Leia ja hoia oma inimesi!

Selleks korraks on 14. Tallinna Ettevõtluspäev läbi. Teemast "Väärtus peitub inimestes" inspireerituna toimus kolme päeva jooksul ühtekokku 41 seminari ja töötuba (sh esmakordselt ka noortele suunatud inspiratsioonilabor), kus kogemusi, praktilisi näpunäiteid ja vahetuid emotsioone jagati ligi 3000 ettevõtlushuvilisele. Traditsiooniliselt andis Tallinna linn üle ka tänavused ettevõtlusauhinnad. 

Suured tänud enam kui 40 koostööpartnerile, kõigile esinejatele ja osalejatele! Väärtus peitub inimestes! Uus ettevõtluspäev juba vähem kui aasta pärast.
Seniks sirvige meenutusi selle aasta üritustest:
http://ettevotluspaev.tallinn.ee/galerii/

Loov Eesti Tallinna Ettevõtluspäeval: Tee mida tead ja tea mida teed

„Kui ma oma äriga alustasin, oli mul tunne, et mind on vaja igale poole – oma ettevõttesse, ülikoolidesse õpetama, disainivaldkonda aktiivselt kaasa lööma ja veel ja veel kuhugi. Töötasin 24/7 ja ei jõudnud oma ettevõttega tegelikult kuhugi,“ rääkis tuntud nahadisainer Stella Soomlais.

Ühel hetkel tundus talle, et niimoodi enam ei saa. Vaja on end  täiendada ja oma töö ümber organiseerida. Stella taandas ennast kõikidest kohustustest peale oma ettevõtte. Tuli leida jätkusuutlik äriplaan  ning endale abilised. Stella on PESA vilistlane. 

Kokkuvõtet seminarist saab lugeda Loov Eesti lehel. 

Kaupmeeste Liit: Kaupmeeste Liit osales aktiivselt Ettevõtlusnädalal

Kaupmeste Liit osales sel aastal Ettevõtlusnädalal nii ettevõtjatele kui noortele mõeldud programmis. Ettevõtjatele korraldasime seminari ning noortele kaubandusvaldkonna ja selle töövõimaluste tutvustuse 2-päevasel messil.

Loe kokkuvõtet ettevõtluspäeva kohta Kaupmeeste Liidu kodulehelt  

Investly: Kokkuvõte Tallinna Ettevõtluspäevast 2017

3. oktoobril 2017 leidis nostalgiahõngulises Sokos Hotel Viru Konverentsikeskuses aset 14. Tallinna Ettevõtluspäev. Päeva programm oli sisutihe ja kuulaja tähelepanu nimel konkureerivaid seminare leidus kõigile – alles ettevõtja elust unistajale kuni suurte kaubanduskettide esindajateni.

Pikemalt Investly blogis

Tallinna TV: Tallinna parimaks arendusprojektiks valiti Balti jaama turg

4. oktoobri õhtul jagati juba traditsiooniliselt Tallinna ettevõtlusauhindu. Parimaks arendusprojektiks sai Balti jaama turg ning turismiteo auhinna pälvisid vanalinnas asuvad KGB kongid.

Vaata Tallinna TV videot

 

Ajaleht Pealinn: Tallinna ettevõtlusauhinnad võitsid Balti jaama turg ja KGB vangikongid

Loe täpsemalt Pealinnast  

Tallinna TV: Inspiratsioonilabor õpetab noortele, kuidas olla ettevõtlik

 Tallinna Ettevõtluspäeva raames toimub sündmuskeskuses SpaceX noortele suunatud inspiratsioonilabor, kus utsitatakse noori olema ettevõtlikud. Ettevõtlike Noorte Koja presidendi sõnul ei tohi mingil juhul peale esimesi komistuskive alla anda, vaid vapralt edasi pürgida. 

Vaata Tallinna TV videot

Tallinn tunnustas säravaimaid ettevõtjaid

4. oktoobri õhtul toimunud Tallinna ettevõtluspäeva pidulikul vastuvõtul kuulutati välja Tallinna ettevõtlusauhindade 2017 võitjad.

Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi eesmärgiks on tunnustada ning väärtustada ettevõtjaid ning kõiki ettevõtlikke organisatsioone. Nii jagati tublimatele ettevõtjatele välja ettevõtlusauhinnad seitsmes põhikategoorias.


Loe edasi

Tallinna Ettevõtluspäev 2017

Tallinna Ettevõtlusamet korraldab 3.-5. oktoobrini Tallinna Ettevõtluspäeva, et väärtustada ettevõtlust, julgustada inimesi oma lennukaid ideid ellu viima ning pakkuda lisaks uutele teadmistele võimalust kontaktvõrgu laiendamiseks.

Juba 14. korda toimuva ettevõtluspäeva läbiv teema on  „Väärtus peitub inimestes“.


Loe edasi

2017. aasta Tallinna Ülikooli rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitja on Tiina Liivamägi diplomitöö

2017. aasta Tallinna Ülikooli rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitjaks valiti Haapsalu Kolledži Käsitöötehnoloogiad ja disaini eriala vilistlase Tiina Liivamägi poolt kirjutatud diplomitöö "Liiklusteemaline õppemängukomplekt üldhariduskooli I kooliastmele".


Loe edasi

Семинар об Историях успеха "Бизнес-мотор: факторы ускорения и торможения"

Täna hommikul saates Koffe+ tutvustas Tallinna Ettevõtluspäeva ja 3. oktoobril kell 13.00 algavat venekeelset edulugude seminari "Бизнес-мотор: факторы ускорения и торможения" Tallinna Ettevõtluspäeva korraldustiimi liige Jelena Koffal.


Loe edasi

Edulugude seminari avaesineja Marit Tiits - sõpradele mõeldud kingitustest kasvas välja rahvusvaheline looduskosmeetika ettevõte

Tallinna Ettevõtlusamet korraldab ettevõtluspäeva raames edulugude seminari „Sidur, pidur, gaas ehk kuidas ettevõtte mootorit töös hoida“ 3. oktoobril kell 10.00-11.30 Viru Konverentsikeskuse Grande 1+2 saalis.

 


Loe edasi

Rakenduslike teadus- ja arendustööde 2017. aasta konkursi võitjad rakenduskõrgkoolide seast on selgunud!

Rakenduslike teadus- ja arendustööde 2017. aasta konkursi võitjaks tunnistati rakenduskõrgkoolide seast Tanel Uibokandi ja Kaur Vahtriku ressursside tõhusa kasutamise ning keskkonnasõbraliku suunitlusega töö “Töödeldud taimse biomassi tehnoloogilised omadused ning rakendusvõimalused”.Kaur Vahtrik ja Tanel Uibokand räägivad: “Meie põhiidee on suunata inimesi mõtlema ja tegutsema silmas pidades säästva arengu ja ringmajanduse põhimõtteid. Soovime säästa looduses pikalt taastuvaid või taastumatuid ressursse ning iga konkurss aitab meie sõnumit levitada.


Loe edasi

EKA tänavuse rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitjad valiti rekordarvu hulgast

 

Tänavu laekus EKA rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursile rekordarv ehk 27 tööd. Esimest korda olid esindatud kõik teaduskonnad: 14 tööd oli disaini-, 11 arhitektuuri-, 1 vabade kunstide ja 1 kunstikultuuri teaduskonnast. 

Laureaadid valis komisjon koosseisus Ruth-Helene Melioranski (disainiteaduskonna teadur ja õppejõud), Sille Pihlak (arhitektuuriteaduskonna nooremteadur ja õppejõud), Jaanus Vahesalu (Tallinna Ettevõtlusamet), Maria Jäärats ja Kelli Turmann (EKA teadus- ja arendusosakond). 


Loe edasi

TTÜ Infotehnoloogia teaduskonna kaks uurimisprojekti on parimateks rakenduslikeks teadustöödeks

 

Vastavalt rakenduslike teadustööde konkursi statuudile (kinnitatud rektori 05.08.2011 käskkirjaga nr 138) on parimate teadustööde väljaselgitamise eesmärgiks väärtustada TTÜ liikmeskonna poolt teostatavaid rakendusliku suunitlusega uurimusi, tõsta TTÜ liikmeskonna motivatsiooni koostööks ettevõtlus- ja avaliku sektoriga ning teavitada avalikkust TTÜ oskusteabe rakendamisest majandustegevuses.

Kaks infotehnoloogia teaduskonna uurimisprojekti saavutasid konkursil tunnustusväärse koha:


Loe edasi

Selgunud on Tallinna ettevõtlusauhinnad 2017 nominendid

Enam kui 100 ettevõtjat, organisatsiooni ja projekti kandideeris tänavustele Tallinna  ettevõtlusauhindadele, mille põhikategooriate võitjad tehakse teatavaks 4. oktoobril Tallinna ettevõtluspäeva raames toimuval pidulikul vastuvõtul Kalevi Spordihallis.

 

Tallinna ettevõtlusauhinnad 2017 nominendid erinevate kategooriate lõikes on:


Loe edasi

Registreerimine Tallinna Ettevõtluspäeva üritustele on avatud!

Sel sügisel juba neljateistkümnendat korda toimuv Tallinna Ettevõtluspäev avalikustas ametliku programmi, mis keskendub seekord inimestes peituvale väärtusele, analüüsides väärtuse loomist, jagamist ja vahetamist nii kodaniku/tarbija kui ettevõtja/tööandja/ teenusepakkuja vaatevinklist.

Tallinna Ettevõtluspäev mahub tänavu kolmele päevale. Põhipäevaks on 3. oktoober, mil Viru konverentsikeskuses ootab huvilisi enam kui 40 koostööpartneri poolt ettevalmistatud päevaprogramm. Mitmekesine programm sisaldab üle 50 ettevõtluse ja ettevõtlikkuse kasvatamisega seotud erineva loengu, seminari, koolituse ja töötoa. 4.-5. oktoober on pühendatud eelkõige noortele, mil Ülemiste Citys asuvasse SpaceX sündmuskeskuses avab uksed interaktiivne Inspiratsioonilabor, mis tutvustab noortele erinevaid erialasid/valdkondi läbi praktilise katsetamisvõimaluse ning edukate ettevõtjate edulugude.  


Loe edasi

Lisaaeg ettevõtlusauhindade konkursile kandideerijatele

Tulles vastu ettevõtjate soovile saada veidi lisaaega taotluste vormistamiseks, pikendatakse Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi lõpptähtaega kuni 15. septembrini. Ettevõtlusauhindade projektijuhi Jaanus Vahesalu sõnul on tavaks saanud, et taotluste esitamine jäetakse ikka enamasti viimasele päevale. Siis tekib üldjuhul aga lisaküsimusi, millele vastamine nõuab veidi lisaaega. "Oleme sellega juba ette arvestanud. Septembris toimub mitmeid ettevõtluskonkursse ning kandideerijad peaksid rahulikult jõudma ka konkursitingimustesse süveneda", ütles Vahesalu. 


Loe edasi

Paberivaba e-kviitung on saanud reaalsuseks

Tallinna ettevõtlusauhinnad 2016 võitja kategoorias ÖKOUUENDUS oli E-kviitungi projekt.

E-kviitung on Omniva juhitud ning koostöös rahvusvahelise konsortsiumiga välja töötatud teenus, mis aitab kaupmeestel ja ostjatel loobuda järk-järgult paberkviitungitest.

 
Loe edasi

Oma ala parimaid ootavad linna ettevõtlusauhinnad

Linna žürii valib näiteks parima alustava ettevõtte, tublima töökohtade looja ja vastutustundliku ettevõtte.


Loe edasi

Delfi: Ettevõtlusnädal julgustab kooliõpilasi ettevõtlikult mõtlema

Eesti ettevõtjad ja tippjuhid külastavad oktoobri algul toimuval ettevõtlusnädalal kesk- ja kutsekoole, et julgustada noori õppureid ettevõtlikult mõtlema.

Loe edasi Delfist

Konkurss „Tallinna ettevõtlusauhinnad 2017“ on avatud!

Tallinna linn on traditsiooniliselt sügiseti toimuva Tallinna Ettevõtluspäeva raames tunnustanud kohalikke ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid.  Tänavune konkurss toimub juba 14. korda.

Konkursi raames tunnustatakse erinevate kategooriate lõikes parimat ettevõtlust või turismi soosivat kinnisvaraalast arendusprojekti, ettevõtetevahelist koostööprojekti, alustavat ettevõtet, turismitegu, töökohtade loojat, vastutustundlikku ettevõtet ning keskkonnasäästliku ökouuenduse turuletoojat.


Loe edasi