Uudised

Paberivaba e-kviitung on saanud reaalsuseks

Tallinna ettevõtlusauhinnad 2016 võitja kategoorias ÖKOUUENDUS oli E-kviitungi projekt.

E-kviitung on Omniva juhitud ning koostöös rahvusvahelise konsortsiumiga välja töötatud teenus, mis aitab kaupmeestel ja ostjatel loobuda järk-järgult paberkviitungitest.

 
Alexela Oil AS on esimene ettevõtte, kes hakkas hiljuti väljastama universaalseid masinloetavaid e-kviitungeid. Täna on tanklakett oma soodus- ning maksekaardi omanikele vahendamas juba ligi 10 000 e-kviitungit päevas.
 
Omniva poolt välja arendatud e-kviitungi ametlikku kasutuselevõttu märkis tänane Alexela Kakumäe Haven sadamatankla avamine, kus sooritati nii näidistankimine, kui väljastati ka kütuse ostu kinnituseks üks digitaalne e-kviitung.
 
Omniva infoäri valdkonna juhi Sander Aasna sõnul on pika pingutuse järel jõutud selleni, et e-kviitungi idee on tänaseks reaalsuseks saanud. „Keskmiselt saab igaüks meist neli kviitungit nädalas. Nüüd võib see arv kütusetšekkide arvelt juba oluliselt väheneda,“ selgitas Aasna. Tema sõnul muutub e-kviitungi kasutegur üha suuremaks kasutajate rohkuse arvelt. „Mida rohkem on meil nii tarbijaid kui ka kaupmehi, kes e-kviitungit kasutavad, seda rohkem võimalusi pakub ka e-kviitungi kasutajaportaal,“ lisas Aasna.
 
„Kuna teenus on koostöös Alexelaga tänaseks edukalt käivitatud, ootamegi nüüd järgmisi kaupmehi, kes esimesest julgest eeskuju võtaks. Võidab sellest tegelikult nii klient kui ka kaupmees,“ selgitas Aasna.
 
Artikkel jätkub Omniva kodulehel