Uudised

Tallinn tunnustas säravaimaid ettevõtjaid

4. oktoobri õhtul toimunud Tallinna ettevõtluspäeva pidulikul vastuvõtul kuulutati välja Tallinna ettevõtlusauhindade 2017 võitjad.

Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi eesmärgiks on tunnustada ning väärtustada ettevõtjaid ning kõiki ettevõtlikke organisatsioone. Nii jagati tublimatele ettevõtjatele välja ettevõtlusauhinnad seitsmes põhikategoorias.

Parima arendusprojekti tiitli pälvis tänavu Astri Kinnisvara OÜ Balti jaama turu arenduse eest.  Vanalinna piiril lõi Astri Grupp uue kaasaegse ja arhitektuurselt põneva turu, mis on oluliselt ümber kujundanud kogu piirkonna, sh Balti jaama ümbruse kui ühe Tallinna värava.

Parimaks koostööprojektiks nimetati Omniva-Starship-Daimleri viimase miili robottarne pilootprojekt, mille eestvedajad on Aktsiaselts Eesti Post (Omniva), Starship Technologies OÜ ja Daimler AG/Mercedes-Benz. Kolme rahvusvahelise haardega eritüübilise ettevõtte koostöös on tänaseks testimisel uus teenus, mis pakub efektiivset lahendust pakkide kättetoimetamise „viimase miilil”.

2017. aasta säravaimaks startijaks tunnistati 3park . Ettevõtte põhitegevuseks on kõrg- ja madalseiklusradade ehitamine ja hooldamine. Lisaks ärimudeli ainulaadsusele iseloomustab ettevõtet kõrge lisandväärtus, käiberentaablus ning ekspordi suur osakaal müügitulust.

Parimaks turismiteoks tunnistati Pagari tänaval asuvate KGB vangikongide avamine, mille teostaja on  KISTLER-RITSO EESTI SA. Seni avalikkusele suletuks jäänud Nõukogude okupatsiooni aegne üks kurikuulsamaid ja kardetumaid eeluurimisvanglaid on sellest suvest avatud kõigile. KGB kongid kui inimõiguste ränga rikkumise vaikiv ja vahetu tunnistaja on oma autentse keskkonnaga äärmiselt huvipakkuv nii kohalikule kui välismaisele turistile.

Aasta töökohtade looja tiitli pälvis sellel aastal Pipedrive OÜ. Seitse aastat tagasi alustanud müügitarkvara pakkuv Pipedrive on üks Eesti idufirmade edulugusid. Enam kui 50 tuhat klienti 140 riigis, pea 300 töötajat Eestis, Ameerikas ja Portugalis (peatselt ka Inglismaal) – need on näitajad, mis iseloomustavad ettevõtte kiiret kasvu viimasel aastal.

Vastutustundliku ettevõtja tiitliga pärjati Telia Eesti AS. Ettevõtet iseloomustab uus, värske ja terviklik lähenemine vastutustundliku ettevõtluse kõigis allvaldkondades, sidudes need oskuslikult ettevõtte ärimudelisse. Ettevõte uus keskkonnasäästlik kontor üllatab tegevuspõhiste töökohtadega, põhjaliku kuuri on läbinud muuhulhas nii keskkonnajuhtimise standardid kui tarneahela juhtimine.

Ökouuenduse auhinna pälvis seekord HeyDay Organic OÜ uudse kõrgsurvemeetodi kasutuselevõtu eest mahemahlade tootmisel. Eelmise aasta lõpus Põhjala esimese omataolise mahemahla tehase Tallinnas avanud ettevõte on tegemas tõelist mahlarevolutsiooni, tootes 100% looduslikke mahlu kuumtöötlemata. Ainulaadne kõrgsurvemeetod võimaldab mahladele säilida värsketena ja vitamiinirikastena oluliselt pikema perioodi jooksul.

 


Koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid selgitati traditsiooniliselt välja ka selle aasta parimad rakenduslikud teadustööd.

Koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga pälvis rakendusliku teadustöö tiitli Johanna Jõekalda magistritöö Elamusandmed ruumi kujundaja, milles välja pakutud tehnika võimaldab kaasata ruumide disainiprotsessi katseisikutelt virtuaalse reaalsuse keskkonnas aju-arvuti-liidesega kogutud elamusandmed.

Koostöös Tallinna Ülikooliga sai rakendusliku teadustöö tiitli Maanteeameti tellimusel valminud liiklusteemaline õppemängukomplekt üldhariduskooli I kooliastmele. Tegu on  praktilise mängulise ja korduvkasutatava liiklusõppe vahendiga kooliõpilastele, mis erinevate meelte ja tegevuste kasutamise teel toetab progressiivse aktiveeriva õppepraktika rakendamist.  

Koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga pälvis rakendusliku teadustöö tiitli algoritmide väljatöötamine kiirendussensorite tootjale Bosch Sensortec aktiivsusmonitoride energiasäästlikemaks ja täpsemaks muutmisel. Väljatöötatud algoritmid võimaldavad klassifitseerida inimese poolt sooritatavat füüsilist tegevust ja hinnata nende käigus tarbitavat energiakulu. Teadustöö juht on prof Ivo Fridolin TTÜ tervisetehnoloogiate instituudist.

Koostöös Eesti Rakenduskõrgkoolidega sai rakendusliku teadustöö tiitli Tanel Uibokandi ja Kaur Vahtriku teadustöö, mille eesmärgiks oli leida rakendusvõimalusi kiiresti taastuvatele looduslikele ressurssidele, keskendudes seejuures põhule kui põllumajanduslikule jääkproduktile. Töö käigus valmis ka biolaguneva ühekordse põhunõu prototüüp.

 

Lisainfo:
Jaanus Vahesalu
välisprojektide juhtivspetsialist
Tallinna Ettevõtlusamet
Tel. 640 4425
e-post: jaanus.vahesalu@tallinnlv.ee