Ootame põhikooli lõpetajaid ja gümnasiste ennast proovile panema Tallinna Ettevõtluspäeva eriprojektis: Noorte inspiratsioonilabor

4.-5. oktoober Spacex sündmuskeskuses

Kas tunduvad tuttavad küsimused:
Miks peab mingeid aineid õppima?
Kuidas oma teadmisi ja oskusi tulevikus rakendada?
Mille järgi teha õiged karjäärivalikud?
Kas kutsekool, ülikool või kohe tööle?

Inspiratsioonilaboris on loodud reaalsusele sarnane keskkond erinevate valdkondade töö ja töös kasutatavate tehniliste vahendite tutvustamiseks. Noortel on võimalus katsetada erinevate ametite tööülesandeid, et seeläbi parem ülevaade saada õige elukutsevaliku langetamiseks.  Inspiratsioonilaboris on esindatud järgmised valdkonnad: infotehnoloogia, mehaanika, disain, kaubandus, maksundus ja toll, kinnisvarahooldus, ettevõtlus ning meelelahutus.

Infotehnoloogia ala nutilabor haarab külastaja põnevasse digitaalsesse maailma, pakkudes elamusi läbi kaasahaaravate tegevuste. IT valdkonda on tutvustamas kõige põnevamad nüüdisaja tehnoloogilised lahendused nagu näiteks Google Glass prillid, virtuaalmaailma tutvustav VR labor ning robootika ristmik ja tark maja. Laboris pakub lusti näotuvastuse süsteem FaceKisosk, mis leiab igale külastajale näojoonte järgi vastavuse mõne kuulsusega.

Oma kõrgtehnoloogilisi saavutusi tutvustavad Tallinna Tehnikaülikool, TTÜ Tarkvaraarendusklubi Lapikud, Tallinna Ülikool ning Tartu Ülikool. Kohal on ka Microsoft oma mängukonsoolidega. Infotehnoloogia ala tegevusi koordineerib Eesti Infotehnoloogia ja telekommunikatsioonil Liit.

Ettevõtluse alal saavad kõik soovijad läbida ettevõtluse kiirkursuse „Välkettevõtlus“ ja seda kõike 10 minutiga! Kaasa löövad ka õpilasfirmade tugiorganisatsiooni Junior Achievement Eesti, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse ja Sotsiaalsete Ettevõtete võrgustiku esindajad, et nakatada noori ettevõtluspisikuga. Ettevõtluse ala tegevusi koordineerib Tallinna Ettevõtlusamet.

Kinnisvarahoolduse alal uuritakse täpselt järgi, mis see valdkond endas sisaldab. Katsetada saab nii põrandahooldusmasinaga töötamist kui erinevate seinakattematerjalide paigaldust. Ühtlasi õpitakse hoolitsema ka haljastuse eest, mille raames luuakse kompositsioone erinevatest taimedest. Kinnisvarahoolduse ala tegevusi koordineerib Tallinna Kopli Ametikool.

Kaubanduse alal tutvustatakse mitmekesiseid karjäärivõimalusi kaubanduses. Kahe päeva jooksul tutvustavad oma tööd ja valdkonda tänased edukad ostujuhid, suhtekorraldajad, teenindusspetsialistid, kaupluste juhatajad, koolitusjuhid jne. Spetsialistide käe all lahendatakse valdkonna praktilisi ülesandeid, et saada ettekujutus töö sisust. Noortega vestlevad Kaubamaja, Circle K, Selveri, COOPi, Rimi, Prisma ja ABC Supermarketsi parimad spetsialistid. Infot saab ka kooli kõrvalt töövõimaluste kohta juhtivates kaubandusettevõtetes. Kogu kaubanduse ala tegevust koordineerib Kaupmeeste Liit.

Tehnoloogia alal kutsub Eesti 2.0 tutvuma uute tehnoloogiatega Eesti koolidele. Cody aitab igal noorel teha endale sobivas tempos esimesi samme programmeerimises ning MoleQl pakub võimalust lahendada keemiaülesandeid augmenteeritud reaalsuses.

Meelelahutuse alal on püsti pandud peaaegu päris telestuudio, kus saab ennast proovile panna nii reporteri- ja operaatoritöös kui tutvuda päris express-makeup saladustega võtteplatsil. Meelelahutuse ala tööd koordineerib ETV+ noortetoimetus, kaasa löövad ka Digitally Yours, SMK ilu ja koolituskesku, Innovaatilise Hariduse Keskus OGOGO ja Robootika kool ROBOGO. 

Maksunduse ja tolli alal on loomulikult kohal Maksu- ja tolliamet oma alarmsõidukiga, mille varustusega on võimalik lähemalt tutvuda, samuti saab teada, milline salakaup hetkel kõige rohkem levib. Lisaks jagatakse hulgaliselt maksutarkust ning häid nõuandeid edukaks ettevõtluseks ja tööeluks.

Disaini alal on võimalik vallandada enda loomingulisus põnevates ja praktilistes töötubades. Kolmapäeval toimub siiditrüki ja kangakujunduse töötuba, mille raames avab EKA tekstiilidisaini tudeng Triin Talts kangadisaini maailma põhjalikult, vastab kõikidele küsimustele ning tutvustab töövahendeid ja näidiseid. Kõik soovijad saavad ka ise siiditrükki katsetada. Neljapäeval toimub klaasidisaini töötuba, mille käigus saab EKA vilistlaste ja õppejõudude, klaasikunstinke Mari-Liis Makuse ja Toomas Mäelti juhendamisel valmistada ise klaasist ehteid, klaaspärleid või vitraaže. Lisaks töötubadele avardab silmaringi ja pakub avastamisrõõmu ka disainivaldkonna näitus, mis koondab kõiki Eesti Kunstiakadeemia disainivaldkonna osakondi ja õppekavasid. Tutvuda saab disainierialadega, teostatud projektide, lõputööde ning prototüüpidega. 


Kõiki Inspiratsioonilaori tegevusi ühendab saali keskel asuv lava, kus keskendutakse erinevate tulevikuvõimaluste pakkumisele. Laval astuvad üles tuntud edukad inimesed, et tuua noorteni oma inspireerivad lood, vastates küsimusele „Miks ma pean?!“ Inspireeritud ja motiveeritud inimene lööb kõikjal läbi, ükskõik, kellena ja kus ta töötab! Lavaprogrammi juhib Star FM-i saatejuht Marko Lõhmus.

LAVAPROGRAMM 

4.oktoobri lavaprogramm

Kell 11.00       CPT Alo Martinson, NATO küberkaitsekeskuse ohvitser   

Kell 11.15       Gert – Kristjan Rungi, GKR Trade OÜ, noor ettevõtja ja mahlatootja

Kell 11.30       Urmas Kamdron, Real Media OÜ, müügikoolitaja ja fotograaf

Kell 13.15       Anna Gavronski, ERR, "pealtnägija" saatejuht

Kell 13.30       Henry Arnhold, JCI 2018.a president

Kell 14.15       Elina Born, laulja

Kell 15.00       Merilin Taimre alias Paljas Porgand,  blogija

Kell 15.15       Rene Poljakov, Fitlap looja

5. oktoobri lavapogramm

Kell 11.00       Meeme Mõttus, CityMed hambakliiku juht

Kell 11.15       Kevin Rääbis, Tartu Tammekas ja KR kelladrändi looja

Kell 13.00        Ülle Pihlak, EBS

Kell 13.15        Monika Tuvi, tantsutreener ja koreograaf

Kell 14.15        Kristjan Kasearu, laulja ja näitleja

Kell 15.00       Alissa Vassilkova, maailam parimate kõlarite Estelon kõlaribrändi looja    

Üritusele on oodatud eelkõige noored ise, aga samuti ka kõik noortega tegelevad inimesed (klassijuhatajad, huvijuhid, noorsootöötajad, lapsevanemad jt), kes juhendavad noori karjäärivalikutes.

Enne oluliste otsuste langetamist peab kindlasti järgi proovima, kas soovitud valdkonna töö sisu ikka vastab ootustele. Tule ja katseta kõik järgi, siis on otsustamine lihtsam. 

 

Registreeri SIIN