Uudised

Tallinna Ettevõtluspäev toob huvilisteni ligi 60 eriilmelist ettevõtlusseminari

8. oktoobril toimub Viru Konverentsikeskuses Tallinna Ettevõtluspäev, mis toob kuulajateni ligi 60 erinevat ettevõtlusalast seminari eesti ja vene keeles. Tänavune peateema on “Julge mõelda, julged teha”, mis inspireerib, innustab ja julgustab ettevõtlusega alustama või viima olemasoleva ettevõtte uutesse kõrgustesse. Esimest korda on võimalik osa võtta ka avatud laborite programmist, mille raames saab külastada nii Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Tehnika Kõrgkooli kui ka Tallinna Ülikooli, et leida uusi kontakte ning koostöövõimalusi tootearenduseks.

Ettevõtluspäev on kõigile osalejatele tasuta.

Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaheri sõnul on selle aasta teema “Julge mõelda, julged teha” inspireeritud ettevõtja ühest peamisest dilemmast: kas riskida ja teha midagi uut või jääda oma mugavustsooni turvaliselt sissetallatud rada käima. “Teame ju küll, et julge pealehakkamine on pool võitu, aga just julgus on see, millest tihti puudu jääb,” selgitas Vaher teemapüsituse valikut. 

Selle lahenduseks pakutakse tänavusel ettevõtluspäeval kõigile ettevõtlikele osaleda äriidee pitchimisvõistlusel, et oma idee kõigepealt ekspertžürii ees proovile panna. “See on harukordne võimalus saada oma äriideele esimene tõuge, kartmata seejuures kaasnevaid kohustusi või riske, mis tihti ettevõtlusjulgust pärsivad,” ütles Vaher.

Uuendusena on päeva juurde lisatud ka avatud laborite programm, mille raames saavad huvilised tutvuda Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tallinna Ülikooli tööga. “See on hea võimalus tutvuda erinevate valdkondade teadlaste ja laboritega, et leida oma ettevõttele vajalikke kontakte ning partnereid teaduspõhiste toodete ja teenuste väljaarendamiseks, et veelgi konkurentsivõimelisimaid tooteid valmistada,” lausus Vaher.

Ettevõtluspäeva 59 erineva seminari jooksul jagavad ettevõtluse tarkuseterasid nii ettevõtjad ise kui ka professionaalsed koolitajad, sh Civitta Eesti, Leiutajate Liit, Marketingi Instituut, Eesti Maksu- ja Tolliamet, Tartu Ülikool, Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon, JCI, Toiduainetööstuste Liit jpt.  Erinevates saalides tutvustatakse ettevõtluse väljakutseid ning arenguvõimalusi ja nutikaid müügivõtteid, mis tulevad kasuks nii tootearenduses, müügitegevuses, personalivalikus kui ka tehniliste lahendustega seotud küsimustes. Näiteks:

·       Eesmärgi läbimõtlemisest praktilise tegutsemisjulguseni

·       Naine! Julgelt ettevõtjaks!

·       Eksport – kus mu raha on?

·       Lõhnaturundus - efektiivne müügi- ja turundusvõte

·       5 trendi turunduses

·       Kalevipoeg ja siil. Kas minna Soome palgatööle või hakata ettevõtjaks

·       Kuidas leida ideed, mis töötab tulevikus?

·       Emotsionaalne intellekt kui juhtimise võti

·       Kas vastutustundlik ja sotsiaalne ettevõtlus on PR trikk?

·       Kuidas minna aju jahtima ehk äriideede genereerimise koolitus

·       Lumehelbekesed - juhtimiseks julgetele

·       Kuidas ületada endas kahtlemine ja saada enesekindlus, et midagi suurt ära teha

·       Ja palju muud

 

Kogu Tallinna Ettevõtluspäeva programmiga saab tutvuda ja seminaridele registreeruda siin: http://ettevotluspaev.tallinn.ee/programm/

 
Tallinna Ettevõtluspäev kulmineerub 9. oktoobril ettevõtjatele ja koostööpartneritele suunatud piduliku ettevõtlusauhindade galaga, kus selguvad selle aasta Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi võitjad. Traditsiooniliselt antakse auhinnad välja järgmistes kategooriates:

 

·       Arendusprojekt 2019 

·       Koostööprojekt 2019

·       Särav startija 2019

·       Turismitegu 2019

·       Töökohtade looja 2019

·       Vastutustundlik ettevõtja 2019

·       Tulevikuidee 2019

Koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja SA-ga Eesti Rakenduskõrgkoolid tunnustatakse eriauhindadega parimaid rakenduslikke teadustöid.


Igasügisene Tallinna Ettevõtluspäev toimub tänavu juba 16. korda. Selle eesmärk on väärtustada ettevõtlust ja julgustada inimesi viima ellu oma lennukaid ideid. Lisaks uutele teadmistele pakub päev ohtralt võimalusi ka oma kontaktvõrgustiku laiendamiseks. Tallinna Ettevõtluspäeva korraldab Tallinna Ettevõtlusamet.

Lisainfo:
Kärt Kanne

kart.kanne@tallinnlv.ee