Programm

Kõik üritused on tasuta!

2. oktoober - üritused Radisson Blu Hotel Olümpia Konverentsikeskuses (Liivalaia 33, Tallinn)

Korraldaja
JCI Estonia MTÜ
Sisu

Sõltumata äri või ettevõtmise suurusest on väike turunduseelarve midagi sellist, millega paljud turundusinimesed, ettevõtete juhid või sündmuste korraldajad peavad toime tulema. Väike turunduseelarve ei tähenda aga sugugi seda, et ei ole võimalik teha silmapaistvat ja edukat turundust. Nutika turunduse töötoas räägimegi läbi praktiliste näidete sellest, kuidas väikest turunduseelarvet edukalt kasutada ning missugused turunduslahendused annavad väikse eelarve tingimustes parima tulemuse.

Esinejad

Mari-Liis Tenno on Tenfor Invest OÜ turunduskonsultant ning JCI World Congress 2019 turundusmeeskonna asejuht ja sündmusturunduse juht


Mari-Liis on turundusvaldkonna ekspert, kelle kogemused ulatuvad strateegilise turunduse juhtimisest ja brändingust kuni sündmusturunduse, reklaami ning sotsiaalmeedia turunduseni. Lisaks igapäevasele ettevõtete turundusalasele nõustamisele on Mari-Liis seotud Eesti kõigi aegade suurima rahvusvahelise konverentsi korraldamisega, kuhu 2019. aasta 4.-8. novembril oodatakse kokku ligikaudu 5000 väliskülalist.

Sihtgrupp
Turundusvaldkonna spetsialistid, alustavad või väikeettevõtted, kelle turunduseelarve on piiratud
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Gamma saal
Korraldaja
Maksu- ja Tolliamet
Sisu

E-maksuametis/e-tollis on uue teenusena võimalik ettevõtjal näha oma maksukäitumise koondhinnangut, mis annab hea ülevaate ettevõtte maksuasjade seisust. See on revolutsiooniline muudatus maksukogumises, mis hõlbustab äriprotsesse ning maandab riske.

Esinejad

Marika Korka, Maksu- ja Tolliameti maksuauditi osakonna juhtivspetsialist

Sihtgrupp
Ettevõtjad
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskuse Beta saal
Korraldaja
Enesearengu Koolitused OÜ
Sisu

Seminaril on fookuses praktilised näited ja soovitused kuidas alustada ettevõtlusega kuludeta.

Esinejad

Sirle Truuts, Enesearengu Koolitused OÜ koolitaja ja ettevõtlusmentor. Igapäevaselt tegeleb alustavate ettevõtjate koolitamise, nõustamisega ja äriplaanide koostamisega. On loonud ettevõtjatele suunatud infoportaali www.hakkanettevotjaks.ee Lisaks haldab Facebookis samanimelist lehte, kus on üle 3000 jälgija. Ettevõtja alates 2007 aastast, mil alustas ettevõtlusega 0 EUR-ga. Lisaks ettevõtlusele omab 10 aastast töökogemust ettevõtete pangandusest, nii ärikliendihalduri kui müügijuhina.

Sihtgrupp
Alustavad ettevõtjad. Mikro- ja väikeettevõtjad
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Omega saal
Korraldaja
Tervise Kodu Kool MTÜ
Sisu

Mis on holistiline ettevõtlus? Millist inspiratsiooni pakub loodus ettevõtluseks? Kuidas kasvatada oma isiklikku heaolu ja väga läbi ettevõtluse? Võistlus parima holistilise ettevõtlusega tegelemise idee välja selgitamiseks.

Esinejad

Karin Kiviste on koos Irje Karjusega asutanud Holistilise Fütoteraapia ja Herbaatika Kooli, mis on tegutsenud juba 5 aastat. Lisaks on Karin naturaalsete sisustustooteid tootva ettevõtte Pure Domus (www.puredoumus.com) juht, arhitektuuri valdkonna rahvusvaheliste ärisuhete arendaja ning ettevõtluse entusiast,


 

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Kapa saal
Korraldaja
KredEx Krediidikindlustus AS
Sisu

Kas eksportimine on tõesti nii keeruline kui räägitakse? Meie väidame, et ei ole kui on tehtud korralik ettevalmistus. Praktilised näpunäited mida silmas pidada kui alustad eksportimisega. Kust ja millist infot hankida? Näitame millised on lahendused väikestele ja alustavatele ettevõtetele. Toome palju praktilisi näiteid ettevõtete edulugudest ja ebaõnnestumistest.

Esinejad

Kairi Vaade-Kuusemets, KredEx Krediidikindlustus AS, kliendihaldur

Sihtgrupp
Alustavad ettevõtjad, väiksemad ettevõtted, alustavad ja väiksemas mahus eksportijad, ka kogemustega ettevõtted kes soovivad julgemalt välisturgudele laieneda
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Epsilon saal
Korraldaja
Aeternum Koolitus ja Konsultatsioonid
Sisu

Töötoas otsime vastuseid järgmistele küsimustele: Milline mõtlemine iseloomustab edukat ettevõtjat 21. sajandil? Kuidas on võimalik enda mõtlemist ümber programmeerida, et ettevõtjana õnnestuda? Lisaks saab töötoas praktilisi näpunäiteid ja tehnikaid, kuidas oma mõtlemist algaja ettevõtjana toetavaks kujundada. Signe on ettevõtja ja ka koolitaja kes on loonud mitut ettevõtet. Töötoas jagab ta oma kogemusi ja praktilisi nõuandeid, mis teda on toetanud ja aidanud oma ettevõtetel edukalt toimida.

Esinejad

Signe Valsberg, Aeternum Koolitus ja Konsultatsioonid, koolitaja ning ettevõtja

Sihtgrupp
Alustav või algaja ettevõtja
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Lambda saal
Korraldaja
Brandmoon
Sisu

Ettevõtluses on tegelikkuses töötajate hääl oluliselt kaalukam ja nende soovitus võiks anda hoogu toote/teenuse müügile, mis aitab saavutada ettevõttes seatud eesmärke. Kuidas siis panna inimesed hoolima ja uskuma oma organisatsiooni tegevusse, et nad aitaksid teha ettevõte nähtavaks ehk tugevdada tööandja brändi ja oleksid teadlikud toote/teenuse turundajad? Tänane ühiskond ei vaja lihtsameelseid ühetaolisi reklaamloosungeid, vaid 21. sajandi kliendid soovivad siduda end organisatsiooniga ja soovivad osa saada ehedast, kvaliteetsest, kirega tehtust ja millestki, mis on usaldusväärne. Üks suurepärane ja väga paljuski kasutamata viis seda teha on kaasata ettevõtluses töötajaid brändisaadikuna. Selleks, et töötajatest saaksid brändisaadikud, tuleks tööandjal esmalt väga selgelt välja tuua väärtuspakkumine töötajatele. Kuid, kes on tööandja brändisaadik ja millised detailid enimi mõju avaldavad ettevõtluses eesmärkide saavutamisel, sellest seminaril räägimegi.

Esinejad

Signe Ventsel: "Turundamine on olnud minu töö osaks suuremal või väiksemal määral juba üle 15 aasta. Lisaks turundustegevustele koolitan inimesi ja aitan ettevõtetel ning inimestel eristuda, et nad saaksid oma eesmärke saavutada. Nii ettevõtted, kui ka inimesed võiksid rohkem mõelda oma MIKS küsimusele, sest läbi selle saab välja tuua eristuvaid detaile. Ideedel on väärtus, kui need ka tegudeks muuta ning kasutan tegutsemist hirmu ravimiseks. Lisaks olen Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni liige ehk ettevõtlikkus on vereringes!"

Sihtgrupp
ettevõtete juhid, meeskondade juhid, MTÜde eestvedajad, innovatiivsed ja julged meeskonnamängijad, inimeste arendajad (personali-ja koolitusjuhid)
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Sigma saal
Korraldaja
Tallinna Ettevõtlusamet
Sisu

Showelementidega rikastatud edulugude seminaril  räägivad ettevõtjad oma eduloo, püüdes edasi anda nii häid kui halbu kogemusi, et seeläbi julgustada, inspireerida ja motiveerida alustavaid või juba tegutsevaid ettevõtjaid oma unistusi ja ideid ellu viima.


 

Esinejad

Seminari modereerib Neeme Raud, kelle pikaaegne korrespondenditöö kogemus nii Ameerika Ühendriikides kui Moskvas annab kaugema ja avarama pilgu Eesti ettevõtlusmaastikust ning Aktuaalse Kaamera saatejuhitöö tõi Eesti kõige olulisemate sündmuste keskele. 


Edulugude seminari „Sajaga edasi!“ esinejad:  • Aivar Riisalu – 25 aastat ettevõtluskogemust erinevatest valdkondadest - ürituste korraldamisest kuni muusika- ja kütuseärini.

  • Martin Kristerson – UpSteam Eesti OÜ juhatuse liige; UpSteam on aurutehnoloogiat kasutav liikuv autopesu, mis tuleb ise kliendi juurde ja kasutab loodussõbralikke biolagunevaid kemikaale. Aurupesu kulutab 10-20 korda vähem vett kui tavaline autopesu;

  • Raul Saks - OÜ MARAT, juhatuse liige - Marat on üks vanimaid ja tänaseni toimivaid Eesti rõivatööstusettevõtteid, mis sai alguse juba 1920-ndate aastate alguses, mil tegeldi kodus töötavate kudujate poolt valmistaud villaste silmekoetoodete müügiga. Äri kasvades ning arenedes soetati enda elektrilised kudumasinad ning alustati trikootoodete tööstusliku tootmisega. Mis on saanud kunagi 20 miljonit toodet aastas müünud brändist ning mida täna tehakse – sellest räägib ettevõtte juht Raul Saks;

  • Dr. Indrek Laul - Aktsiaselts ESTONIA Klaverivabrik nõukogu esimees - Ettevõtja, ühiskonnategelane ja pianist  – aastate jooksul on välja antud 275 000 plaadieksemplari tema esitustega, ka koostöös ERSO-ga; 2005.a. valiti Indrek Laul Juilliardi (New York) muusikakooli sajandi 100 väljapaistvama vilistlaste hulka; 

  • Indrek Kivisalu - Foodstudio Tallinn  – tippkokk ja endine Eesti Vabariigi presidendi peakokk, praegune Foodstudio Tallinn OÜ tegevjuht. Foodstudio Tallinn OÜ tõi turule traditsiooniliselt keedetud naturaalsete koostisosadega valmispuljongite sarja vastukaaluks siiani enamlevinud puljongikuubikutele. Toode Foodstudio Punase Veini kaste pälvis sel aastal "Eesti Parim Toiduaine 2018“ Tallinna eriauhinna;

  • Paavo Nõgene - Aktsiaselts Tallink Grupp juhatuse esimees, endine Vanemuise teatrijuht ja produtsent ning Kultuuriministeeriumi kantsler.


 

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad, ettevõtlushuvilised
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Alfa saal
Korraldaja
MTÜ ESTO 2019 Peakomitee
Sisu

Seminaril kajastame eestlaste ettevõtluslugusid Eestis, Soomes, Rootsis, USA-s ja Kanadas

Esinejad

Aide Tõnts on ettevõtja, koolitaja ja mentor, keskendudes digitaliseerimise ja müügijuhtimise teadmiste levitamisele. Aidel on pikaajaline kogemus globaalsete ettevõtete Balti ja Põhjamaade piirkonna juhtimisel, töötades selliste firmadega nagu Avon, Oriflame ja Tupperware. Aide Tõnts elab hetkel Soomes ja on Espoon Yrittäjänaiset ry (Espoo Naisettevõtjate ühendus) president ning  Suomen Yrittäjänaiset Ry (Soome Naisettevôtjate Liit) juhatuse liige.


Kärt Summatavet on doktorikraadiga eesti ehtekunstnik, graafik, disainer. Ta on esinenud paljudel näitustel ja tema loomingut on tunnustatud mitmete rahvusvaheliste innovatsioonipreemiatega. Kärt töötab õppejõuna Eestis, Soomes ja Hiinas ning on külalislektor mitmetes välisülikoolides. Tema akadeemiline töö on seotud pärandtehnoloogiate sügavamate tähenduste sidumisega kaasaegse tootearenduse, ettevõtluse, loovuse ja innovatsioonitegevustega.


Aavo Reinfeldt on eesti päritolu Ameerika Ühendriikide majandustegelane. Aavo on töötanud pikka aega pangandussüsteemis ja olnud ka Ameerika Ühendriikides New Jersey osariigis Ühendriikide ühe suurima panga PNC Bank Corp äripanganduse juht. Hetkel jagab ta oma aega Los Angelesi ja Tallinna vahel, olles Estonian Business Schooli õppejõud. 2018 aasta mais valiti Aavo Reinfeldt Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu (Estonian World Council) presidendiks.


Moderaator: Valdar Liive on Eesti - Soome majandussuhete ja koostöö edendaja.

Sihtgrupp
Tudengid ja ettevõtjad
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Gamma saal
Korraldaja
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda
Sisu

Selleks, et olla edukas ja tubli eksportöör ei pea olema suur. Lühiseminaril räägivad oma loo välisturgude vallutamisest kaks väikest aga tublit Eesti ettevõtet. Kuidas välisturgudele minek õnnestus ja mis samme selleks tegema pidi - sellest lühiseminaril kõnelemegi.

Esinejad

Kirti Asperk, tegevjuht, Be More superfoods OÜ, supertoidusegud Kadri Mets, juhatuse liige, Pure Concepts OÜ (Nordic Honey), Eesti mahemesi Meelika Tammeveski, juhatuse liige, Demoog OÜ, Meeste aksessuaaride valmistamine


 

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtted, kes plaanivad eksportida või juba ekspordivad
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Epsilon saal
Korraldaja
Patendiamet
Sisu

Ettevõtte intellektuaalse vara kaitsmine on nutika äri alus – see loob konkurentsieelise, aitab kindlustada turupositsiooni, kaitseb võimalike kopeerijate eest ning tõstab ettevõtte väärtust.


Seminari sissejuhatavas osas räägime sellest, mis on intellektuaalomand ning millised on erinevad võimalused oma loomingu kaitsmiseks. Seejärel vaatame pakirobotite tootja Cleveron näitel, milline roll on intellektuaalomandil nende äritegevuses, milline on ettevõtte kokkupuude kopeerijatega, millised on peamised õppetunnid ning millele tuleks oma loomingu kaitsmisel panustada.

Esinejad

Mikas Miniotas, AAA Patendibüroo patendivolinik;  Siim Timpson, Cleveron AS intellektuaalse omandi ja patendiekspert

Sihtgrupp
Alustavad ja juba tegutsevad ettevõtjad, disainerid, üliõpilased, tudengid
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Lambda saal
Korraldaja
ABConsult Plus
Sisu

В рамках семинара будут рассмотрены основные формы скрытых трудовых отношений, встречающиеся в предпринимательской среде Эстонии (учебная/трудовая практика, пробные дни, волонтерская работа), проанализированы причины их возникновения, обозначены риски и последствия для работников и работодателей.

Esinejad

Анжела Мелихова, PhD, юрист консалтинговой компании ABConsult Plus OÜ

Sihtgrupp
Начинающие предприниматели, владельцы бизнеса и все заинтересованные лица
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Beta saal
Korraldaja
Euroopa Komisjoni esindus Eestis
Sisu

Vestluspaneeli jooksul räägime sellest, kuidas on omavahel seotud Euroopa Liit, pank ja ettevõtja. Millised võimalused on väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel oma ideede teostamiseks rahastust saada ja kuidas tuleb siinkohal appi Euroopa Liit koostöös pankadega. Mattias Cafe OÜ (Gustav kondiitritooted) räägib oma ettevõtte loo laenu saamisel ja kuidas see on aidanud kaasa ettevõtte arengule.

Esinejad

Katrin Höövelson – Euroopa Komisjoni Eesti esinduse asejuht ja majandusnõunik


Rivo Sisas – Mattias Cafe OÜ üks omanikest


Aira Nigul-Lepp - AS Swedbank Äripanganduse osakonnajuhataja


Arutelu modereerib Urmas Vaino

Sihtgrupp
Väikese ja keskmise suurusega ettevõtted
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Omega saal
Korraldaja
Eesti Toiduainetööstuse Liit
Sisu

Toidu- ja joogitööstuse ajaloost, arengutest, traditsioonidest

Esinejad

AS Orkla Eesti arenguloost – Anne Tääkre, turundusdirektor AS Saku Õlletehase arenguloost – Marika Tungel, tootmisdirektor AS Leibur arenguloost – Illi Pikk, tootejuht Moderaator: Sirje Potisepp Toiduliidu juhataja

Sihtgrupp
Toidu ja toidu tootmisega kokkupuutuvad inimesed, avaliku sektori esindajad,ettevõtjad
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Sigma saal
Korraldaja
Töötukassa
Sisu

Töötoas keskendume harjutuste ja arutluse vormis järgmistele teemadele: enese juhtimise oskus ja mida see annab; emotsionaalse intelligentsuse eri aspektid; enese juhtimise seos teiste juhtimisega.

Esinejad

Pille Pesti, karjäärinõustaja ja psühholoog

Sihtgrupp
Kõik teemaga tegeleda soovijad
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Kapa saal
Korraldaja
Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon
Sisu

Eesti naisettevõtjad on tublid, kuid nende ettevõtted on väiksemad kui meestel, samuti takistab ettevõtte kiiret arengut kartus võtta riske ning ka oskuste vähesus oma tegemist ambitsioonikalt kasvatada. Seminar annab praktilisi nõuanded, kuidas 100 päevaga oma äri kasvama panna ja et meil oleks 100 uut naisettevõtjat.

Esinejad

Ester Eomois (BPW Estonia president, EBSi õppejõud)


Paneelis osalevad:


Kristel Kruustük (Aasta noorettevõtja 2017)


Kadri Tali (Eesti-Soome Noorte Sümfooniaorkester)


Kris Eglite (NewVintage by Kriss)


Triin Kask (Nevercode)


Arina Baranovskaja (Iris Janiver)


Signe Ventsel (Brandmoon OÜ; BPW Estonia Tallinna klubi liige)


 

Sihtgrupp
Ootame osalema noori tegusaid naisi, kes on oma ettevõtte loomisest unistanud, kuid ei ole seda veel teoks teinud. Ootame ka naisi, kes soovivad oma äri arendada/laiendada. Inspiratsioonikoolitus on neile, kes soovivad omavahel kogemusi jagada, innustus
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Gamma saal
Korraldaja
Tallinna Tehnikakõrgkool
Sisu

Antakse ülevaade kaasaegsest robottarkvaraga sisustatud ettevõtte loomise võimalustest, eelistest ja tulevikuväljavaadetest.

Esinejad

TTK lektor Kristo Vaher

Sihtgrupp
Ettevõtjad, innovaatorid, noored tehnika huvilised õppurid
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Lambda saal
Korraldaja
Lõhnaturundus OÜ
Sisu

Lõhna kasutamisvõimalused ja mõju läbi aegade, lõhnameele areng, lõhnaturundus – värske ja innovaatiline turunduslahendus, selle kasutamine maailma ja Eesti praktikas, tulevikuväljavaated.

Esinejad

Inna Sidoruk – ettevõtte Lõhnaturundus OÜ ja Eesti Lõhnaspetsialistide Liidu asutaja, lõhnaspetsialist. Eesti Aroomteraapia Ühingu esindaja. Eesti lõhna loomise projekti peatoetaja. Kaitses 2015. aastal Tartu Ülikoolis magistritöö lõhnaturundusest, mis on esimene teaduslik käsitlus selles valdkonnas Eestis.

Sihtgrupp
Ettevõtete juhid ja turundusjuhid, tegutsevad ettevõtjad, ettevõtlushuvilised.
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Epsilon saal
Korraldaja
EV Arengu MTÜ
Sisu

Изменения налогообложения в Эстонии в 2018 г: зарплата, спецльготы, расходы не связанные с предпринимательством

Esinejad

Дорис Яшко, бухгалтер

Sihtgrupp
Начинающие предприниматели, владельцы бизнеса, бухгалтера и все заинтересованные лица
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Beta saal
Korraldaja
Civitta Eesti
Sisu

Räägime ettevõtjatega, kes on otsustanud luua oma ettevõtte pereringis. Esinejad räägivad lähemalt enda ettevõtte saamisloost, tegutsemisvaldkonnast ja -töökorraldusest. Püüame välja selgitada, kuidas kogu perega ettevõtluses olles või idufirmat luues pere- ja tööelu tasakaal säilitada ning mõtiskleme, kui edukaks on perefirmadel võimalus kujuneda. Kas nõnda lood töökoha ainult endale ja tegeled ettevõtlusega hobi korras või on nii võimalik luua suur ja rahvusvaheliselt läbilöögivõimeline ettevõte? Kust jookseb piir ettevõte ja pere vahel? Üritus toimub vestlusringi vormis ja kuulajad saavad esinejatele küsimusi esitada.

Esinejad

Moderaator on Merli Üle, Elisa Äriarenduse osakonna juht


Paneelis osalevad ettevõtjad: Kaisa Murutar, Fresco jäätisevabrik;  Kaire Parve, Ragn-Sellsi personalijuht;  Tõnis Tuuder, Estanci töökeskkonna spetsialist ja kvaliteedijuht.


 

Sihtgrupp
Alustavad ettevõtjad, ettevõtete juhid, ettevõtlusega tegelevad pereinimesed, perefirmade töötajad, perefirmade omanikud
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Omega saal
Korraldaja
Intact OÜ
Sisu

Antakse ülevaade riskipõhise lähenemise rakendamisest erinevates juhtimissüsteemi standardites – ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 13485, ISO 22000

Esinejad

Tõnu Kumari, Intact OÜ juhataja, juhtimissüsteemide konsultant ja koolitaja

Sihtgrupp
Ettevõtetes/organisatsioonides ISO juhtimissüsteemidega (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 22000, ISO 13485 jt.) tegelevad töötajad ning ISO juhtimissüsteemidest huvitatud ettevõtete/organisatsioonide esindajad
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Kapa saal
Korraldaja
Eesti Kaupmeeste Liit
Sisu

”Kas Sinu ettevõte tegutseb kliendikeskselt?” Ettekanne keskendub järgmistele punktidele: * Kliendikeskselt tegutseva ettevõtte kolm fookusvaldkonda;  * 2018. aastal läbi viidud magistritöö uuringu ”Kliendikogemuse juhtimine Eesti jaekaubanduse ettevõtetes” olulisemad leiud.


Baltika Grupi ettekanne teemal: Vérenni kliendikogemuse mudeli loomine.

Esinejad

Katri Rohesalu, Sustinere OÜ partner Katril on 18 aastat kogemust Swedbankis, kus ta vastutas kliendikogemuse juhtimise ning seda toetavate süsteemide loomise ning arendamise eest. Ta on töötanud aasta jaekaubanduse juhina Baltikas. Katri lõpetas 2018. aasta kevadel TTÜ magistrantuuri personalijuhtimise erialal. Magistritöö kirjutas ta kliendikogemuse juhtimisest Eesti jaekaubanduse ettevõtetes.


Mari-Liis Küppar, Baltika Grupi kliendikogemuse divisjoni juht. Mari-Liis Küpparil on turunduskogemusi nii Swedbankist, Saku Õlletehasest kui ka Värska Veest. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ärijuhtimise eriala, EBS-i rahvusvahelise ärijuhtimise erilala ning õpib hetkel EKAs moestilistikat.


 

Sihtgrupp
Ettevõtete juhid ja personalispetsialistid, kõrg- ja kutsekoolide kaubanduse eriala lektorid, õppurid, ühistegevuse eestvedajad
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Sigma saal
Korraldaja
Civitta Eesti
Sisu

Kõik ideed on juba võetud... aga minul ei ole ühtegi. Tihti tundub, et kõik uudsed ja huvitavad äriideed on juba võetud ja realiseeritud. Sellest hoolimata näeme väikestest ideedest alatasa uusi ja edukaid ärisid koorumas ning meie kõigi peas välgub mõte: „Aga kuidas mina selle peale ei tulnud?“. Kuidas siis ikkagi selle hea idee peale tulla? Kui kogu maailm unistas kiirematest hobustest, leiutas Henry Ford auto. Seega, kõik saab alguse vajadusest! Ürituse alguses räägime sellest, kuidas edukad Ajujahi vilistlased enda ideede peale tulid. Seejärel toome välja mõned hetkel esinevad probleemid erinevatest valdkondadest, millele otsime lahendusi ning lühikese ajurünnaku käigus proovime neile ideid genereerida.


Töötuba juhib ja ideedele annab tagasisidet moderaator.

Sihtgrupp
Alustavad ettevõtjad - Kõik inimesed, kes tahavad leida head ideed!
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Omega saal
Korraldaja
Statistikaamet
Sisu

Milline oli statistika EV algusaastatel ning kuidas on meie igapäevaelu nende aastate jooksul muutunud? Aga millega tegeleme tulevikus ja kuidas statistikat kõige selle juures kasutada? Räägime minevikust ja tulevikust läbi statistika.

Esinejad

Statistika 100 aastat - Mihkel Servinski, juhtivanalüütik Statistika uued suunad - Annika Brauer, Digiprojektide juht

Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Lambda saal
Korraldaja
Your Brand Up Studio
Sisu

Kuidas ületada oma hirme ja jõuda otsuseni? Kuidas leida pakutav toode ja teenus? Kuidas käivitada oma ettevõte kahe nädalaga? Kuidas müüa ennast ja eristuda? Kuidas jõuda uute klientideni ja neid oma ettevõttega siduda?

Esinejad

Evelin Org, Your Brand Up Studio asutaja. Magistrikraad ettevõtluses ja turunduses. Evelin on üle 15 aasta tegelenud aktiivselt müügi- ja turundustööga nii lõpp- kui ka äritarbijale. Ta on töötanud nii suur- kui väikeettevõtetes ning omab kogemusi väga erinevates valdkondades. Evelini viimane töökoht oli Sokose hotellide müügi- ja turundusdirektor. Augusti alguses otsustas ta loobuda palgatööst ja hakata ettevõtjaks.

Sihtgrupp
Alustavad ettevõtted ja inimesed, kes on ettevõtlusest huvitatud
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Epsilon saal
Korraldaja
Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus (ENUT)
Sisu

Arutelu eesmärgiks on suurendada naiste teadlikkust oma võimalustest ettevõtjana ja tuua Eesti ettevõtlusmaastikul juba tegutsevad naised selgemalt pildile. Kooskõlas Ettevõtluspäeva teemaga vaatame ettevõtluse, sh naisettvõtluse arengut läbi aja prisma. Sõna saavad „soliidse“ aja- ja arengulooga tegijad ning noored vast alustanud tegusad naised.


Oma pikaajalist kogemust jagavad noortele ettevõtlusalast koolitust ja ettevõtte loomise/arendamise praktilist tegevust korraldavad inimesed. Arutatakse, kas sellest on tõusnud kasu naisettevõtluse kasvule, mis on muutunud ettevõtluses viimaste aastate jooksul ja millised on arengutrendid, millest lähtuda noorte õpetamisel ja suunamisel ettevõtluse väga huvitavale, aga ka okkalisele rajale.


Noored tegijad räägivad, mis neid kannustas ettevõtte loomisel ja jagavad kogemusi oma esimestest sammudest ettevõtjana. Töötoas arutatakse üheskoos kuulajatega, kuidas naisi innustada ja julgustada ettevõtlusega tegelema.

Esinejad

Epp Vodja, Junior Achievement, arendusjuht, staažikas koolitaja ja ettevõtluse propageerija


Liisi Hansen, Kaubandus-Tööstuskoda, ettevõtlikkuse valdkonna projektijuht, Ettevõtlikkuse uudiskirja väljaandja


Lee Murrand, Reklaamiagentuur Hunt asutaja, tegevjuht, Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni liige


Marianne Liiv, Kerge sulg OÜ, ettevõtja, loovkirjutaja ja koolitaja


Tiina Tali, Ettevõtlike Noorte Koda (JCI), juhatuse liige; Coop Pank AS turundus- ja kommunikatsioonijuht

Sihtgrupp
Naised ettevõtluses ja juhtimises (praegused ja tulevased), meedia esindajad, ettevõtlust toetavad MTÜd ja avaliku sektori organisatsioonid
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Gamma saal
Korraldaja
Таллиннский департамент предпринимательства
Sisu

На семинаре об историях успеха предприниматели расскажут о своем опыте, исканиях и находках. Таким образом мы хотим не только дать дополнительную мотивацию начинающим бизнесменам, но и конкретные советы, практические знания, которые помогут воплотить в жизнь свои идеи и мечты.

Esinejad

Выступаюшие Модератором семинара выступит телеведущая ETV+ Елена Соломина. В качестве особого гостя приглашён известный эксперт в области транзита и экономики Райво Варе, который откроет мероприятие.


Выступающие на семинаре об историях успеха "Вперед на все сто!":


Яанус БейльманPiletilevi AS член правления. Piletilevi ведет свою деятельность с 1997 года и является самой известной в Эстонии торговой маркой, связанной с предварительной продажей билетов. Находящаяся в Таллинне головная продает в режиме оn-line билеты на культурные, развлекательные и спортивные мероприятия. С начала 2003 года фирма открыла перекрестную продажу с Латвией, которая позволяет в Эстонии приобрести билеты на мероприятия, проводимые в Латвии, и наоборот. К концу года система будет внедрена и в Литве. Уже сегодня есть возможность приобрести билет на многие мероприятия, проводимые в Европе.


Татьяна Толстая - Cinamon Holding OÜ – руководитель сети кинотеатров CINAMON. В 2013 году на базе исторического кинотеатра Космос создала единственный в регионе кинозал в формате IMAX. В данный момент CINAMON оперирует в пяти городах Эстонии, Латвии и Литвы. До окончания 2018 года будут открыты еще два новых кинотеатра в Хельсинки и в Таллинне.


Светлана Янчек - директор фестиваля «Золотая маска в Эстонии», который в 2005 году впервые прошел в Эстонии и с тех пор проводится каждый год. Это самое важное театральное событие года, интерес к которому объединяет русскую и эстонскую публику. Фестиваль показывает лучшие российские спектакли последних сезонов, ставшие номинантами и лауреатами российского Фестиваля «Золотая Маска». Все спектакли идут с синхронным переводом на эстонский язык. В рамках фестиваля проводятся семинары, мастер-классы, лекции.


Екатерина Андреева – Tark Catering OÜ собственник и член правления - на протяжении многих лет угощение друзей для Екатерины было традицией, приносящей радость. Чем дальше, тем чаще друзья начали заказывать блюда для своих праздников. Наконец, эти заказы стали настолько частыми и крупными, что Екатерине пришлось оставить работу и посвятить себя полностью любимому делу. Так родился Tark Catering.


Дмитрий Демьянов – Gloria OÜ собственник и управляющий, известный ресторатор. В 1963 году пришел работать в «Глорию» учеником официанта. Последние десять лет также являлся руководителем эстонской команды Bocuse d’Or, до этого также владел рестораном «Эгоист».


Энн Вескимяги – Standard AS акционер и управляющий. AS Standard является ведущим производителем мебели в странах Балтии, история которого начинается в 1944 году. Вся мебель Standard – продукция собственного производства с применением современных и экологически чистых технологий и качественных материалов. Standard уже несколько десятилетий занимается разработкой интерьерных решений и компания уже заявила о себе в разных странах мира. Компания осуществила ряд крупных проектов вне стран Балтии: в Финляндии, Швеции, Германии, Голландии и России.


Андрей Коттель – Andi Mööbel OÜ собственник и управляющий. Компания занимается производством кухонной мебели уже 16 лет и с 2002 года установила более 1600 комплектов. Предприятие использует современные технологи, создает индивидуальный дизайн и совместно с клиентом проектирует мебель в 3D-формате от А до Я: начиная от замеров и заканчивая установкой не только самой кухни, но и бытовой техники. По словам Андрея Коттеля, фирма использует только качественные и экологичные материалы, а гарантией качества становится мастер, который не просто производит мебель, но и занимается ее установкой на месте.

Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Alfa saal
Korraldaja
Eesti Metsaühistu
Sisu

Vajadus ettevõtluse tekkeks: Ettevõtluses toodetud tootele tarbija olemasolu.


Ettevõtluses vajalikud tööriistad: Toote tootmiseks vajalike tööriistade olemasolu. Tööriistade valmistamiseks õige materjali valik.


Ettevõtlusega tegelevad inimesed: Oskus ja tahe ettevõtlusega tegelda. Ettevõtja oskus kaasata ettevõtlusse samade huvidega teistes riikides olevaid inimesi (Hõimuveljed): Põhjamaade inimeste ühised eesmärgid ettevõtlusega tegelemisel.


Vabadus ettevõtluses: Ettevõtlus võib olla vabatahtlik (ettevõtte asutaja viib ellu oma mõtteid ja eesmärke) või sunniviisiline (asumisele saatmine – viiakse ellu kellegi kolmanda isiku tahet)


NB! Loeng/ arutelu viiakse läbi Näkiallika Tööriistamuuseumi kogu näitel.

Esinejad

Peeter Kivimäe – Näkiallika Tööriistamuuseumi ja Soomepoiste Muuseumi omanik

Sihtgrupp
Ettevõtlushuvilised, alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Kapa saal
Korraldaja
EV Arengu MTÜ
Sisu

Договор найма жилых и нежилых помещений: Виды договоров Порядок заключения и расторжения договоров.

Esinejad

Ирина Кривенкова, маклер недвижимиости, бюро Landlord

Sihtgrupp
Начинающие предприниматели, владельцы бизнеса, бухгалтера и все заинтересованные лица
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Beta saal
Korraldaja
Civitta Eesti
Sisu

Räägime sellest, kuidas oma ideed prototüüpida. Kuivõrd erineb esialgne prototüüp valmisolevast tootest? Kuidas üldse „õige“ prototüübini jõuda? Mis siis, kui hiilgavast ideest sündinud prototüüp ei kõlba mitte kuhugi? Kutsume oma esimestest prototüüpidest rääkima erinevad ettevõtjad ning kuulame ja vaatame, milline oli nende teekond müüdava tooteni jõudmisel. Lisaks saab prototüüpe ka näha ja katsuda.

Esinejad

Esinevad: Raivo Tamsalu Capster’ist Ethel Voites Goworkabit’ist

Sihtgrupp
Alustavad ettevõtjad, ettevõtjad, ettevõtlusest huvituvad inimesed, õpilased ja tudengid.
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Omega saal
Korraldaja
Edu Akadeemia
Sisu

3 peamist teemat, millest juttu tuleb: • Kuidas hoolimata takistustest ettevõtlusega alustada; • Kuidas ettevõtjaks olemist 100ga nautida; • Kuidas aru saada, milline ettevõtja tüüp oled sina ja keda on sul meeskonda vaja, et edu saavutada; • Kes ja mis on ettevõtte arengu suurimad takistajad ja kuidas neid ületada?

Esinejad

Roland Tokko, Edu Akadeemia üks asutaja, raamatu „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma“ autor Roland Tokko näol on tegemist ühe keskmise eesti noormehega, kes ei teadnud, mida ta oma elus soovib, kelleks tahab saada ja kuidas. Tänu enda arendamisele ja oma elu kardinaalsele muutmisele on Roland täna Eesti suurima enesearengu koolituste ettevõtte Edu Akadeemia üks asutaja; rahvusvaheliste suurkoolitajate maaletooja; nõutud ja hinnatud turundusstrateeg kogu Baltikumis ja Põhja-Euroopas; inspireerivate ja hariva sisuga laulude looja ning laulja; raamatu "12 asja, mida koolis ei õpetata, kuid mida kõik peaksid teadma" autor. Esinejana on ta astunud üles mitmetel suurkoolitustel nii Eestis kui ka välismaal ja jaganud lava selliste tegijatega nagu Robert Kiyosaki, Jean-Claude van Damme, Jack Canfield jt. Ta on muutnud oma suurimad hirmud enda suurimateks tugevusteks, avastanud oma tõelised anded ja teeb endast kõik oleneva, et ka teised inimesed jõuaksid oma tegeliku potentsiaali rakendamiseni.

Sihtgrupp
Peamiselt alustavad ettevõtjad (oodatud on samas ka alles ettevõtlusest unistajad, samuti tegevettevõtjad)
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Sigma saal
Korraldaja
EV Arengu MTÜ
Sisu

Muutused maksuseadustes 2018. aastal: töötasu ja teised väljamaksed, erisoodustused, kulud, mis ei ole seotud ettevõtlusega.

Esinejad

Doris Jaško, raamatupidaja

Sihtgrupp
Alustavad ettevõtjad, ettevõtjad start-up perioodil, raamatupidajad ja kõik huvitatud isikud
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Lambda saal
Korraldaja
Eesti Väike ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon
Sisu

Ülevaade avalikest ettevõtluse toetusmehhanismidest ning saabuvatest seadusemuudatustest

Esinejad

EVEA asepresidendid -  Marina Kaas ja vandeadvokaat Jako Laanemägi

Sihtgrupp
Ettevõtjad
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Epsilon saal
Korraldaja
Loov Eesti MTÜ
Sisu

Loomevaldkonnas töötavad inimesed peavad oma aega jagama väga mitmete tegevuste vahel. Enamikel kordadel on nad ise nii disainerid, tootjad, turundajad, müügijuhid, raamatupidajad jne – kõik ühes isikus. Palju on ka neid, kes ei suuda end oma loometööga ära elatada ja seetõttu on sunnitud ka lisatöid tegema teistes valdkondades.  Kuidas selle kõigega toime tulla ja ööpäevas olevad 24 h võimalikult efektiivselt ära kasutada.

Esinejad

  • Indrek Orav - Indrek on pikaajalise kogemusega juht, juhtimisnõustaja ja koolitaja. Tal on töö- ja juhtimiskogemus nii Eesti kui rahvusvahelistest ettevõtetest transpordi, tootmise, jae- ja hulgimüügi, hotellinduse ja konsultatsioonivaldkonnast. Indreku lemmikteemad koolitajana on läbirääkimised, organisatsiooni võimekuse suurendamine, hästitoimiv meeskonnatöö, enese- ja ajajuhtimine. Ta viib läbi koolitusi eesti, inglise ja vene keeles, seda nii Eestis kui mujal maailmas.

  • Triin Tsorits - Innovaatililse treeningstuudio asutaja, juht ja personaaltreener. Lisaks on Triin 4 lapse ema, disainer ja kaasatud 2 Start-up projekti. Triin motiveerib ja inspireerib inimesi uskuma iseendasse, et mitte allaanda poolel teel. Kõik on võimalik!

  • Jaanika Kikkas - Jaanika juhib A_gate agentuuri ja on seni tegutsenud disainerite agendina pakkudes teenust müügivõrgustiku laiendamiseks disaineritele Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Hollandist. Alates septembrist veab Jaanika ARSi Showroomi, kus lisaks igapäevasele töökorraldusele otsitakse koostöövõimalusi eksportturgudel.

Sihtgrupp
Ettevõtjad, loomeettevõtjad, loovisikud
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Gamma saal
Korraldaja
EV Arengu MTÜ
Sisu

Позиционирование в социальных сетях.Этика oбщения и письменные сообщения в социальных сетях. Работа с негативными комментариями

Esinejad

Рина Нецунски – преподаватель, консультант, специалист в области коммуникаций и PR

Sihtgrupp
Начинающие предприниматели, владельцы бизнеса и все заинтересованные лица
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Beta saal
Korraldaja
Marketingi Instituut
Sisu

Praktiline seminar uutest trendidest eksporditurul. Juttu tuleb ekspordi põhilistest riskidest ning sellest, kuidas neid vältida. Põnev ja kasulik seminar nii alustavale kui kogenud ettevõtjale.

Esinejad

Argo Sildvee, ekspordiproff ja koolitaja

Sihtgrupp
Ettevõtjad, ekspordihuvilised
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Omega saal
Korraldaja
Prototron
Sisu

Fundwise ja Prototron kutsuvad sind miniseminarile, et tutvustada 100 esimest sammu ettevõtjaks saamisel. Millised on 100 parimat müügikõnet, et teenida esimesed 100 eurot ja uurime ka 100 vabandust, miks mitte oma äriga alustada. Kas üldse saab äri alustada 100 euroga? Kui 100 klienti investeeriks 100 eurot, oleks see 100 tagasisidet sinu ettevõtmisele ja kas 100 prototüüpi annab lõpuks parima toote/teenuse? Lisaks parimad näited ja soovitused ideele rahastuse leidmiseks konkurssidel ja ühisrahastusest.

Esinejad

Prototron tehnoloogiliste ideede fondi juhataja Jana Pavlenkova ja Ühisrahastuse platvormi Fundwise äriarenduse juht Jelena Žovnikova


 

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad; äri- ja tehnoloogiliste ideede rahastamisvõimaluste huvilised
Toimumiskoht
Olümpia Konverentsikeskus, Sigma saal
Ürituse korraldajale