Ootame põhikooli lõpetajaid ja gümnasiste ennast proovile panema Tallinna Ettevõtluspäeva eriprojektis: Noorte inspiratsioonilabor

4.-5. oktoober Spacex sündmuskeskuses

Kas tunduvad tuttavad küsimused:
Miks peab mingeid aineid õppima?
Kuidas oma teadmisi ja oskusi tulevikus rakendada?
Mille järgi teha õiged karjäärivalikud?
Kas kutsekool, ülikool või kohe tööle?

Inspiratsioonilaboris on loodud reaalsusele sarnane keskkond erinevate valdkondade töö ja töös kasutatavate tehniliste vahendite tutvustamiseks. Noortel on võimalus katsetada erinevate ametite tööülesandeid, et seeläbi parem ülevaade saada õige elukutsevaliku langetamiseks.  Inspiratsioonilaboris on esindatud järgmised valdkonnad: infotehnoloogia, mehaanika, disain, kaubandus, maksundus ja toll, kinnisvarahooldus, ettevõtlus ning meelelahutus.


Loe edasi

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsioonil Liit ehk ITL kutsub noori uudistama inspiratsioonilabori IT-ala. Mida seal näeb ja proovida saab?

Inspiratsioonilabori lavaprogrammi avaesinejaks on Nato Küberkaitsekeskuse ohvitser Alo Martinson

 Nato Küberkaitsekeskuse ohvitser Alo Martinson  räägib inspiratsioonilabori avaesinejana põneva loo oma kogemustest  Natos teemal "Redel, mis võib olla ka pikali". Saame teada kuidas ta sellise elukutseni jõudis ja mis väljakutsed tal teel ees on olnud. Alot saab kuulata Spasexis 4. oktoobril kell 11.00. Ole kohal!

 


Loe edasi

Tipptasemel kõlarite brändi Estelon üks loojatest Alissa Vassilkova: Kui eesmärki ei ole, siis on tegemist hobi, mitte ettevõtlusega

 Alissa Vassilkova on ambitsioonikas noor ettevõtja, kes on Esteloni kõrgkvaliteetseid kõlareid arendava ettevõtte Alfred&Partners OÜ kaasasutaja ja tegevjuht. Alissa juhtimise all on Estelon jõudnud nii USA, Aasia kui ka Venemaa turgudele ning võitnud mitmeid mainekaid auhindu üle kogu maailma. Alissalt on õppida palju ja seepärast uurisime, mis on aidanud Estelonil jõuda tippude tippu.


Loe edasi

Müügikoolitaja Urmas Kamdron: Eesti ettevõtted ei taha, et neile helistatakse

 “Inimesed ja ettevõtted ei pane enam oma kodulehtedele ega e-kirjade lõppu telefoninumbreid, mis viitab selgelt sellele, et ära neile helista. Rääkimine on aga inimlikum ja tihti efektiivsem viis kliendi jaoks oma probleemi lahendada kui kirjutamine”. Nii ütles Tallinna Ettevõtlusameti korraldatud seminaril ettevõtja ja koolitaja Urmas Kamdron, kes kõneles teemal “Kas sina tead, kes su ettevõttes müüki juhib”.


Loe edasi

Inspiratsiooni labori üks esineatest Gerd-Kristjan Rungi räägib Radaris, kuidas kiire tõus Eesti suurimate joogimüüjate hulka algas emalt laenatud 50 eurost

Noor ettevõtja Gert-Kristjan Rungi rääkis saates «Radar», kuidas ta on üksi püsti pannud äri, mis on kiiresti tõusnud Eesti neljandaks vee- ja karastusjoogi müüjaks.

Vaata videot SIIT


Loe edasi

Vähem kui kahe nädala pärast toimuvas inspiratsioonilaboris räägib oma loo armastatud laulja ja näitleja Kristjan Kasearu

 

Kristjan räägib teemal "Vastuseid tuleb otsida enda seest mitte välismaailmast!"


Loe edasi

Inpiratsioonilabori üks esinejatest on Eesti meistriliiga jalgpallur Kevin Rääbis, kes räägib kuidas ta jõudis jalgpallist kellade loomise juurde.

Tartu Tammeka jalgpallur Kevin Rääbis on juba aastaid olnud tegev modelli ja näitlejana, kuid nüüd astus mees oma brändi edendamisel uue suure sammu - nimelt on võimalik tellida Rääbise logoga käekellasid.


Loe edasi

Inspiratsioonilaboris räägib oma loo CityMed hambakliiniku omanik ja "hambahaljas" Meeme Mõttus

 " ... pole olemas olukorda, mida ei saa lahendada ja kui on vajadus, siis tuleb leida lahendus" - see peegeldab Meeme suhtumist oma töösse. Tema kireks on inimestele kauni ja terve naeratuse loomine läbi keerukate ravijuhtude lahendamise koos loodust imiteeriva  tehnoloogiaga.


Loe edasi

Mängutööstus kui tuleviku äri? Sellest räägib inspiratsioonilaboris EBS'i bakalaureuseõppe Ettevõtlus ja ärijuhtimise (BEB) õppekava juht Ülle Pihlak

Äripäev.ee kirjutas augusti keskel Soome noormehest, kellest sai tänu USA arvutimänguvõistluse esikoha saavutamisele miljonär. Kokku läks võitjate vahel jagamisele 24,7 miljonit dollarit. Tohutu summa, kuid vaid murdosa selles maailmas liikuvast rahast, mida Eestis miskipärast teenida ei taheta. Estonian Business School soovib seda uue õppemooduliga muuta.  


Loe edasi

Inspiratsioonilaboris esineb tuntud blogija Paljas Porgand, et rääkida kuidas tema hobist sai töö

Paljas Porgand ütleb oma hiljutises blogipostituses "Tutvudes uute nägudega või andes intervjuud, ei jõua vestlus just kaugele areneda, kui küsitakse: “Aga kust sa raha saad? Millest sa ära elad?”


Loe edasi

Mängi Instagramis noorte inspiratsioonilabori mängu ja võida tutikas IPhone

 Postita instagrami pilt oma unistuste töökohast ning lisa #inspiratsioonilabor.

6. oktoobril 2017 loosime kõikide osalejate vahel välja iPhone SE. Võitja tehakse teatavaks Tallinna Ettevõtlusameti Facebooki lehel.

 


Loe edasi