Avalehele

Printerisõbralik versioonTallinna ettevõtluspäeval tutvustatakse ettevalmistusi eurole üleminekuks

30. september 2010

Eesti Kaupmeeste Liidu eestvedamisel toimub 7. oktoobril Tallinna ettevõtluspäeval seminar, kus räägitakse riiklikul ja ettevõtte tasandil tehtavatest ettevalmistustest eurole üleminekuks.

Eesti Kaupmeeste Liidu tegevdirektori Marika Merilai sõnul on ettevõtluspäev suurepärane koht, kus jagada asjaosalistele, aga ka kõigile huvilistele teavet Eesti majandusele oluliste arengute kohta.

“Kahtlemata on eurole üleminek pöördelise tähtsusega sündmus ettevõtjatele ja kõigile tarbijatele,” rõhutas Merilai. “On oluline, et infot eurole ülemineku kohta antakse nii palju kui võimalik ja kõigi kanalite kaudu. Ettevõtjate ja elanikkonna hea informeeritus peab olema meie ühine huvi.”

Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Marek Jürgensoni hinnangul on teavituskampaania oluline paljude inimeste psühholoogiliste hirmude kummutamiseks.
“Mida rohkem on inimestel teavet eurole ülemineku praktiliste sammude kohta, seda väiksemad on kahtlemata ka hirmud,” ütles Jürgenson. “Olen kindel, et niivõrd olulise tähtsusega sündmusest tuleb lisaks Eesti Kaupmeeste Liidu seminarile jutuks ka paljudel Tallinna ettevõtluspäeva üritustel.”

Seminaril “Ettevalmistused eurole üleminekuks” esinevad Rahandusministeeriumi eurokommunikatsiooni projektijuht Ingvar Bärenklau, kes annab ülevaateettevalmistustest euro kasutuselevõtuks alates 1. jaanuarist 2011 ning peatub ka vastavatel kommunikatsiooniplaanidel.

Ettevõtluse poole pealt kõneleb Nixor EE AS esindaja Margus Mägi, kes peatub järgmistel teemadel: euro ja krooni paralleelkäibe periood, müügihinnad, hinnasildid, sidusused teiste süsteemidega jne.
Lisaks sellele annavad Nixor EE AS esindajad ülevaate võimalikest abivahenditest seoses euro tulekuga: elektroonilised hinnasildid, kassasahtlid koos eurodele sobiva sisuga,
ISS-kassa videojärelvalve jne.

Seminar toimub 11.00-12.30 Viru hotelli konverentsikeskuse Bolero 1 saalis.

Ettevõtluspäeva programm, registreerimine ja info ürituste kohta on
kättesaadav
http://ettevotluspaev.tallinn.ee/. Kuna huvi ürituste vastu on suur, siis
soovitame end kohe registreerida!

Lisainfo:
Marika Merilai
620 1914
503 5682Arhiiv