Avalehele

Printerisõbralik versioonTallinn tunnustas parimad ettevõtteid

8. oktoober 2010

Tallinna ettevõtluspäeval 7. oktoobril kuulutasid Tallinna Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut ja abilinnapea Eha Võrk välja Tallinna ettevõtluskonkursside võitjad kuues põhikategoorias.

          

Arendusprojekt 2010 - AIA Maja (arendaja Pitek Arendus OÜ). Hoone paikneb vanalinnas, tegemist on  kaasaegse linnaruumi kujundamisega vanalinna muinsuskaitsealaseid piiranguid silmas pidades. Auhinna kasuks kallutas nii arhitektuuriliselt julge ja omapärase keskkonna loomine kui ka suur investeeringute maht (ca 120 miljonit krooni). Projekt on leidnud kajastust ning tunnustust mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ja arhitektuuriajakirjades.

            

Koostööprojekt 2010 - Eesti IKT Klaster (projekti eestvedaja MTÜ Eesti Infotehnoloogia  ja Telekommunikatsiooni Liit). Koostöös erinevate sektoritega on algatatud uusi projekte - finantssektoriga finantsteenuste livinglab,  Eesti Kaupmeeste Liidu ettevõtetega e-kviitungi projekt, ehitusettevõtjatega on algatatud BIM (building information modeling) süsteemi väljaarendamine Eestis.  

     

Särav startija 2010 – OÜ EOL & CO. Ettevõtet iseloomustab kiire areng ja kasumlikkus, kõrge lisandväärtus töötaja kohta ja kiire käibe kasv. Ettevõttel on kaks  kaubamärki “Kaleva Kartul” ja “Potato Planet” ning omab kolme tegutsemikohta Tallinnas (kohvik, restoran, kiosk).

       

Turismitegu 2010 – Vanasadama jahisadama rajamine (AS Tallinna Sadam). Admiraliteedi basseini rajatud sadam koos jahtklubiga elavdab Eesti mereturismi ja aitab kaasa pealinna avanemisele merele. Endiste bürooruumide asemele on ehitatud 200 m2 pinnaga jahtklubi. Sadamahoones alustab tegevust ka peamiselt Eesti päritolu toodete turg koos söögikohaga. Käesoleval hooajal on jahisadam teenindanud enam kui kümne riigi lipu all seilanud üle 1300 külalisaluse.

   

Töökohtade looja 2010 -  AS Spratfil. Ettevõtte põhitegevuseks on kala töötlemine maitsvateks toodeteks, millest 90% läheb välisturule. Ajavahemikul 2009. a. II poolaasta kuni 2010. a. II poolaasta on ettevõte loonud 50 uut töökohta ning suurendanud käivet üle 100%.

            

Vastutustundlik ettevõte 2010 Coca-Cola HBC Eesti AS. Vastutustundlikkuse põhimõtted on osa Coca-Cola igapäevasest äritegevusest – välja on töötatud spetsiaalne jätkusuutlikkused ja vastutustundlikkuse programm. Mõõdikud on sisse kantud ka juhtide tulemuste hindamisse.

Jätkuvalt pöörab ettevõte surt rõhku töötajasõbralikkusele – tasuta osavõtt rahvaspordiüritustest, spordivarustuse kompenseerimine, laste koolivarustuse kompenseerimine, mitmesugused toetused jm. Ettevõte kuulub ka tervist edendavate ettevõtete võrgustikku ning teeb aktiivset koostööd kohaliku linnaosavalitsusega. Korraldab noortele tasuta jalgpallivõistluseidtoetab erinevaid noorteprojekte jne. 

         

Laste- ja noortesõbraliku ettevõtte eriauhinna pälvis AS G4S. Ettevõtet iseloomustab järjepidev tegevus noortega. 2002. aastast tegutseb MTÜ G4S Noorteklubi, kuhu saavad kuuluda 7‑15-aastased lapsed. Septembris k.a. korraldas noorteklubi juba kolmandat aastat järjest Tallinna koolide 3.-6. klasside õpilastele seiklussportliku ennetusürituse ”Suur Semu Seiklus”. Noorteklubi viis 2010. aastal juba kaheksandat korda läbi töömaleva, kus osales üle 60 Tallinna lapse. 

 

Lisaks anti välja ka kolm eriauhinda.

  

Rakenduslik teadustöö 2010 (koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga) – portselanist akumuleerivate serveerimisnõude tootesari Helmi (autor Kirsi Miettinen). Tegemist on 9-osalise temperatuuri säilitava serveerimisnõude sarjaga, mis disainiti koostöös Imre Kosega ja on tänaseks kasutusel Vertigo restoranis.

            

Rakenduslik teadustöö 2010 (koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga) – alalispinge muundur taastuvenergeetika rakendustele (teadustöö juht Dmitri Vinnikov, töö täitjad Madis Lehtla, Indrek Roasto, Tanel Jalakas, Hardi Hõimoja, Anna Andrijanovitš). Teadustöö tulemusena arendati välja uudse skeemilahendusega muunduri katseseade taastuvenergeetika rakendusteks, mis sobib kütteelementide või päikesepatareide efektiivseks sidumiseks hoonete toitesüsteemidega, eesmärgiga tagada toite püsiv olemasolu kriisisituatsioonides.

       
Rakenduslik teadustöö 2010 (koostöös Tallinna Ülikooliga) – ruumilise mängukonstruktsiooni tooteanalüüs (teadustöö juht Mare Müürsepp, töö täitjad Triin Rand ja Marelle Mangus). Teadurid teostasid tooteanalüüsi mänguasjade müügiportaali Lelu omanikfirma Cleverland OÜ loodud uue innovatiivse toote turule toomiseks.Arhiiv