Avalehele

Printerisõbralik versioonTallinna ettevõtluspäeval räägitakse koostööst erinevates majandusharudes

30. september 2010

Tallinna ettevõtluspäev 7. oktoobril on pühendatud koostööle erinevates valdkondades ning klastritele kui toimivatele koostöömudelitele.

Tallinna Ettevõtlusamet on kutsunud edulugude seminarile rääkima huvitavaid inimesi erinevatest majandusvaldkondadest. Nii tutvustab Illimar Paul klastrite võimalusi logistikasektoris, Tuulikki Kasonen-Linsi teemaks on tuuleenergia klaster, Pirko Konsa jagab kogemusi koostööst mehhatroonika alal ja Werner Blessing räägib IKT- biomeetriliste lahenduste klastri võimalustest. Kosmiliste kõrgusteni tõuseb aga Kristo Reinsalu – teemaks kosmosetehnoloogiad.
Seminar toimub kell 16.00-18.00 Viru konverentsikeskuse Grande 1 ja 2 saalides.

Klastritele on pühendatud ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) üritus Allegro 1 saalis (13.30-15.00), mille esimeses osas viiakse läbi interaktiivne grupitööl põhinev klastrite ABC, teises osas tutvustatakse erinevaid koostöövormide arendamist toetavaid rahastamisvõimalusi.

Aktiivselt osalevad ettevõtluspäeval mitmed riigiasutused – Statistikaamet, Maksu- ja Tolliamet ning Patendiamet.
Statistikaameti teemaks on „Milleks ettevõtjale statistika?”, kõnelejateks rahvamajanduse arvepidamise talituse juhataja Tõnu Mertsina (majanduskriisi mõju Eesti majanduse struktuurile); väliskaubandusstatistika talituse juhataja Allan Aron (kas eksport aitab kriisist välja?) ning teabe ja levi talituse vanemkonsultant Aime Lauk (edukaks ettevõtjaks statistika abil). Toimumiskoht: Bolero 2 saal, aeg 13.30-15.00

Maksu- ja Tolliamet jagab oma seminaril alustavale ettevõtjale vajalikke teadmisi, esinejateks Registrite ja Infosüsteemide Keskuse teenuste osakonna peaspetsialist Heilika Kutsch ning Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja Aule Kindsigo.
Seminar toimub Grande 3 saalis 11.00-12.30.

Patendiameti seminaril Allegro saalis kella 11.00-st 13.00-ni käsitletakse koostööd leiunduses, juttu tuleb innovatsioonist, leiutamisest, leiutiste kaitsmise vajadusest, intellektuaalomandi süsteemi kasutamisest Eesti ettevõtetes. Esinevad Traugott Läänmäe Patendiametist ja ettevõtja Kadi Pajupuu, kes räägib oma kogemustest intellektuaalomandi kaitsmisel.

Praktilisest küljest käsitletakse koostööd Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) töötoas. Aruteludes ja esitlustes tuuakse konkreetseid näiteid, kuidas erinevad valdkonnad on juba koostööst ITK sektoriga kasu saanud ning genereeritakse uusi ideid.
ITL-i juhatuse liige Rain Laane, kes on ühtlasi üks Tallinna Ettevõtlusameti hommikufoorumi peaesinejatest, arvates on just koostöö see, mis aitab Eesti ettevõtetel laia maailma jõuda. Hommikufoorumi teise peaesineja Defendec OÜ juhi Jaanus Tamme sõnul on aga just nutikate asjade tegemine Eesti võimalus maailmas läbi lüüa.
Huvilisi oodatakse Duetto saali kella 11.00-ks, seminar kestab kella 13.00-ni.

Üritusi toimub ettevõtluspäeval palju – nii neile, kes on juba tegijad ettevõtlusmaastikul, neile, kes alles kompavad ettevõtluse teed, aga ka neile, kes ise ettevõtjaks ei kavatse hakata, kuid tunnevad huvi Eesti ettevõtlus- ja laiemalt majanduspoliitika vastu.

Seminaride, väitluste ja arutelude kõrval pakub ettevõtluspäev ka võimalust oma silmaga ettevõtete tegevust kaeda. Ekskursioonid toimuvad Targa Äri Linna Ülemiste Citys, Ülemiste Veepuhastusjaama ja Paljassaare reoveepuhastusjaama, AS-i Baltika, AS-i Leibur, AS-i Linette, Logistika Pluss OÜ, A-Selver AS-i, AS-i Otto Bock Estonia, Värvaltrans OÜ-sse.

Ettevõtluspäeva info http://ettevotluspaev.tallinn.ee. Tule ja registreeri end KOHE!


Arhiiv