Avalehele

Printerisõbralik versioonEttevõtluspäeval arutletakse infotehnoloogia panuse üle majandusse

30. september 2010

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) keskendub Tallinna ettevõtluspäeval  7. oktoobril oma seminaril küsimusele, kuidas on erinevad majandusharud saanud kasu koostööst ITK sektoriga.
 
ITL juhatuse liige, Microsoft Eesti juht Rain Laane näeb koostöös ja klastrites suurt perspektiivi.
”Klaster ja seega ka klastriprojekt on ühelt poolt koostöö inimeste ja ettevõtete vahel, koostöö teadusasutustega, teiselt poolt on see võimalus teha asju, mida üksinda ei jõua,” märgib Laane. „Kokkuvõttes on tegevus suunatud Eesti ekspordi suurenemisele ja seda ükskõik millises majandussektoris – masina-, metsa- või toiduainetööstus, logistika, info- ja telekommunikatsioonitehnoloogia jt. valdkondades.”
Laane toob koostöö ühe konkreetse näitena e-kviitungi idee, mis muudab lihtsamaks nii kaupmeeste kui ostjate igapäevaelu. 
Tallinna Ettevõtlusameti juhi Marek Jürgensoni sõnul on praktilisus üks märksõna ettevõtluspäeva korraldamisel ning ITL-i korraldatav seminar selle heaks näiteks.
 
„Mitte teooria, vaid näited elust enesest, teiste ettevõtjate kogemused, aga ka nende vigade analüüs, ettevõtjate ees seisvate probleemide aus käsitlemine – need kõik avavad ettevõtluse erinevaid tahkusid,” kinnitab Jürgenson.
Ettevõtlusameti juhataja sõnul on infotehnoloogia üks Eesti võimalusi maailmas läbi lüüa, pakkudes teistele majandusharudele piltlikult öeldes elu lihtsaks tegevaid nutikaid lahendusi ning neid maailmale tutvustades.
ITL-i seminaril tuuakse konkreetseid näiteid koostööst ITK sektoriga organisatsiooni efektiivsuse suurendamisel ning korraldatakse ajurünnakuid gruppides, eesmärgiga leida uusi ideid, kus ITK saaks olla abiks majandusharu efektiivsuse suurendamisel.

Seminari juhib MicroLink Eesti juhatuse esimees Enn Saar, ajurünnakute juhtidena on kaasatud ITL-i liikmesfirmade esindajad (MicroLink, Sertifitseerimiskeskus, Columbus IT, BCS Koolitus jt.)

Seminarile oodatakse osalema igaüht, kes tunneb huvi antud teema vastu. 
Seminar toimub Viru hotelli Konverentsikeskuse Duetto saalis 11.00-13.00.

Ettevõtluspäeva info http://ettevotluspaev.tallinn.ee.
Kuna kohti üritustele on piiratud hulgal, registreeri end KOHE.

Arhiiv