Avalehele

Printerisõbralik versioonTallinna ettevõtluspäeval toimub palju erinevaid noorteüritusi

21. september 2010

Tallinna ettevõtluspäeva laste- ja noorteüritused algavad 6. oktoobril noortekonverentsiga „Ettevõtlus on võimalus”, kus Eesti ja teiste Euroopa riikide ettevõtjad jagavad oma kogemusi ettevõtlusega alustamisest.

 

Konverentsi korraldava MTÜ Õpilasest Ettevõtjaks projektijuhi Henri Palmari sõnul on tegemist juba traditsiooniks saanud üritusega. „Ehkki enamus saalis istuvaid noori ei tegele veel ettevõtlusega, näitab iga-aastane suur osavõtjate hulk, et õpilased tunnevad huvi ettevõtluse vastu – nad tahavad sellest rohkem teada ning soovivad, et võimalikest ohtudest ning ettevõtja rõõmudest räägiksid neile need, kes ise on alustanud nullist,” selgitas Palmar. „Meie kogemused näitavad, et otse allikast saadud info on võrreldes teiste infokanalitega alati usaldusväärsem ning motiveerib noori enam.“

Konverentsil „Ettevõtlus on võimalus“ räägitakse ettevõtlusega alustamisest, toote väljatöötamisest ja arendamisest, meeskonna kokkupanekust, finantseerimisest jne. Täpsemat infot saab Facebooki lehelt www.facebook.com/ettevotja.


Konverents toimub 6. oktoobril Sokos Hotel Viru konverentsikeskuse Grande saalis kell 10-16.00.

 

Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Marek Jürgensoni sõnul on laste- ja noorteüritused ettevõtluspäeva lahutamatu osa. „Tegemist on n.ö. ettevõtluse tagalaga, kelle valmisolekust sõltub suuresti Eesti ettevõtluse ja majanduse tulevik,” rõhutas Jürgenson. Jürgensoni arvates võiksid need, kel kindel huvi alustada ettevõtlusega, süveneda ettevõtluspäeva programmi põhjalikumalt. „Sealt leiab hulgaliselt ka teisi üritusi, kus jagatakse soovitusi ettevõtlusega alustajatele ning edastatakse vajalikku teavet,“ märkis ettevõtlusameti juhataja.  

 

Lisaks konverentsile korraldab Junior Achievement Eesti SA 7. oktoobril linnaplaneerimise võistluse algklasside õpilastele, simulatsioonimängu „Krooni teekond” 5.-7. klassi õpilastele, e-viktoriini 8.-9. klasside õpilastele ja kohtumisi endiste õpilasfirmade liikmetega. Üritus kannab pealkirja „Võta ise ette!” ja selle eesmärgiks on julgustada noori ettevõtlusega alustama. 

Eesti Disainikeskuse eestvedamisel toimuvad 7. oktoobril töötoad disainist ja tootearendusest gümnasistidele „IDE: insener, disainer, ettevõtja”, juhendajateks Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia magistrandid.


Toimub ka Eesti noorte tootedisaineri konkursi SÄSI 2010 nominentide tööde näitus. Töötoad toimuvad Viru konverentsikeskuse Andante 1 ja 2 saalides kell 10.00-11.40 ja 12.00-13.40.


Ettevõtluspäeva info leiab http://ettevotluspaev.tallinn.ee, samas saab end ka registreerida seminaridele. Kuna huvi ettevõtluspäeva ürituste vastu on suur, siis tuleks registreerida end kohe esimesel võimalusel!  Arhiiv