

2008

koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga

 

 

Looduslike lisanditega kilekomposiidid, teadustöö juht prof Anti Viikna

Võitja

 

 

 

2008

koostöös Tallinna Ülikooliga

 

 

Jääkreostuse likvideerimisest Eestis ja selle efektiivsemaks muutmine probleemsemate reostuskollete näitel,

Teadustöö autor Kristi Graf

Võitja

 

 

 

2009

koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga

 

 

Euromüntide võltsingute tuvastamise tehnoloogia väljatöötamine – teadustöö juht vanemteadur Olev Märtens

Võitja

 

 

 

2009

koostöös Tallinna Ülikooliga

 

 

Õigusinfo portaal IUS.ee – teadustöö autor Jaak Ungro

Võitja

 

 

 

 

koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga

 

 

Kultuuriobjektide ühistranspordikaart – teadustöö autor Roman Lihhavtšuk

Võitja

 

 

 

2010

koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga

Võitja

 

Portselanist akumuleerivad serveerimisnõud – tootesari HELMI – teadustöö Kirsi Miettinen

 

 

 

 

2010

koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga

 

 

Alalispinge muundur taastuvenergeetika rakendustele - teadustöö juht Dmitri Vinnikov, töö täitjad Madis Lehtla, Indrek Roasto, Tanel Jalakas, Hardi Hõimoja ja Anna Andrijanovitš

Võitja

 

 

 

2010

koostöös Tallinna Ülikooliga

 

 

Ruumilise mängukonstruktori tooteanalüüs – teadustöö juht Mare Müürsepp, töö täitjad Triin Rand ja Marelle Mangus

 

 

 

 

2011

koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga

 

 

Elektriline pakiveomopeed – teadustöö autor Lauri Hirvesaar

Võitja

 

 

 

 

koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga

 

 

Uute odavate päikesepaneelide väljatöötamine – teadustöö juht Enn Mellikov, teadustöö täitjad Mare Altosaar, Marit Kauk, Kristi Timmo, Jaan Raudoja, Tiit Varema, Maarja Grossberg, Olga Volubujeva, Maris Pilvet

Võitja

 

 

 

2012

koostöös Tallinna Ülikooliga

 

 

Reliisihalduse protsessi juurutamine finantsettevõtte näitel – teadustöö autor Pille Rets

Võitja

 

 

 

2012

koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga

 

 

Keraamiline moodul energiasalvestina – teadustöö autor Üllo Karro

Võitja

 

 

 

 

koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga

 

 

Valguspadi Lightning – teadustöö juht Rasmus Raag, teadustöö täitjad Jaan Rebane, Mihkel Läänelaid, Kristjan Parve

Võitja

 

 

 

 

koostöös Tallinna Ülikooliga

 

 

Viipekeel mobiilsideoperaatori teenuspaketis – teadustöö autor Tiina Tamm  

Võitja

 

 

 

2013

koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga

 

 

CURA-MEMS sensorite võrgustikul põhinev liigutuste jälgimissüsteem – teadustöö autor Janno Nõu

Võitja

 

 

 

 

koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga

 

 

Ericssoni tootmisliini kontseptsioon – teadustöö juht Eduard Ševtšenko

Võitja

 

 

 

 

koostöös Tallinna Ülikooliga

 

 

V-Ray materjalide ja valgustuse visualiseerimine filmi „Elavad Pildid“ näitel – teadustöö autor Martin Turu

Võitja

 

 

 

2014

koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga

 

 

Elektrikeris Huum Drop – teadustöö autor Mihkel Masso

Võitja

 

 

 

 

koostöös Tallinna Ülikooliga

 

 

Põlevkivi kaevandamisel põhjavee väljapumpamisega kaasnevad keskkonnamõjud ja meetmed nende vähendamiseks – teadustöö autor Mariliis Eensalu

Võitja

 

 

 

 

koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga

 

 

Innovaatilised lahendused automaatikas, mehhaanikas ja keskkonnatehnoloogias naftaterminalide efektiivsemaks ja jätkusuutlikumaks tegevuseks – teadustöö juht Siim Link

Võitja

 

 

 

 

koostöös SA Eesti Rakenduskõrgkoolid

 

 

Kuumpolümeriseeruva akrüüli survetugevus kiirjahutamise järgselt – teadustöö autor Pille Hinn

Võitja

 

 

 

2015 koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga
Reguleeritava laste speed-way mootorratta raami disainilahenduse väljatöötamine – teadustöö autor Anneliis Tapfe
Võitja
     
  koostöös Tallinna Ülikooliga
3D värvilehtede prototüüpide kasutatavuse testimine ja toote teostatavusanalüüs – teadustöö autor Kätlin Anniko
Võitja
     
  koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga
Uued viisid bituumensideainete kvaliteediomaduste määramiseks – teadustöö juht Andrus Aavik, töö on valminud koostöös Maanteeameti, Tallinna Tehnikakõrgkooli ja välisekspertidega
Võitja
     
  koostöös SA Eesti Rakenduskõrgkoolid
Tekstiiliga dekoreeritav niiskuskindel viimistlusplaat – teadustöö autor Oliver Laats (Tallinna Tehnikakõrgkool)
Võitja