Uudised 2015

Tallinna Ülikooli rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitja on eripedagoogika vilistlane

2015. aasta Tallinna Ülikooli rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitjaks valiti Kätlin Anniko magistritöö „3D värvilehtede prototüüpide kasutatavuse testimine ja toote teostatavusanalüüs“. Uurimistöö sisendi andis sotsiaalne ettevõte Universaalne Disain OÜ.

Töö eesmärk oli testida 3D värvilehtede prototüüpide kasutatavust ja hinnata nende otstarbekust nägemishäiretega laste arendamisel. Uurimusest selgus, et 3D värvilehed on heaks õppematerjaliks, sest aitavad arendada lapse peenmotoorikat, taju, tähelepanu, sõnavara, jutustamisoskust ning lisaks aitavad tänu kõrgendatud piirjoontele tunnetada pildil olevate esemete kuju. Valimisse kuulusid 2 kooli ja 9 lasteaeda, mis tegelevad erivajadustega lastega, kelle õpetajad tegid oma ettepanekuid Universaalse Disaini tooteseeria parendamiseks ja edasiarendamiseks.

Töö suureks väärtuseks pidasid hindamiskomisjoni liikmed otsest rakendatavust ettevõtluses, interdistsiplinaarsust ning tootearendusprotsessi jätkusuutlikkust. Lisaks märgiti, et antud tootearendus pakub tööd Tallinna Tugikeskuse Juks noortele, kes Universaalne Disain OÜ tellimusel 3D värvilehte toodavad.

Konkursile olid esitatud mitmed võimekad tööd, mis tekitasid komisjonis arutelu. Esile tõusis peale võidutöö veel ristmeedia valdkonna projekt Lasnamäe Muuseum. Selle audiovisuaalse teose eesmärgiks on uuendada ja kujundada Tallinna suurima elamurajooni mainet läbi linnaosa elanike elulugude jutustamise. Kõnealune projekt on hea näide sellest, kuidas inimesed ise saavad oma elukeskkonda paremaks muuta.

Samuti märgiti ära õppevahend „Avastusrada“ ehk nutiseadme veebilehitsejas töötav rakendus, mille abil saab luua mänguliste tegevustega interaktiivseid radu läbi kindlaks määratud punktide.

Rakenduslike teadus- ja arendustööde konkurssi viiakse läbi alates 2008. aastast koostöös Tallinna Ettevõtlusametiga. Otsustuskomisjoni kuuluvad Tallinna Ülikooli, Tallinna Ettevõtlusameti ja ettevõtlussektori esindajad.
Tutvu eelmiste aastate võidutöödega
Võitja autasustamine toimub Tallinna Ettevõtlusameti korraldataval iga-aastasel Tallinna Ettevõtluspäeva pidulikul ettevõtlusööl 7.oktoobril.

Rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitja 2015 on selgunud!

Tallinna Ettevõtlusameti ja SA Eesti Rakenduskõrgkoolid koostöös korraldatud konkursile laekus sel aastal viis tööd ja komisjon otsustas võidutööks kuulutada Oliver Laatsi töö “Tekstiiliga dekoreeritav niiskuskindel viimistlusplaat” Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Palju õnne!
Nimetatud töö juures hinnati selle uudsust, tegelemist tootearenduse ja tootmise planeerimisega. Ka on loodud spin-off.
Loe lähemalt protokolli.
Autor on oma tööd iseloomustanud järgmiselt: “Kui kõik katsetused on tehtud ja sertifikaadid käes on plaan toodet eksportida. Kuna projekt on väga värske (põhiline töö algas 2015 kevadel), siis reaalse tellimuseni ei ole veel jõudnud, toode ei ole veel olnud küps. Praeguse hetkeni olen tegelenud tooteaerendusega, ühtlasi ka tootmise optimeerimisega. Tegemisel on antud toote kohta äriplaan. Valminud on ka teadusartikkel, mida soovin avalikustada kõikvõimalikes kohtades.”
Otsus võidutöö osas ei tulnud kergelt. Kuna komisjon hindas ka nö teiseks jäänud tööd “Tammepõllu maaüksuse visioon” (autorid Timmo Lass, Ingrid Kaur, Martin Valicek, kõik Tallinna Tehnikakõrgkoolist) väga kõrgelt, läks stipendiumisumma 640€ jagamisele kahe töö vahel: Oliver Laats 340€, Timmo Lassi meeskond 300€.

Selgunud on Tallinna ettevõtlusauhinnad 2015 nominendid

Enam kui 70 ettevõtjat, organisatsiooni ja projekti kandideeris tänavustele Tallinna ettevõtlusauhindadele, mille põhikategooriate võitjad tehakse teatavaks 7. oktoobril Tallinna Ettevõtluspäeva raames toimuval pidulikul vastuvõtul Tallinna Kultuurikatlas.

Tallinna ettevõtlusauhinnad 2015 nominendid erinevate kategooriate lõikes on:

Arendusprojekt 2015
Nominendid:
1. Bernhard Schmidt`i büroohoone – arendaja AS Technopolis Ülemiste
2. Kadrioru Ärikeskus - arendaja Pirita Tee Development OÜ
3. ON-hoone - arendaja PLKV Invest OÜ
4. Kultuurikatel – arendaja Sihtasutus Tallinna Kultuurikatel

Koostööprojekt 2015
Nominendid:
1. Ühisrahastusplatvorm Fundwise – projekti eestvedaja Fundwise OÜ
2. Finantsteenuste klaster FinanceEstonia – projekti eestvedaja mittetulundusühing „FinanceEstonia“
3. Telliskivi Loomelinnak – projekti eestvedaja OÜ Telliskivi Maja

Särav startija 2015
Nominendid:
1. Lingvist Technologies OÜ (keeleõppetarkvara)
2. OÜ FHK Kliinik (hambaraviteenused)
3. Marmi Futerno OÜ (looduslikust kivist tooted)

Turismitegu 2015
Nominendid:
1. Projekt „Kunst valitseb“ Raekojas – projekti eestvedaja Art-Life Projekt OÜ
2. SEB Tallinna Maraton – projekti eestvedaja Sprodiürituste Korraldamise Klubi MTÜ
3. Projekt „Aadama passioon“ – projekti eestvedaja Sihtasutus Eesti Kontsert

Töökohtade looja 2015
Nominendid:
1. Widex Eesti OÜ (kuulmisseadmete tootmine)
2. Transferwise Ltd Eesti filiaal (finantsteenused)
3. ODIL Eesti OÜ (toitlustusteenused)

Vastutustundlik ettevõtja 2015
Nominendid:
1. Chocolala OÜ (käsitöömaiustuste tootmine)
2. Osaühing MANPOWER (personaliteenused)
3. mittetulundusühing Uuskasutus (sotsiaalne ettevõtlus)

ERIAUHINNAD:

Ökouuendus 2015 (kategooria Vastutustundlik ettevõtja 2015 raames)
Merepõhja ankurdatav seiresüsteem merekeskkonna seisukorra hindamiseks - arendaja Flydog Solutions OÜ

Rakenduslik teadustöö 2015 (koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga)
Reguleeritava laste speed-way mootorratta raami disainilahenduse väljatöötamine – teadustöö autor Anneliis Tapfer

Rakenduslik teadustöö 2015 (koostöös Tallinna Ülikooliga)
3D värvilehtede prototüüpide kasutatavuse testimine ja toote teostatavusanalüüs – teadustöö autor Kätlin Anniko

Rakenduslik teadustöö 2015 (koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga) - Uued viisid bituumensideainete kvaliteediomaduste määramiseks – teadustöö juht Andrus Aavik, töö on valminud koostöös Maanteeameti, Tallinna Tehnikakõrgkooli ja välisekspertidega

Rakenduslik teadustöö 2015 (koostöös SA Eesti Rakenduskõrgkoolid)
Tekstiiliga dekoreeritav niiskuskindel viimistlusplaat – teadustöö autor Oliver Laats (Tallinna Tehnikakõrgkool)

Tallinna ettevõtlusauhinnad valmistab sel aastal klaasikunstnik Ivo Lill

Tallinna ettevõtlusauhinnad on valminud taaskord klaasikunstnik Ivo Lille käe all.
Tallinna parimaid ettevõtjaid jäävad nad ootama 7. oktoobrini, mil need antakse üle Tallinna ettevõtluspäeva raames toimuval pidulikul vastuvõtul Tallinna Kultuurikatlas.

Nädala lõpuni on Telliskivi Loomelinnaku "Punases saalis" avatud Ivo Lille näitus "Libavetel". Kutsume teid näituseelamusest osa saama.

Loe näituse kohta lisa Telliskivi Loomelinnaku kodulehel

Ettevõtluspäev kutsub osalema

Tallinna Ettevõtluspäev toimub 6. oktoobril – programmi mahub 50 erinevat loengut, seminari, koolitust ja töötuba. Kogu ettevõtluspäeva programm on tasuta ja seega tasub kasutada võimalust värskendada nii teadmisi kui kontakte. Registreerimine on juba avatud Tallinna Ettevõtluspäeva kodulehel ettevotluspaev.tallinn.ee.

Tallinna Ettevõtlusamet korraldab tänavu juba 12. ettevõtluspäeva, mis on ettevõtjate ja spetsialistide seas väga hinnatud ja oodatud üritus – mitmete seminaride kohad täituvad mõne tunniga.

Sel aastal on ettevõtluspäeva läbiv teema „julgus eristuda“,mis käsitleb ettevõtlust uute konkurentsieeliste leidmise ning lisandväärtuse loomise vaatevinklist, hõlmates nii näiteid ja soovitusi äriideede turuvõimaluste leidmiseks, ambitsioonikate ärimudelite rakendamiseks kui sektorispetsiifilisi teadmisi ettevõtte kasvu tagamiseks.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu kutsub kõiki ärksaid ja ettevõtlikke linlasi ettevõtluspäevast osa saama. „Tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas räägitakse ja rõhutakse üha rohkem nö. peavooluga kaasaskäimisest ja selle järgimisest, jättes tahaplaanile erisused ja eripärased tegevused, või siis räägitakse neist sageli kui alternatiivsetest tegevustest. Ent ideede genereerimisel ja nende ellu viimisel või oma väikese ettevõtte rajamisel ei aita ainuüksi peavooluga kaasaskäimisest – selleks tuleb peavoolus ka silma paista, eristuda teistest ning eeskätt on selleks julgust vaja,“ märkis Sarapuu. „Niisiis keskendubki tänavune ettevõtluspäev eristumisele – jagatakse häid nippe ja kogemusi nii turunduse, personali jne. vallas.“

6. oktoobril on ettevõtluspäeva keskuseks Viru Konverentsikeskus ning ka fuajeesse on üles seatud infolauad, kus saab suhelda erinevate ettevõtete esindajatega. Programm on väga mitmekesine ja suunatud erinevate valdkondade ettevõtjatele ja spetsialistidele. Järgnevalt vaid mõned näited programmist.

Tallinna Ettevõtlusamet kutsub inspiratsiooni saama edulugude seminarilt „Kõik on peas kinni!“, mida vahendab kuulajatele Urmas Vaino. Marketingi Instituut viib läbi praktilise ja mängulise töötoa eluliste näidetega „Kuidas turundada tasuta ja tulemuslikult“. ja Eesti Disainikeskuse seminaril „Ära riski, saa disainiga edukaks“ saab kuulda, kuidas disain ettevõttele kasu toob, kuidas viia toode maailmaturule ning kuidas Eesti Disainikeskus saab ettevõtjale abiks olla. Eesti Kunstiakadeemia töötoas „EKA Innovatsiooni labor – Design Factory for Sustainable Design“ arutletakse millised on trendid ja väljakutsed keskkonnahoidliku tootearenduse ja öko-innovatsiooni vallas ning millised on huvipoolte probleemid ja vajadused. Ajujaht kutsub kuulama „Kuidas võita Ajujaht: näpunäited žüriilt ja mulluselt võitjalt“. Edu Akadeemia seminaril „7 kriitilist viga, miks 90% ettevõtjaid läbi kukuvad, ja kuidas neid vältida“ kuuleb muuhulgas kuidas turundada, millal hakata delegeerima ning kuidas tõsta müüki. Kogu programmiga saab tutvuda Tallinna Ettevõtluspäeva kodulehel ettevotluspaev.tallinn.ee

Ettevõtluspäevale järgneb 7. oktoobril Noorte Ettevõtluspäev, mis on oma teemadevaliku poolest mõeldud rohkem noorele ettevõtlushuvilisele ja alustavale ettevõtjale. Muuhulgas on programmis alati mõned üritused ka koolinoortele, sest uue ettevõtjate põlvkonna kasvatamine algab koolipingis.

Ettevõtluspäeva tipphetk saabub Tallinna ettevõtlusauhindade üleandmise pidulikul vastuvõtul 7. oktoobril, kus Tallinna linn tunnustab aasta silmapaistvaimat ettevõtlust või turismi soosivat kinnisvaraalast arendusprojekti, ettevõtjatevahelist koostööprojekti, alustavat ettevõtjat, turismitegu, töökohtade loojat, vastutustundlikku ettevõtjat ning vastutustundliku ettevõtja kategoorias keskkonnasõbralikumat ettevõtjat ökouuenduse eriauhinnaga. Lisaks antakse üle ka auhinnad aasta parimatele rakenduslikele teadustöötöödele Eesti Kunstiakadeemiast, Tallinna Tehnikaülikoolist, Tallinna Ülikoolist ja SA-st Eesti Rakenduskõrgkoolid.

Tallinna Ettevõtluspäeva programmiga saab tutvuda Tallinna Ettevõtluspäeva kodulehel ettevotluspaev.tallinn.ee. Vajalik on eelnev registreerumine, osalemine on tasuta!

Lisainfo:
ettevotluspaev.tallinn.ee
Kätlin Viksne
tel 53093039
katlin.viksne@tallinnlv.ee
Ettevõtluse arendamise osakond
Tallinna Ettevõtlusamet 

Registreerumine Tallinna Ettevõtluspäeva üritustele on avatud!

Tallinna Ettevõtluspäev toimub taas 6. oktoobril – programmi mahub üle 50 erineva loengu, seminari, koolituse ja töötoa. Kogu ettevõtluspäeva programm on tasuta ja seega tasub kasutada võimalust värskendada nii teadmisi kui kontakte.

Registreerimine on juba avatud. Tutvu programmiga

Tallinna Ettevõtlusamet korraldab tänavu juba 12. ettevõtluspäeva, mis on ettevõtjate ja spetsialistide seas väga hinnatud ja oodatud üritus – mitmete seminaride kohad täituvad mõne tunniga.

Ettevõtluspäeva korraldamine on rahvusvaheline suurlinnade traditsioon, mida hakati tähistama suuremates Euroopa linnades juba 2003. aastal, mil ettevõtluspäevad toimusid ühenduse Eurocities projektina Barcelonas, Stockholmis, Brüsselis, Helsingis, Berliinis ja Liverpoolis.

Otsime uusi koostööpartnereid!

Tallinna Ettevõtlusamet otsib uusi koostööpartnereid, kes aitaksid ettevõtluspäeva programmi täiendada!

Ettevõtlusamet ei korralda kõiki ettevõtluspäeva programmis olevaid üritusi ise, vaid kaasab korraldajatena häid koostööpartnerid. Koos loodame kokku panna kutsuva ja paeluva programmi. Varasematest ettevõtluspäeva üritustest on ettevõtjad saanud ammutada hulgaliselt häid ideid, mida tulevikus paremini teha või muuta. Alustavad ettevõtjad on saanud tuult tiibadesse, usku iseenda edusse ning lahkunud üritustelt kindla teadmisega, et ettevõtlikkus tuleb vaid kasuks.

Tallinna Ettevõtluspäeva programm 6. oktoobril on suunatud rohkem tegutsevale ettevõtjale, käsitledes valdkonna teemasid kitsamalt, spetsiifilisemalt ning pakkudes uudseid võimalusi oma ettevõtte edu kasvatamiseks. 7 oktoober ehk noorte ettevõtluspäev on oma teemadevaliku poolest mõeldud rohkem noorele ettevõtlushuvilisele, tudengile ja alustavale ettevõtjale, keskendudes näiteks ettevõtlusvormi valikule, turunduskanalite võimalustele, meeskonna loomisele, riigitoetustele, edulugudele jne. Muuhulgas on programmis alati mõned üritused ka päris koolinoortele, sest uue ettevõtjate põlvkonna kasvatamine peaks algama juba koolis.

Ettevõtluspäeva programm on väga mitmekesine ning jaguneb mitme päeva peale, sobiva ürituse peaks enda jaoks leidma nii tegutsev kui potentsiaalne ettevõtja, tudeng või lihtsalt ettevõtlushuviline.

2015. aasta ettevõtluspäeva läbiv teema on julgus eristuda, mille all käsitletakse ettevõtlust uute konkurentsieeliste leidmise ning lisandväärtuse loomise vaatevinklist, hõlmates nii näiteid ja soovitusi äriideede turuvõimaluste leidmiseks, ambitsioonikate ärimudelite rakendamiseks kui sektorispetsiifilisi teadmisi ettevõtte kasvu tagamiseks. Tänapäeva äris on oluline eristumine: tegutseda tuleb targalt ja iga samm peab olema hoolikalt läbi mõeldud.

Ettevõtlusamet tasub mõlema päeva asukoha ruumide rendi, tehnika ja teavituskampaania eest, ürituse korraldajate kanda jäävad kulud, mis puudutavad juba konkreetselt sisu (esinejad jms). Partner võib programmis olevat üritust korraldada ka oma ruumides, kuid siis soovitavalt samal nädalal, kuid mitte põhipäevade ajal, sest osalejaid võib väheks jääda.

Kuidas programmiga liituda?

Kontakt: Kätlin Viksne (katlin.viksne@tallinnlv.ee, 5309 3039)

Kandideeri "Tallinna ettevõtlusauhinnad 2015" konkursil!

Tallinna Ettevõtlusamet kutsub osalema konkursil „Tallinna ettevõtlusauhinnad 2015“

Tallinna linn on traditsiooniliselt sügiseti toimuva Tallinna ettevõtluspäeva raames tunnustanud kohalikke ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid. Konkursi eesmärk on edendada ettevõtlikkust ning tutvustada laiemale üldsusele tegusaid ettevõtteid ja organisatsioone.  

Konkursi raames tunnustatakse parimat ettevõtlust või turismi soosivat kinnisvaraalast arendusprojekti, ettevõtjate ning teadus- ja arendusasutuste vahelist koostööprojekti, alustavat ettevõtjat, turismitegu, töökohtade loojat ning vastutustundlikku ettevõtjat. Vastutustundliku ettevõtja konkursi raames antakse taas välja ka ökouuenduse eriauhind, mis põhineb ettevõtjate keskkonnasäästlikel tegevustel. 

Lisaks kuuele põhikategooriale antakse ettevõtluspäeval traditsiooniliselt üle eriauhinnad ka aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele. 

Konkursile saab registreeruda kuni 11. septembrini. Oma kandidatuuri on võimalik üles seada mitmes kategoorias.

Ettevõtluskonkursside võitjad kuulutatakse välja pidulikul vastuvõtul 7. oktoobril 2015.

Tallinna ettevõtlusauhinnad 2015 kategooriad:

  • Arendusprojekt 2015
  • Koostööprojekt 2015  
  • Särav startija 2015
  • Turismitegu 2015
  • Töökohtade looja 2015
  • Vastutustundlik ettevõtja 2015 (sh eriauhind Ökouuendus 2015)

Kategoorias Rakenduslik teadustöö 2015 esitavad kandidaate Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia ja Sihtasutus Eesti Rakenduskõrgkoolid.
  
Lisainfo konkursi kohta.

Kontakt: Jaanus Vahesalu, tel. 640 4425, e-post Jaanus.Vahesalu@tallinnlv.ee