Avalehele

Printerisõbralik versioonTallinna ettevõtluspäeval arutatakse ettevõtete võimalusi kosmosetööstuses läbi lüüa

14. september 2011

Tallinna ettevõtluspäeval arutatakse ettevõtete võimalusi kosmosetööstuses läbi lüüa

6. oktoobril toimub Tallinna ettevõtluspäeva raames seminar „Kas me oleme kosmosetehnoloogikas valmis?”, kus tutvustatakse Eesti ettevõtete võimalusi kõrgtehnoloogiliste toodete valmistamiseks kosmose-, lennuki- ja autotööstusele.

 

Seminar on osaks INNOREG projektist, mille tulemusena valmib SA Tallinna Teaduspark Tehnopoli territooriumil kaasaegne innovatsioonikeskus, kuhu Interreg IVA programmist saadava raha toel ning mehhatroonikaettevõtete, Tallinna linna ja Tehnopoli  kaasfinantseerimisel ostetakse ülikaasaegsed kõrgtehnoloogilised seadmed.
Seadmete maksumuseks on ligi kaks miljonit eurot.

”Enne seadmete ostmist viidi läbi uuring, mis kaardistab mehhatroonika valdkonna suutlikkuse Eestis ja Soomes, et analüüsida kahe riigi ettevõtete koostöövalmidust ning klastriarendust Euroopa tasandil,” selgitas MTÜ Mehhatroonika Assotsiatsiooni juhatuse liige ning INNOREG projekti tegevjuht Jüri Riives. „Sarnast uuringut ei ole varem Eestis tehtud – seega on tegemist esimese mehhatroonikavaldkonna tervikpildiga.”

 

Ettevõtluspäeva seminaril tutvustatakse toimunud uuringu tulemusi ning arutletakse Eesti ettevõtete valmisoleku ja võimekuse üle liikuda kõrgtehnoloogilisemate ja suurema lisandväärtusega toodete tootmise suunas.

Lisaks Jüri Riivesele esinevad seminaril SA Tallinna Teaduspark Tehnopol juhatuse liige Pirko Konsa, Tallinna Tehnikaülikooli mehaanikateaduskonna dekaan, prof Tauno Otto ja Tõnu Hein HeiVäl konsultatsioonibüroost.

Seminarile on oodatud kõik Eesti mehhatroonikettevõtluse käekäigust huvitatud inimesed, tehnikaüliõpilased, insenerid jt. spetsialistid. Esinejatele saab esitada küsimusi ka üldiselt projekti kohta.

 

Seminar toimub Viru hotelli konverentsikeskuse Bolero 2 saalis kell 13.00-15.00.

Tallinna ettevõtluspäeval toimub ligi 45 erinevat loengut, seminari, töötuba, külaskäiku ettevõttesse. 
Programmiga saab tutvuda alates 22. septembrist aadressil
http://ettevotluspaev.tallinn.ee/programm,
samas toimub ka üritustele registreerimine.
Kõik üritused on TASUTA. 

Lisainfo:
Ingrid Hindrikson
Tallinna Ettevõtlusameti
Arenguprojektide koordinaator
6404 207


Arhiiv