Omniva e-kviitungi projekt jõudis Euroopa parimate hulka

09.01.2017

Logistikaettevõte Omniva kandideerib elektroonilise kviitungi projektiga Euroopa ettevõtlusauhindade konkursil (European Business Awards – EBA) innovatiivsema ettevõtte tiitlile.

E-kviitungi projekti eestvedaja ja Omniva esindaja Pille Muni sõnul on konkursi innovatsiooni-kategoorias edasijõudmine projektile suur tunnustus. „Teenus on veel piloodifaasis, aga on juba pälvinud rahvusvahelist tähelepanu ja selle vastu tuntakse huvi ka teistes riikides. Euroopa ettevõtlusauhindade konkursil osalemine annab meile hea võimaluse tutvustada veelgi laiemale publikule Eesti elektroonilise kviitungi projekti ja selle loodust säästvat eesmärki,“ kommenteeris Muni.

Projekti raames on kindlaks tehtud, et Eestis väljastatakse aastas ligi 400 miljonit kviitungit, mille trükkimiseks kulub 20 tonni paberit – selle valmistamiseks omakorda keskmiselt 300 puud, üle 180 barreli nafta ja 1440 tonni vett, ning trükkimisest tekib lisaks ligi 20 tonni jäätmeid. "Kui läbi e-kviitungi kasutuselevõtmise õnnestub meil Eestis väljastatud kviitungite arvu vähendada kasvõi poole võrra, anname me arvestatava panuse meie looduse säästmiseks,“ ütles Muni.

Tema sõnul on projektiga jõudnud nii kaugele, et juba lähiajal võetakse e-kviitung kasutusele kõikides Alexela tanklates üle Eesti. Paralleelselt süsteemi järjepideva arendamisega peetakse läbirääkimisi e-kviitungi kasutuselevõtmiseks mitmete suurte ja väiksemate müügi- ja teenindusettevõtetega Eestis.

Tänavu kümnendat aastat toimuvale Euroopa olulisimale ettevõtlusauhinnale European Business Awards kandideeris kokku ligi 33 000 ettevõtet ning eelvaliku tulemusena pääses järgmisesse vooru 350 ettevõtet 34 riigist.

Euroopa ettevõtlusauhindade konkursi eesmärk on tutvustada Euroopa edukaid ettevõtmisi ja edendada Euroopa ettevõtluskogukonda. Hetkel püüab Omniva innovatsioonikategoorias rahvuslikku võitu. E-kviitungi projekti edasipääsemiseks järgmisesse vooru, kus võisteldakse kategooria üldvõidu tiitlile, saab hääletada 1. märtsini aadressil: http://www.businessawardseurope.com/vote/detail-new/the-award-for-innovation/19823

Omniva juhitud e-kviitungi projekti eesmärk on vähendada Eesti kaubanduses ja teeninduses pabertšekkide osatähtsust. E-kviitungi portaali näol on tegemist süsteemiga, mis võimaldab lõpptarbijal hallata mugavalt ühes veebikeskonnas oma kviitungeid ning sellega kaasnevaid dokumente, nt garantiikirju ja tootejuhendeid. Kaupmeestel võimaldab see vähendada paberkviitungitega seotud probleeme ja kulusid ning seeläbi tõsta ka klienditeeninduse kvaliteeti. Samuti tekib klientidel võimalus suunata kviitungid otse raamatupidamisse. 

Omniva pälvis e-kviitungi projekti eest Tallinna ettevõtlusauhindadel tiitli Ökouuendus 2016.

E-kviitungi projekti teostab rahvusvaheline konsortsium, kuhu kuuluvad lisaks Omnivale veel Eestist Telia Eesti AS, Trinidad Consulting OÜ, MTÜ IKT Demokeskus ja Helesinine OÜ ning Norrast Authente AS. Projekt on toetatud Norra-Eesti toetusprogrammist “Keskkonnasõbraliku innovatsiooni arendamine IKT abil".

Allikas: www.ituudised.ee

 

Olympic Entertainment Group AS-le kaks tunnustust - aasta arendusprojekt ning aasta turismitegu

06.10.2016

Tallinna Ettevõtluspäeva pidulikul gaalal sai Olympic Entertainment Group AS kaks tunnustust - aasta arendusprojekt ning aasta turismitegu ning seda Baltimaade esimese Hilton hotelli avamise eest. Ettevõtte juhatuse esimees Madis Jääger rääkis, et taoline tunnustus teeb au ning on eelkõige oluline töötajatele.

Tallinna TV video

Tallinn saab Prototroni kaudu kolme innovaatilise lahenduse võrra rikkamaks

06.10.2016

Teisipäeval, 4. oktoobril toimunud Ettevõtluspäeval kuulutati välja Prototroni Tallinna-põhise vooru võitjad, kokku läks kolme meeskonna vahel jagamisele üle 20 000 euro. Tallinna erivooru said kandideerida ambitsioonikad ideed, mis muudavad pealinna elu paremaks ja lihtsamaks.

 

Tallinna voorus hindas Prototroni ekspertkogu rahastuse vääriliseks järgmised ideed:

-       meeskonna Bikeep (toetus 6000€) nutikad rattaparklad, mis võimaldavad turvalist ja lihtsat lukustamist ning elektrirataste laadimist jõuavad lähiajal Kiievi ja San Francisco kõrval ka Tallinna;

-       solO Thermostat (toetus 4460€) on unistus kõikidele elektriküttega majapidamistele, sest tark termostaat suudab jälgida hinnamuutusi elektriturul ja teeb seeläbi elektriga kütmise loodussõbralikumaks ning odavamaks;

-       meeskond Creatomus (toetus 10 000€) pakub valmislahenduse Tallinna korrusmajadele, mis on oma aja ära elanud ja vajavad renoveerimist. Digitaalne ehitustoodete ja materjalide turg kasutab 3D tehnoloogiat ja aitab näiteks korteriühistutel planeerida renoveerimistöid.

Tallinna Linnavolikogu innovatsioonikomisjoni esimehe Andres Kollisti sõnul on Tallinn olnud alati innovatsioonile ja uuenduslikele ideedele avatud. „Linnaelanike ja külaliste elu mugavamaks ning lihtsamaks muutvate nutikate ideede leidmiseks otsustasime teha koostööd Eesti ühe edukama stardirahastuga Prototron. Tallinna voorus rahastatavad kolm parimat ideed on innovaatilised ja suure potentsiaaliga, mis muudavad juba lähitulevikus elu linnas kindlasti inimsõbralikumaks,“ ütles Kollist ja lisas, et parimate valimisel pandi rõhku sellele, et lahendused oleksid suunatud võimalikult suurele tarbijaskonnale.

“Jalgratast peamise liikumisvahendina kasutavate inimeste hulk Tallinnas järjest kasvab ja rataste turvaline hoiustamine on igale rattaomanikule võtmetähtsusega. Oma elukeskkonna parendamine ja remontimine muutub 3D tehnoloogia abil kindlasti kordades lihtsamaks ja me teame, et paljud eelkõige magalapiirkondade korrusmajad vajavad renoveerimist. Kokkuhoid elektrienergialt - paljude perede eelarvele peaks targa termostaadi kasutamine positiivset mõju avaldama. IT-arendused on toredad, aga vahel on vaja ka konkreetseid tooteid ja asju, ilma milleta me oma elu ette ei kujuta. Võidutööd ongi just sellised,” selgitas Kollist, miks just need ideed valituks osutusid.

Tallinna taotlusvooru esitatud 114 ideed näitasid, et pealinnas elab väga palju aktiivseid ja teotahtelisi inimesi, kellel on soov pealinna eluolu ja linnakeskkonda paremaks muuta. „Lihtsad, kuid nutikad lahendused erinevatele probleemidele aitavadki meie igapäevaelu paremaks muuta. Mul on väga hea meel, et Tallinna-põhises voorus laekus nii palju häid ideid ja loodan, et see on innustuseks nii linnadele, suurematele piirkondadele ja väiksematele kogukondadele, samuti üksikisikutele. Ootame kõiki inimesi sõltumata elukohast oma ideedega välja tulema. Uus Prototroni taotlusvoor on käimas ja lõpeb 15. oktoobril,“ lisas Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova.

2012. aastal Swedbanki, Teaduspargi Tehnopoli ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud Prototron on tänaseks rahastanud 38 idee prototüüpimist kogusummas 400 000 eurot. Mitmetest on välja kasvanud rahvusvaheliselt tuntud edulood nagu Lingvist, Flydog, coModule, GlobalReader ja Sprayprinter. Rahastajatena on liitunud Keskkonnaministeerium, Tallinna linn, Utilitas ja Hedman Partners.

Taotlusi järgmisesse vooru saab esitada 15. oktoobrini: www.prototron.ee.

 

Lisainfo ja kontakt:

 

Jana Pavlenkova
Prototroni tegevjuht
jana@prototron.ee
www.prototron.ee 

Tallinn tunnustas säravaimaid ettevõtjaid

06.10.2016

5. oktoobri õhtul toimunud Tallinna ettevõtluspäeva pidulikul vastuvõtul kuulutati välja Tallinna ettevõtlusauhindade 2016 võitjad.

Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi eesmärgiks on tunnustada ning väärtustada ettevõtjaid ning kõiki ettevõtlikke inimesi. Nii jagati tublimatele ettevõtjatele välja ettevõtlusauhinnad seitsmes põhikategoorias.

Parima arendusprojekti tiitli pälvis tänavu Olympic Entertainment Group AS Hilton Tallinna Park hotelli arenduse eest.  1969. aastal valminud ning algselt Kungla hotelli nime kandnud 8-korruselise ja 121 numbritoaga amortiseerunud hotellihoone asemele valmis käesoleva aasta suveks 13-korruseline silmapaistev hotelli- ja meelelahutuskompleks, mida opereerib Hilton Worldwide. Eestis ainulaadset nn kasiinohotelli ilmestab kaubamärgile kohane arhitektuur.

Parimaks koostööprojektiks nimetati Connected Health klaster, mille eestvedaja on Sihtasutus Tallinna Teaduspark TEHNOPOL. Enam kui 50 partnerit ühendav Connected Health klaster aitab Eesti tervise valdkonna ettevõtetel oma toodetega maailmas läbi lüüa. Klastril on tänaseks ette näidata mitmeid saavutusi välisturgudel uute koostööpartnerite, uute toodete või teenuste, aga ka klastriliikmete omavahelise koostöö tulemusena sündinud ettevõtte näol.

2016. aasta säravaimaks startijaks tunnistati OÜ Velström Vallner Tohver. Tegemist on Eesti esimese interim management ehk mobiilse juhtimise teenust pakkuva firmaga, mille moodustavad mobiilne tegevjuht, finantsjuht, personalijuht ja assistent. Lisaks ärimudeli ainulaadsusele iseloomustab ettevõtet kõrge lisandväärtus ning käiberentaablus.

Parimaks turismiteoks tunnistati samuti Hilton Tallinn Park hotelli avamine, mille teostaja on  Olympic Entertainment Group AS. 4500 hotelliga 1igi 100 eri riigis tegutsev Hiltoni kaubamärk on kvaliteedimärgiks üle maailma. Luksusliku kasiino, hotelli ja konverentsikeskuse kombinatsioon on juba tänaseks meelitanud Tallinnasse nii jõukamat puhkusereisijat kui maailmatasemel suurkonverentsidel ja sündmustel osalejaid.  

Aasta töökohtade looja tiitli pälvis sellel aastal OÜ EUROBIO LAB. Ettevõtte põhitegevuseks on naturaalsete ja ökoloogiliselt puhaste kosmeetikatoodete tootmine ning müük. 2014. aastal Mustamäel Venemaa kosmeetika suurkontserni Natura Siberica allüksusena tootmistegevust alustanud Eurobio Lab on viimase aasta jooksul loonud üle 160 uue töökoha linlastele ning jätkab laienemist veelgi.

Vastutustundliku ettevõtja tiitliga pärjati Aktsiaselts Tallinna Lennujaam. Tänavu 80. juubeliaastat tähistavat Tallinna Lennujaama iseloomustab süsteemne ja järjekindel lähenemine jätkusuutlikkuse teemadele, seda oskuslikult ettevõtte ärimudelisse integreerimisel. Viimase aasta jooksul on suurt tähelepanu pööratud klienditeenindusele, koostööle partnerettevõtetega ning ökoloogilise jalajälje vähendamisele.

 

Esmakordselt põhiauhinnana väljaantava Ökouuenduse auhinna pälvis seekord Aktsiaselts Eesti Post (Omniva) poolt juhitud konsortsium E-kviitungi projekti ellukutsumise eest.  Erinevaid sektoreid, ettevõtteid ja riike kaasava projekti eesmärk on muuta igapäevane jaekaubandus paberivabaks. Projekt võimaldab ostjal kõiki kviitungeid ühes kohas näha ja hallata sellega kaasnevaid dokumente, luues tarkvaralahenduse kaudu ühtlasi uusi ärivõimalusi ettevõtetele.


Koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid selgitati traditsiooniliselt välja ka selle aasta parimad rakenduslikud teadustööd.

Koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga pälvis rakendusliku teadustöö tiitli kaitsetööstusettevõttele AS Milrem väljaarendatud mitmeotstarbelise mehitamata päästemasina kontseptsioon, mis sisaldab universaalset lahendust sõidukile päästetöödeks ohtlikes paikades. Teadustöö autor on Ragnar Plinkner.

Koostöös Tallinna Ülikooliga sai rakendusliku teadustöö tiitli Eesti Kindlustusseltside Liidu tellimusel valminud Eesti siseveekogude üleujutuskaartide koostamine, mis võimaldab objektide kindlustamisel hinnata paremini üleujutusriske. Meeskonnatöös valminud teadustöö juht on Hannes Tõnisson Tallinna Ülikooli Ökoloogia keskusest.

Koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga pälvis rakendusliku teadustöö tiitli ravimite doseerimise e-teenuse mudeli väljatöötamine. Ettevõtte Celsius Healthcare OÜ tellimusel arendati välja kliinilise otsustustoe prototüüp, mis annab neerupuudulikkusega patsientide näitudele tuginedes arstidele soovitusi ravimite annustamise kohta Teadustöö juht on Peeter Ross TTÜ e-meditsiini laborist.

Koostöös Eesti Rakenduskõrgkoolidega sai rakendusliku teadustöö tiitli uuenduslik akukruvikeeraja otsikute magasini prototüüp, mis lihtsustab ja kiirendab tööprotsesse ehitusel. Patenteerimisel oleva uudse ehitustarviku autoriks on Peter Šverns Tallinna Tehnikakõrgkoolist.

Tallinna Ettevõtluspäev pakub elamusterohkeid hetki ja kohtumisi

03.10.2016

Tallinna Ettevõtlusamet korraldab 4.-5. oktoobril Tallinna Ettevõtluspäeva, millega väärtustatakse ettevõtlust, julgustatakse huvilisi ja kohaletulnuid oma lennukaid ideid ellu viima ning lisaks pakutakse võimalust oma kontaktvõrgu laiendamiseks.

Juba 13. korda toimuva ettevõtluspäeva läbiv teema on „Äri kui elamus“. Tutvustatakse uue majanduse väljakutseid, kavalaid müügivõtteid ja erinevaid nutikaid lahendusi, olgu need siis tootearenduse, müügi, personalivaliku, tehniliste lahenduste või millegi muuga seotud.

Näiteks 4. oktoobril kell 9.-10.30 toimuval töötoal „Ideed ja elamused loodusest ettevõtlusse“ otsitakse vastust küsimustele, miks eestlased ja meie loodus on erilised, kuidas sobib ettevõtlus eestlastele ja kuidas leida inspireerivat ideed loodusest ja lisada elamusi ettevõtlusesse. Esinevad Irje Karjus ja Karin Kiviste.  Koolitusel „Teenusedisain – kuidas luua disainhostel?“ saab teada, kuidas luua mugavat ja silmapaistvat teenust ning sellega edu saavutada. Kell 11-12.00 toimuval seminaril „Ideest tooteni – iglusaun“ tutvustab ettevõtja Iglusauna idee sündi ja tootearenduse protsessi ning räägib intellektuaalomandi tähtsusest äritegevuses. Lisaks saab tutvuda Patendiameti teenustega ja küsida nõu. Samal ajal arutletakse töötoas „Jätkusuutliku Disaini Labor“, missugused on tänased väljakutsed keskkonnahoidliku tootearenduse ja öko-innovatsiooni vallas ning mis on huvipoolte probleemid ja vajadused. Töötoas tutvustatakse EKA Jätkusuutliku disaini labori tehtud projekte ja pakutavaid teenuseid.  Esinevad Reet Aus (EKA, Aus Design OÜ), Harri Moora  (SEI Tallinn) ja Markus Vihma (EKA).

Seminaril „E-maksuameti uus tulemine“ räägitakse, mida põnevat toob endaga kaasa uus e-maksuamet/e-toll ning kuidas saab ja tahab MTA olla abiks ettevõtjale. Kõik potentsiaalsed ettevõtjad on aga oodatud kell 12.30 algavale seminarile „Minu idee sai PESAs tiivad!“, kus oma edulugusid tutvustavad ettevõtjad. Räägitakse ettevõtluse edendamisest regioonides, Loov Eesti+Maa programmi näitel.

Praktilisi nõuandeid saab kell 14 algaval koolitusel „Lihtsad nipid puidu väärindamiseks koduste vahenditega“, kus osaleja omandab hulga „talupojatarkusi“ ja leiab osaledes vastuseid praktilistele küsimustele. Ajujahi vilistlastega on võimalus kohtuda kella 14-16, kui kohvikuõhkkonnas räägitakse oma äriga alustamise kogemusest ning neid toetavad eksperdid erinevatest organisatsioonidest – Ajujahi toetajate juurest ja mujalt.

Seminar-väitlusel „Äri elamus“ algusega kell 14.30 kõneleb Marek Strandberg loo maailmakuulsa mikromaja, KODA tekkest ja tähendusest. Kõik alustavad ja tegutsevad ettevõtjad ja ettevõtlikud huvilised on aga oodatud seminarile “Kui hobist saab äri“, kus keskendutakse ettevõtluse eduteguritele. Kõneletakse valikutest alustava ettevõtja ees, millest alustada ja kuidas pank partnerina ettevõtjale abiks on.

Kuidas teadus ettevõtte kasuks tööle panna – sellest räägitakse Eesti Teadusagentuuri korraldataval seminaril algusega kell 16.00. Pool tundi hiljem algaval seminaril räägitakse prototüübist kui idee nähtavusest ning klientidega ja investoritega koostöö loomise vahendist. Koos Prototroni ekspertidega arutab Prototron alumni Shipitwise CMO Sander Gansen, ühtlasi toimub Prototron Tallinna vooru võitjate välja kuulutamine.

Kell 16 algaval seminaril kõneletakse proovipäevast ehk kuidas testida töölesoovijat ja sõlmida lepingut: ehkki proovipäevad on seadusega keelatud, on tööandjatel ikkagi kiusatus neid rakendada, sest katseajal sobimatu töötajaga töölepingut lõpetades tuleb arvestada 15- päevase katseajaga, mil tööandja peab kasutule töötajale palka maksma.

Kõik elamusäri edendajad on aga oodatud kell 17 algavale seminarile, kus arutletakse selle üle, millest saavad alguse inspiratsioon ja innovatsioon uue väärtuse leiutamiseks elamusäris.

4. oktoobril toimuva ettevõtluspäeva programm on suunatud rohkem tegutsevale ettevõtjale, käsitledes valdkonnapõhiseid teemasid kitsamalt, spetsiifilisemalt ning pakkudes ideid ja lahendusi ettevõtte arendamiseks. 5. oktoober ehk Noorte Ettevõtluspäev on oma teemadevaliku poolest mõeldud rohkem noorele ettevõtlushuvilisele ja alustavale ettevõtjale, keskendudes näiteks ettevõtlusvormi valikule, turunduskanalite võimalustele, meeskonna loomisele, toetusvõimalustele, edulugudele jne.

Tallinna Ettevõtluspäeva programm ja registreerimine http://ettevotluspaev.tallinn.ee/programm/ 

 

Osale Tallinna Ettevõtluspäeva Prototron seminaril "Koostöö prototüüp"

28.09.2016

Tallinna Ettevõtluspäeva raames korraldab Prototron  4. oktoobril seminari „Koostöö prototüüp“ ja kuulutab välja Tallinna vooru võitjad.

 
Seminaril räägitakse prototüübist kui idee nähtavusest ning kuidas seeläbi klientide ja investoritega koostööd uutele alusele viia.
Seminaril arutlevad:

  • Pirko Konsa, Prototroni ja Tehnopol inkubaatori mentor;
  • Sander Gansen, Prototron alumni Shipitwise CMO;
  • Meelis Münt, Keskkonnaministeeriumi asekantsler;
  • Andres Kollist, Tallinna Linnavolikogu innovatsioonikomisjoni esimees;
  • Kairi Vaher, Tallinna Ettevõtlusameti juhataja.

 
Kell 17.15 kuulutatakse välja Prototroni Tallinna vooru võitjad.
 
Seminar toimub 4. oktoobril algusega 16:30 Sokos Hotel Viru Konverentsikeskuses (Viru väljak 4). Seminar kestab orienteeruvalt 1,5 tundi.
 
Registreeru seminarile: http://ettevotluspaev.tallinn.ee/programm/

Lisainformatsioon:
Jana Pavlenkova
Prototron rahastu juht
jana@prototron.ee

Tallinna Ettevõtluspäeva avab edulugude seminar „Emotsioon on moes“

21.09.2016

Tallinna Ettevõtlusamet korraldab ettevõtluspäeva raames edulugude seminari „Emotsioon on moes!“  4. oktoobril kell 10.00-12.00 Viru Konverentsikeskuse Grande 1+2 saalis.

Seminari modereerib Urmas Vaino

Lähtuvalt 2016. aasta ettevõtluspäeva  peateemast „Äri kui elamus“, püüab edulugude seminar inspireerida olukorras, kus klassikaline teenus/toode enam ei müü, eristuma ja lisama oma teenusele/tootele mõni nö heas mõttes „vimka.“

Seminari käigus räägivad ettevõtjad oma loo, püüdes edasi anda oma häid ja halbu kogemusi, et seeläbi julgustada, inspireerida ja motiveerida alustavaid või juba tegutsevaid ettevõtjaid oma unistusi ja ideid ellu viima.

Loe edasi

Selgunud on Tallinna ettevõtlusauhinnad 2016 nominendid

23.09.2016

Enam kui 70 ettevõtjat, organisatsiooni ja projekti kandideeris tänavustele Tallinna ettevõtlusauhindadele, mille põhikategooriate võitjad tehakse teatavaks 5. oktoobril Tallinna Ettevõtluspäeva raames toimuval pidulikul vastuvõtul sündmuskeskuses SpaceX.

Loe edasi

Noortepäeva avab inspiratsioonihommik "Miks ma pean?"

14.09.2016

Tallinna Ettevõtluspäeva noortepäeva avab Apollo Solaris Kinos inspiratsioonihommik.

Inspiratsioonihommik pakub läbi põnevate inimeste lugude noorele erinevaid tulevikuvõimalusi, mis aitaks langetada selle kõige õigema otsuse. Samuti on üritus mõeldud kõigile noortega tegelevatele inimestele (klassijuhatajatele, huvijuhtidele, noorsootöötajatele, lapsevanematele jt), kes juhendavad noori karjäärivalikutes. Hommikut juhib Ajujahi tiimijuht Harri Tallinn.

Loe edasi

Konkurss „Tallinna ettevõtlusauhinnad 2016“ taaskord avatud!

28.06.2016

Tallinna linn on traditsiooniliselt sügiseti toimuva Tallinna Ettevõtluspäeva raames tunnustanud kohalikke ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid.  Tänavune konkurss toimub juba 13. korda.

Konkursi raames tunnustatakse erinevate kategooriate lõikes parimat ettevõtlust või turismi soosivat kinnisvaraalast arendusprojekti, ettevõtetevahelist koostööprojekti, alustavat ettevõtet, turismitegu, töökohtade loojat, vastutustundlikku ettevõtet ning keskkonnasäästliku ökouuenduse turuletoojat.

Loe edasi