Avalehele

Printerisõbralik versioonTallinna Tehnikakõrgkool kutsub ettevõtluspäeval arutlema energiatõhususe üle

30. september 2010

Tallinna Tehnikakõrgkooli tehnosiirdekeskuse juhataja Teet Jaanuse eestvedamisel korraldatakse 7. oktoobril Tallinna ettevõtluspäeval seminar „Koostöö energiatõhususe saavutamisel”, kuhu oodatakse kõiki asjahuvilisi – nii eramute ehitajaid kui kasutajaid ning korteriühistute juhte ja liikmeid. 

Teet Jaanuse sõnul on põhjusi niisuguse seminari korraldamiseks mitmeid.
„Esiteks on Tallinna Tehnikakõrgkoolil energiatõhususe alal hea kompetents, teiseks põhjuseks on kahtlemata teema aktuaalsus, kolmandaks läheb seminari teema kokku ettevõtluspäeva üldteemaga, milleks on koostöö,” selgitas Jaanus.

Jaanus märkis, et energiatõhususe saavutamine vajab tihedat koostööd, alates ehitusmaterjalide tootmisest, nende katsetamisest, projekteerimisest, ehitamisest kuni ehitiste ekspluateerimiseni.

Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Marek Jürgenson rõhutab teema äärmist olulisust nii majandusele tervikuna kui igale kodanikule eraldivõetuna.
„Arvestades fossiilsete kütuste pidevat hinnatõusu maailmaturul, on majade energiatõhususe suurendamine äärmiselt oluline – nii hoitakse iga pere rahakotis kokku märkimisväärne summa ning säästetakse ümbritsevat keskkonda,” märkis Jürgenson. „Tallinna Tehnikakõrgkool on teema valikul tabanud otse kümnesse, sest energiasäästualased teadmised on tõepoolest vajalikud igaühele.”

Seminaril käsitletakse energiatõhususe võimalusi ja probleeme, koostööd energiatõhususe saavutamisel ja arenguperspektiive. Esinevad tehnikakõrgkooli õppejõud Anti Hamburg ja Lauri Peetrimägi. Üritus toimub Viru hotelli konverentsikeskuses Bolero 1 saalis kell 13.30-15.00.

Tallinna Tehnikakõrgkool korraldab ettevõtlusnädalal veel teisigi üritusi. 4. oktoobri seminaril esinevad Mainori Kõrgkooli Ettevõtluse Instituudi direktor Andres Arrak ja Ülemiste ettevõtlusinkubaatori juhataja Mart Brauer, 5. oktoobril esinevad ettekannetega Arengufondi majandusekspert Heido Vitsur, Aieseci esindaja ning Ajujahi eelmise aasta võitja. 

Ettevõtluspäeva info http://ettevotluspaev.tallinn.ee. Tule ja registreeri end KOHE!

Arhiiv