Avalehele

Printerisõbralik versioonTallinna ettevõtluspäeval arutletakse koostöövõimaluste üle

20. september 2010

7. oktoobril toimuv seitsmes ettevõtluspäev on seekord pühendatud koostööle ja klastritele erinevates majandusvaldkondades – kosmosetehnoloogiast toiduainetööstuseni.

Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Marek Jürgensoni sõnul on selleaastane teema ajendatud nii majanduskriisi õppetundidest kui Eesti majanduse ning tema mootori Tallinna tulevikuperspektiividest.
”On selge, et meie ettevõtted on globaalsel turul väikesed tegijad,” nentis Jürgenson. „Koostöö ning omas nišis nutikate asjade väljamõtlemine ja elluviimine on Eesti majanduse edu võti. Ja muidugi ettevõtjate uue põlvkonna kasvatamine ja koolitamine, info jagamine ja ettevõtluses uute võimaluste avamine.”

 
Erinevatest koostöövõimalustest räägivad ettevõtlusameti korraldataval hommikufoorumil Maire Milder (AS Baltika), Rain Laane (Microsoft Eesti) ja Jaanus Tamm (Defendec OÜ). Juttu tuleb ka nutikatest asjadest, näiteks Defendeci välja töötatud traadita sensorite võrgutehnoloogiast või infotehnoloogiaettevõtete ja kaubandusasutuste ühistööna juurutatavast e-kviitungist.

 
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium korraldavad klastrite sessiooni, kus esimeses pooles viiakse läbi interaktiivne grupitööl põhinev klastrite ABC, teises osas tutvustakse erinevaid koostöövormide arendamist toetavaid rahastamisvõimalusi.

 
Eesti Toiduainetööstuse Liit vaatleb teaduse ja ettevõtluse koostööd toiduainetööstuses. Eesti Kaupmeeste Liit keskendub kaubandusettevõtete ettevalmistusele üleminekuks eurole, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab ekspordi pärastlõuna Ekspordi Akadeemiaga, kus tutvustatake suvel läbi viidud ekspordiprobleemide uuringut, arutletakse ekspordivõimaluste üle, otsitakse vastuseid uuringus viidatud probleemidele.
Intact OÜ seminar on pühendatud ISO 9001 standardile vastavale kvaliteedijuhtimissüsteemile, EURid Service AB seminar kannab aga pealkirja „Miks .eu?”. Seal räägitakse .eu kasulikkusest Eesti ja Euroopa turul.
Esimest korda osaleb ettevõtluspäeval Tallinna Ülikool. Kasvatusteaduste instituudi algõpetuse osakonna dotsent Mare Müürsepp arutleb koos kuulajatega tänapäeva laste kui erasektori sihtgrupi üle ning ülikooli ja ettevõtjate koostööst selle sihtgrupi mõistmisel. 


Ettevõtlusameti juhataja Marek Jürgensoni sõnul on üritusi palju, kõik need on eriilmelised ning avavad koostöövõimalusi erinevates majandusvaldkondades.
”Meie põhimõte ettevõtluspäeva programmi kokkupanekul oli selle mitmekesisus. See aga tähendab suurt hulka koostööpartnereid – nii riiklikke institutsioone kui eraettevõtteid,” selgitab Jürgenson.

Seminaride, väitluste ja arutelude kõrval pakub ettevõtluspäev ka võimalust oma silmaga ettevõtete tegevust kaeda. Ekskursioonid toimuvad Targa Äri Linna Ülemiste Citys, Ülemiste Veepuhastusjaama ja Paljassaare reoveepuhastusjaama, Baltika Gruppi, AS-i Leibur, AS-i Linette, Logistika Pluss OÜ, A-Selver AS-i, AS-i Otto Bock Estonia, Värvaltrans OÜ-sse.

 

Enamus üritusi toimub Viru hotelli erinevates saalides.
Info ja programm: http://ettevotluspaev.tallinn.ee. Kuna huvi ürituste vastu on suur, registreeri end esimesel võimalusel.Arhiiv